Skocz do zawartości

[Amortyzator] Stuki przy mocnym pedałowaniu


BusioMeister

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, wiem, że temat może brzmieć dosyć abstrakcyjnie, ale na amortyzator właśnie padają moje podejrzenia. Przy mocniejszym pedałowaniu, lub pedałowaniu na stojąco, słyszę gdzieś z przodu roweru stuki, trochę metaliczne, podobnie też na nierównościach. Dzieje się to zazwyczaj kiedy więcej ciężaru jest przeniesione na przód (pedałowanie głównie kiedy pedał idzie już w dół, czyli siła największa), ale znowu kiedy pochylę się i nacisnę masą na kierownicę to stuki ustają. Nie jest to wina korby czy suportu, bo te są nowe, poza tym stuki występują nawet kiedy zdejmę nogi z pedałów. Z drugiej strony mogę maltretować amortyzator na postoju i nie wydaje żadnego dźwięku. Amor RST jedna goleń olejowa z blokadą skoku, druga sprężynowa z regulacją (swoją drogą pokrętła regulacji żadną siłą ruszyć nie mogę...). Będę wdzięczny za każdą pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejadę się zaraz i popatrzę dokładniej, ale nie wydaje mi się żeby to były linki czy pancerze, bo wszystko ładnie siedzi i się trzyma. Tym bardziej że (co zapomniałem dodać na początku) rower postał sobie trochę na deszczu i potem nic nie stukało. Co tam można nasmarować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rower stał na deszczu i na pewien czas sie uspokoił  to myśle że to wina piasku   , który gdzieś sie dostał.  Najłatwiejsza metoda to przedmuchanie kompresorem  cały  rower ,z ramą włącznie(oczywiście z głową , nie dmuchasz w łożyska  bo wtedy piasek tym bardziej sie dostanie tam gdzie nie ma ).   Co do linek to jeśli piasek się dostanie w miejsce gdzie pancerz opiera sie na ramie (nie wiem jak fachowo się to nazywa, ale rozumiesz... :P) to  jak najbardziej można słyszeć trzaski ,najczęściej gdy rama mocniej pracuje. Jeśli po przedmuchaniu dalej się nic nie zmieni , to zostaje rozkręcić rowerek ,posmarować , i cieszyć sie  że nic nie stuka :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechałem się dzisiaj do serwisu, gdzie wymieniali mi suport i mechanizm korbowy. Facet podeptał pedały i wtedy z suportu zaczął dobiegać ten sam dźwięk. Stwierdził, że chyba coś się tam poluzowało i żebym zostawił rower na trochę to poprawią. Dzwonili, że zrobione, że to była jakaś pierdółka. W poniedziałek dowiem się co to dokładnie było i zostawię tutaj :) Dzięki wszystkim za pomoc, nie życzę podobnych problemów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...