Skocz do zawartości

[Damper Suntour] blokada, bujanie, galopowanie ?


Haczer

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Szukałem odpowiedzi w google na nurtujące mnie pytania ale i tak nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. 

Kupiłem sobie taki o to rower http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2013,rowery,11685 Dema Gobo 2013 (tylko że w promocji za 3k a nie za 4k :P) Mam w nim damper Raidon Suntour z blokadą. 

 

Nie jestem wielkim znawcą fulli i powoli chwytam co jak się nazywa i z czym się je, dlatego proszę o wyrozumiałość :D

 

Kiedy jeżdżę po asfalcie niezablokowany damper potrafi się usztywniać i nie być już tak czuły. Co za to jest odpowiedzialne i jak to się nazywa? W sumie ciekawa opcja i nawet mi się podoba taka "automatyka"

 

I druga kwestia która mnie bardziej nurtuje to jego blokada, kiedy ją włączę i jadę z prędkością tak powiedzmy 26-35km/h z przełożeniami 3/7-9 zaczynam tak jakby galopować na rowerze, czuję że podskakuję rytmicznie na siodełku. Czego to jest wina ? dampera czy geometrii ramy, a może mojej techniki pedałowania? Czasem jest to bardzo irytujące, kiedy trzeba przemieścić się po mieście. 

 

post-184256-0-83249500-1464199551_thumb.jpg

Edytowane przez Haczer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

I druga kwestia która mnie bardziej nurtuje to jego blokada, kiedy ją włączę i jadę z prędkością tak powiedzmy 26-35km/h z przełożeniami 3/7-9 zaczynam tak jakby galopować na rowerze, czuję że podskakuję rytmicznie na siodełku.

Niestety to jest efekt tłumika z pełną blokadą.

 

 

Kiedy jeżdżę po asfalcie niezablokowany damper potrafi się usztywniać i nie być już tak czuły. Co za to jest odpowiedzialne i jak to się nazywa?

Jeśli się nie mylę,to jest to tzw.Ant-Squat ( anty-sprężanie) i jest efektem kinematyki zawieszenia. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower MTB ROCKRIDER 560 S B'TWIN - Rowery Rowery - Decathlon dużo tańszy i sporo lepszy osprzęt tak swoją drogą.

Faktycznie lepszy osprzęt, większość na deorkach, co do amortyzacji to nie wiem czy sa lepsze bo aż tak się nie znam. No ale cena ta sama bo kupiłem w promocji z 3k deme. Wtedy na jej korzyść przemówiła rama (czterozawias) no i kwestia gustu bo bardziej mi się podobała. 

 

 

 

Niestety to jest efekt tłumika z pełną blokadą.

 

Czy ten efekt tłumika z pełna blokada występuje też w wyższych modelach damperów ?

Edytowane przez Haczer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Szukałem odpowiedzi w google na nurtujące mnie pytania ale i tak nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi. 

Kupiłem sobie taki o to rower http://katalog.bikeboard.pl/produkt,2013,rowery,11685 Dema Gobo 2013 (tylko że w promocji za 3k a nie za 4k :P) Mam w nim damper Raidon Suntour z blokadą. 

 

Nie jestem wielkim znawcą fulli i powoli chwytam co jak się nazywa i z czym się je, dlatego proszę o wyrozumiałość :D

 

Kiedy jeżdżę po asfalcie niezablokowany damper potrafi się usztywniać i nie być już tak czuły. Co za to jest odpowiedzialne i jak to się nazywa? W sumie ciekawa opcja i nawet mi się podoba taka "automatyka"

 

I druga kwestia która mnie bardziej nurtuje to jego blokada, kiedy ją włączę i jadę z prędkością tak powiedzmy 26-35km/h z przełożeniami 3/7-9 zaczynam tak jakby galopować na rowerze, czuję że podskakuję rytmicznie na siodełku. Czego to jest wina ? dampera czy geometrii ramy, a może mojej techniki pedałowania? Czasem jest to bardzo irytujące, kiedy trzeba przemieścić się po mieście. 

Nie rozumiem. Damper jest niezablokowany ale się usztywnia w czasie jazdy na asfalcie? Niezablokowany damper powinien "pompować" jeśli energicznie pedałujesz nawet w pozycji siedzącej.

Jeśli blokadę włączysz to zawieszenie roweru zupełnie nie powinno pracować. Jeśli poskakujesz na siodle to znaczy że kręcisz zbytnio się szarpiac.

Przy jakim w takim razie ustawieniu dampera i jego regulacji zawieszenie pracuje normalnie?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...