Skocz do zawartości

[Pedały] Kasowanie luzów w pedałach XLC PD-S15


bebsztyk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Ostatnio w moich prawie nowych pedałach pojawił się luz. Piszę "prawie" nowe, ponieważ przejechałem na nich tylko 400-500 km. Problem tkwi w tym że nakrętka kontrująca w pedałach która znajduję się pod zaślepka ma strasznie wąski otwór, dlatego niestety nie mogę podjeść tam żadnym kluczem nasadkowym. Byłem już w paru sklepach rowerowych i nie mogli również dobrać odpowiedniego klucza. Może ktoś z osób na forum ma pedały XLC i spotkał już się z owym problemem? W załącznikach wrzucam zdjęcia pedałów.

 

Pozdrawiam 

post-152857-0-47131800-1464116468_thumb.jpg

post-152857-0-02300600-1464116487_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pedałów XLC, ale do takich celów kupiłem nasadki Proxxon. Mają cieniutkie ścianki i świetnie się sprawdzają. Koszt to kilka złotówek.

 

A mógłbyś zmierzyć swoją nasadkę pod śrubę M8 ? Odwiedziłem w Warszawie parę sklepów i nigdzie nie mogłem dobrać niestety żadnej nasadki. Znalazłem firmy Proxxon w leroy merlin ale chyba to nie była ta cienkościenna, szerokość nasadki wynosiła 1.2 mm w rozmiarze M8. Otwór w pedale wynosi 1mm. Myślę ze to nie wina "chińskich czy nie chińskich" nasadek. Jeżeli nie znajdę nasadki to będę musiał sobie radzić dalej na chama przy pomocy śrubokręta płaskiego robię klin a z drugiej strony imbusem dokręcam. Jeżeli chodzi o tą metodę działa w jednym z pedałów nie ma już luzów. A jeżeli chodzi o łożysko to chyba jest rzeczywiście jedno. Uszczelnione dwiema uszczelkami od strony korby i jakaś podkładka chyba metalową. Wrzucam zdjęcia od strony korby i dwa z suwmiarkami dla uwiarygodnienia że jest mało miejsca :) 

post-152857-0-24817300-1464258344_thumb.jpg

post-152857-0-13262700-1464258380_thumb.jpg

post-152857-0-29298600-1464258634_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Chyba pospieszyłem się z odpowiedzią. Proxxona mam tylko 9 mm. Inne nasadki 8 mm mają rzeczywiście jak napisałeś 12 mm średnicy zew. - mierzyłem. Nakrętka ze zdjęcia to M5, a odkręca się ją właśnie kluczem/nasadką 8 mm. Zastanawia mnie tylko, jak to zostało złożone, jeśli jest tak ciasno. W żadnych pedałach, przy których dotychczas grzebałem nie spotkałem takiego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalna pod M8 to jest 13 ;) .

 

Natomiast zewnętrzną pod klucz 8 Jonneswaya ma 11,8.

 

Przy takiej różnicy będzie ciężko, do kontrowania SPD dorabiałem sobie takie nasadki, trzeba trochę posiedzieć nad szlifierką - a potem mieć wyczucie bo tak cienkościenne lubią pękać i to jest główna przyczyna dla której nikt normalny ich nie produkuje...

 

Co do samych pedałów: szkoda, że to kolejna oszukana konstrukcja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne? 

Hmm, może i dobre wrażenie robią przy zakupie ale w dzisiejszych czasach taka konstrukcja to coś smutnego. Dlatego jestem zdania, że jeśli chodzi o kliki, to do shimano żadna firma nie ma podejścia. Smutne to...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam mam w innych rowerach 520 oraz m324 jednostronne z platforma i rzeczywiscie sa to pedały godne polecenia. Zainteresowalem sie XLC tylko z powodu wagi bo byly lżejsze od 520 o 100 gram jak dobrze sobie przypominam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...