Skocz do zawartości

[5-6k] Full? AM / lekki FR (używka?)


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko,

186cm; 85 kg

problem jest z doborem ramy, bo całe życie jeździłem na trochę mniejszej i jestem przyzwyczajony że manual to prawie sam wchodzi.
przez długi czas chciałem kupić HT. Nawet już byłem z kolegą patrzeć nowego Dartmoora Horneta. Powiem szczerze, że przed przejażdżką na nim byłem gotowy kupić tego samego dnia. Niestety, po przejażdżce byłem trochę zawiedziony. Powiem tak, może to dlatego że całe życie jeździłem czymś innym, ale jak wsiadłem to STRASZNIE niepewnie leżała kierownica w dłoniach - może wina mostka i kierownicy (?). Testowałem L i M. Na obu spokojnie wheelie, ale na L nie dałem rady zrobić manuala normalnego. Testowałem też Specialized Fuse L, żeby zobaczyć czy każdy inny rower będzie dziwnie się prowadził. No i Spec się prowadził jak marzenie. Problem z nim był taki, że to był L i na jakimś zjeździe prawdopodobnie bym się na nim zes*ał. Chociaż tak jak mówię - prowadził się idealnie, wheelie bezproblemowe (manuala nawet nie próbowałem bo wiedziałem że bez sensu)

 

Po co ten wstęp - bo jak napisałem chciałbym do AM, ale jak wjadę na nieogromne skoki / zjazdy to żebym nie omijał wszystkiego.

 

Czy w fullach także taka zasada obowiązuje, że jeśli chcę do jakiś wygłupów to trochę mniejsza rama?
Zdaję sobie sprawę, że taki rower nie jest do kupienia za 6k nowy dlatego raczej kupię używkę.
 

Jakiego rodzaju roweru szukam?
Na pewno coś w stylu giant trance (te nowsze - podoba mi się ich geometria)
Na pewno NIE typowego dh, z resztą w tej cenie nie kupię nic nowszego niż 2006/7 :)
Na pewnie NIE fulla XC.
Zakładam też opcję składania, jeśli macie jakieś gotowe projekty - jeśli projekty zakładają bardzo drogie amortyzatory / inne podczęści ale są na fajnej ramie to też możecie podesłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...