Skocz do zawartości

[ Kolarzówka Romet ] prośba o ocenę lub obejrzenie.


AngieVelPinda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam prośbę do osób znających temat starego Rometa. Znalazłam fajną klasyczną szosówkę Rometa. Czy jest ktoś z forumowiczów z okolic miejscowości Biała koło Sobótki, w województwie dolnośląskim? I czy mogłabym poprosić tę osobę o sprawdzenie naocznie tego Rometa? właściciel roweru za każdym razem mówi o rowerze co innego, m.in. raz waży 9 kg, innym razem nie wie jaka jest jego waga, to samo tyczy się osprzętu i ramy. Nie chcę kupować kota w worku, dlatego proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

 

Zdjęcia tego roweru:

post-194643-1463239236,2976_thumb.pngpost-194643-1463239250,7243_thumb.pngpost-194643-1463239274,9451_thumb.pngpost-194643-1463239288,593_thumb.pngpost-194643-1463239299,8082_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeden z najlepszych Rometów, prawdopodobnie zbudowany na rurach Reynoldsa. Świadczą o tym kąty ramy, długość trójkąta, kute, regulowane haki oraz osprzęt. Trudno o dokładne informacje dotyczące wagi, skoro sam sprzedawca ich nie podaje, jednak nie należy liczyć na poniżej 10,5 kg, co i tak jest dobrym wynikiem. Jeśli wielkość ramy jest dobra, a cena akceptowalna to można śmiało brać. Nie zawadzi oczywiście poprosić o dodatkowe zdjęcia detali, zwłaszcza łączenia muf z rurami. Proszę też zwrócić uwagę na fakt, że rower ma koła na szytki, co w praktyce jazdy amatorskiej nie musi być rozwiązaniem idealnym i tanim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Średnicy rury już nie pamiętam. Ale rama jest z tych lepszych. Rynkowy Romet sport (a także Jaguar i Huragan) miał wyraźnie dłuższy tylny trójkąt. Możliwe, że to wersja robiona w małej serii na dla PZKolu, podobnie jak w przeszłości specjalne Jaguary.

Niezależnie od samej ramy może się okazać, że zakup tego roweru do codziennego użytku, jest nieopłacalny. Takie rowery mają raczej wartość sentymentalną, choć zaczynają mieć także wartość muzealną.

I jeszcze jedno, rower ma duży blat, prawdopodobnie 53 zęby, a to zbyt dużo do amatorskiej jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...