Skocz do zawartości

[pompka do amortyzatora] Beto MP-002 test/opinia/przestroga


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Zawór pompki posiada wadę fabryczną uniemożliwiającą napompowanie pustej komory. Producent/sklep/dystrybutor bez problemu wymieniają zawór na nowy. Wczoraj dzwoniłem do sklepu w którym kupiłem pompke i sprzedawca obiecał wysłać zawór dzisiaj, oczywiście cały proces jest darmowy.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór pompki posiada wadę fabryczną uniemożliwiającą napompowanie pustej komory. Producent/sklep/dystrybutor bez problemu wymieniają zawór na nowy. Wczoraj dzwoniłem do sklepu w którym kupiłem pompke i sprzedawca obiecał wysłać zawór dzisiaj, oczywiście cały proces jest darmowy.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

Czyżby ta "nowa" to była taka jak poniżej? Dostałeś już? Ja swojej nie odratowałem, idę ją jutro reklamować.

 

http://ctbike.pl/media/products/abfd1748453d154fb1d36aaa089e2384/images/thumbnail/big_BETO-SP-002-POMPKA-DO-AMORTYZATOR_W-MANOMETR-ALUMINIOWA-2.jpg?lm=1453833015

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Też się złapałem na ten model, podali mi w sklepie. Z mojego Mańka zaczął uciekać olej (był już spieniony) po wciśnięciu przycisku zwalniającego powietrze przez cały wężyk i wszystkie łączenia. Mam nadzieję że pompka tym razem z centrumrowerowe i od Giyo będzie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie wiem jak wygląda nowa pompka. Sprzedawca miał wysłać tylko zawór. Jak dojdzie to dam znać.

 

 

I jak wygląda ten nowy zawór? Ktoś dostał poprawiony model? Pytam bo nie wiem czy śmiać się, płakać albo zgrzytać zębami, mi sprzedawca wysłał ten sam typ zaworu który jest montowany fabrycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, zawór jest taki sam. Jednak teraz jest możliwość napompowania pustej komory. Przy okazji miałem możliwość sprawdzenia pompki od dt-swiss'a i pomimo poprawnej pracy pompka posiada zawór, którego zamknięcie musimy sami wyczuć żeby nie uszkodzić wentyla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Miałem ten sam problem, co wy.

Pompka dopompowywała amortyzator, ale gdyby całkiem spuścić ciśnienie, to nie pójdzie za nic.

Przyczyna to uciekające powietrze między plastikową główką a metalowym zaworem (po obu stronach)

Dwukrotne zaklejenie kropelką rozwiązało problem. Trudniej się trochę wkręca ją w zawór, ale daje radę.

 

Co do manometra i działania złego słowa nie powiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Serwisowałem dzisiaj amor i spotkał mnie ten sam problem przy próbie napompowania. 

Akurat miałem pod ręką oringi 7x1.2 (oryginalnie są większe - może 10x1 lub podobne) i podmieniłem te znajdujące się w główce. Dodatkowo dałem trochę smaru żeby na sucho nie pracowały podczas nakręcania na zawór. Teraz pompuje tak jak powinna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Po długim użytkowaniu tej pompki zarówno jako pompka do amora jak i dętki (bo kto będzie woził dwie -.-) również i mnie dopadła ta przykra niespodzianka w postaci nie trzymania ciśnienia na zaworze. Z racji nie posiadania już paragonu odsyłanie głowicy odpada. Wiec trzeba było pojanuszować, kawałek szkota pomiędzy plastik a alu cześć z uszczelkami i póki co działa - ciekawe na jak długo. Do tej pory byłem z niej bardzo zadowolony i nie rozumiałem ludzi którzy mi mówili, że to gówniana pompka hehe Mam nadzieje, że trochę jeszcze pochodzi, jak padnie całkiem to chyba również pomyślę o X-Fusion lub Giyo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Od niecałych 5 lat, również mam pompkę Beto MP-002, dotychczas byłem z niej zadowolony, nie sprawiała problemów. Pozwalała na precyzyjne ustawienie ciśnienia. Osobno wkręcana szpilka zapobiegała ubytkom powietrza podczas podłączania czy odłączania pompki. 

Kilka miesięcy temu, pojawiały się trudności w podłączeniu pompki - mimo odpowiedniego dokręcenia głowicy pompki, podczas wkręcania czerwonej szpilki, powietrze uchodziło z amortyzatora, uniemożliwiając jego napompowanie. Przy ponownym przykręceniu pompki, była już szczelna, udawało się ustawić odpowiednie ciśnienie. 

Niestety, w ostatnim czasie, podczas podłączania pompki, wystąpił niepokojący objaw (dosłownie) zrywającego się gwintu. Nie dało się dokręcić głowicy do wentyla amortyzatora (szpilka pompki nawet nie otwierała zaworu amortyzatora). Co ciekawe, aby sprawdzić, czy to na pewno wina pompki, udałem się do pobliskiego serwisu rowerowego, który dysponował taką samą pompką Beto. Podczas próby jej podłączenia, wystąpił identyczny problem, co bardzo mnie zaniepokoiło - obawiałem się, że uszkodził się gwint zaworu amortyzatora. 

Zauważyłem jednak, że zarówno gwint głowicy pompki jak i amortyzatora był w idealnym stanie - nigdzie nienaruszony. 

Przyczyną okazał się o-ring, znajdujący się w głowicy pompki

Po jego wyjęciu, bez najmniejszych problemów można było podłączyć pompkę, oczywiście nie dało się wtedy ustawić ciśnienia, bo była nieszczelna. 
Zauważyłem, że o-ring jest bardzo twardy i mało elastyczny. Najprawdopodobniej, pod wpływem czasu stracił swoje właściwości, stwardniał i być może minimalnie zwiększył swoją objętość, co nie pozwala na jego ściśnięcie w trakcie podłączania pompki, która jest wówczas bezużyteczna. 

Moje przypuszczenia potwierdziły się po użyciu innej pompki (Topeak Pocket Shock DXG). 
Ciśnienie udało się ustawić wzorowo, bez najmniejszych problemów. 
Być może można gdzieś dorobić o-ring do pompki Beto i nadal będzie sprawna, aczkolwiek nie jestem pewien, czy gra jest warta świeczki, sądząc po Waszych wpisach oraz tej samej sytuacji w serwisie. Osobiście kupiłem nową pompkę RockShox, którą mogę polecić. 

 

 


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...