Skocz do zawartości

[wycieczka] Beskid Niski: Klimkówka, Jaśliska, Krempna


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Od 2 lat chcę przejechać przez cały Beskid Niski. Jazda z sakwami przez doliny asfaltem i drogami gruntowymi po 50-90km dziennie. W miarę możliwości bez ścieżek górskich w lesie, chociaż będę jechał na MTB z bagażnikiem.

 

Noclegi w agroturystykach lub proszenie o podłogę - nie biorę namiotu, ale śpiwór i matę. Miałbym małego lapka, więc mógłbym dzień wcześniej szukać i dzwonić. Tutaj nie chce rozpoczynać dyskusji "czemu nie namiot".

 

Termin - wakacje, czas trwania 4-7 dni

 

Trasa prawdopodobnie rozpoczynałaby się w Nowym Sączu lub okolicy (dojazd pociągiem), a następnie przez Klimkówkę, Jaśliska, a dalej się zobaczy. Celem jest klimat tych terenów, nie mam w planie konkretnych zabytków, wolę je odkrywać po drodze przy okazji (cmentarze, kapliczki, wioski, ...) Klimat ten został idealnie pokazany w filmie Wino Truskawkowe.

Wstępna trasa tutaj http://umapa.pl/LSNQV 

 

Ja będę jechał pociągiem z Poznania.

Krótka lista dokonań:

- przez 2 dni zrobiłem 190km po Drawskim Parku Krajobrazowym przez 2 dni samemu

- 2x okolice Szklarskiej i 1x Kłodzka, przez 3 dni wychodziło 2000-3000m przewyższenia i 150-200km (bez sakw)

- 4 dni na Wybrzeżu z sakwami i 220km

- ostatnio osiągam średnią > 20km/h w ruchu przy trasach ok 60km po płaskim i 70-75% asfalt

 

 

Jednocześnie nie chcąc zakładać kolejnego tematu szukam ludzi, którzy podobnie jeżdżą w "okolicy Poznania":

- lubią trasy 60-100km z uwzględnieniem pociągu, sam teren Poznania mi się przejadł już i wolę coś dalej

- lubią trasy weekendowe i weekend +1 z sakwami

O tym jednak rozmawiałbym przez PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tym rejonie znalezienie noclegu po drodze w agroturystyce nie będzie problemem. Przemyślałbym zatem sens brania laptopa. W okolicach Jaślisk polecam zahaczyć o dolinę Jasiela, bardzo urokliwe miejsce. Jeśli lubisz odkrywać historię odwiedzanych miejsc, zapomniane cmentarze, tereny nieistniejących wsi polecam kupić "Przewodnik dla prawdziwego turysty" wydawnictwa Rewasz. Mam ten dotyczący Bieszczadów i jest tam sporo informacji zawierających kontekst historyczny i etnograficzny tych terenów, przyda się również jeśli chodzi o noclegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Beskid Niski jest extra. W tych górach najbardziej atrakcyjne są doliny, a nie nie szczyty.
 

 

Odkryłem to na własnej skórze jak byłem tam pieszo kilka lat temu.

 

 

 

W okolicach Jaślisk polecam zahaczyć o dolinę Jasiela

 

Okolice Jaślisk mam w planie i na pewno zobaczę te tereny. A wspomniany przewodnik oczywiście już mam :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...