Skocz do zawartości

[1600-2000zł] Agresywny 29-er


TexonBikes

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ;)

Z powodu złamanego obojczyka na razie muszę zrobić sobie przerwę od DH i zacząłem myśleć o drugim rowerze. Ma to być maszyna do katowania wszędzie tam gdzie 200 skoku i oponki 2.5 są zbyt klocowate. Mam w okolicy lasy z bardzo fajnymi ścieżkami, dużo korzeni, trochę podjazdów, trochę zjazdów ale na pewno nie są to góry. Do tego zamierzam wykorzystać traskę ,,DH"  do zrobienia pętli XC. No i właśnie do takiego jeżdżenia przydałbym mi się rowerek.... Tylko tu jest problem że w takiej kasie ( 2000zł- więcej nie dam rady wydać po i tak jeszcze dużo kasy pójdzie na ochraniacze ;) ) nie ma za bardzo wyboru. Chodzi mi o rower z agresywną geometrią, szeroką kierownicą, krótkim mostkiem, długim przodem. Miałem plany składać Dartmoora Primal 29 ale cena roweru podeszła w okolice 3000zł . Tak więc znalazłem trzy rowerki:

 

KARBON TRAIL B4 2015

Wheeler Proton 500 2014

MERIDA BIG NINE 40-MD 2015

 

No i każdy ma coś co mi pasuje, Karbon ma fajne geo ale 8 rzędów w tyłu, Wheeler najlepszy osprzęt z tych trzech ale jest tylko rozmiar 15" czyli jednym słowem krótko, Merida ma tylko mechaniczne hamulce. Mam 165 cm wzrostu, ale sugeruję się raczej tym co mi odpowiada w DH.

Co do osprzętu to będę powoli go wymieniał no coś lepszego ale na początek musiałoby wystarczyć, no może zmieniłbym mostek i kierę.

 

Co o tym sądzicie?

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piciu przeglądałem internety i znalazłem Treka x caliber tylko że jest w rozmiarze 18,5 cała.

http://olx.pl/oferta/trek-x-caliber-7-2015-kola-29-jak-nowy-shimano-rock-shox-hydraulika-CID767-IDfkd8P.html

 

Mam u siebie w mieście sklep Treka i mają chyba nawet takiego samego x caliber-a tyko nie wiem jaki rozmiar więc mógłbym się do niego przymierzyć. Ze zjazdöwki na razie mógłbym przełożyć hamulce więc mogłoby być coś z mechanicznymi.

 

Ten karbon mnie bardzo zainteresował tylko na stronie nie ma pełnej geometrii, bazy kół, długości górnej rury i wysokości suportu. No i musiałbym wymienić korbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...