Skocz do zawartości

[rower] Unibike evo 2015 vs Kross level R4 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

chciałbym kupić rower MTB polskiego producenta 27,5" na ramie 19". Nie mam dokładnie określonego budżetu ale nie chciałbym raczej przekroczyć 2500zł, nie jeżdżę zbyt dużo. Na początku zastanawiałem się pomiędzy Krossem Level R4 a Rometem Mustangiem 1.0 (z 2015 roku, nie chcę dopłacać za to że coś jest nowe). Oba te modele widziałem na żywo. Romet wypadał lepiej (również pod względem osprzętu) ale jednak był sporo droższy, dlatego chwilowo zdecydowałem się na Krossa. Zauważyłem jednak w ofercie Unibike model EVO z 2015 roku, prawie w całości na osprzęcie Deore nie wiele droższy od Krossa a sporo tańszy od Rometa na podobnym osprzęcie.

Pytanie - dlaczego Unibike jest tak "zapomnianą" marką (na allegro ciężko w ogóle coś znaleźć). Czy wybralibyście Krossa czy Unibike'a i dlaczego?

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie lepiej wybrać Evo niż R4 , masz napęd 3x10 , amortyzator XCR a nie uginacz XCM , lepsza rama , cieniowana i z taperowaną główką , korba z octalink.

To że marki nie widać na allegro o niczym nie świadczy (jest masa marek których tam nie uświadczysz). Generalnie Unibike jest trochę w tyle w dziedzinie promocji własnej marki - nie reklamuję się,  nie sponsoruje imprez , nawet na aktualizację strony na rok 2016 trzeba było czekać do marca podczas gdy konkurencja miała to już w październiku roku ubiegłego, ale sieć dystrybutorską mają dość mocno rozbudowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za fajną odpowiedź. Tym bardziej że na amortyzatorach kompletnie się nie znam. A mam jeszcze pytanko jedno. Czy gdyby pominąć cenę Rometa Mustanga 1.0 to wartoby było go wziąć zamiast Unibike? Na pierwszy rzut oka wydają się porównywalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, Romet odpowiadał mi bardziej niż Kross a Unibike niestety jeszcze nie widziałem na żywo i nie wiem czy się uda w okolicach Krakowa (to model na zeszły rok). Najwyżej odeślę gdybym kupił a bardzo by mi nie odpowiadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy gdyby pominąć cenę Rometa Mustanga 1.0 to wartoby było go wziąć zamiast Unibike? Na pierwszy rzut oka wydają się porównywalne...

Romet ma lepszy amor z regulacją tłumienia , ale napęd o jedną grupę niżej (3x9). Rama Evo jest dłuższa horyzontalnie niż w Mustangu tak więc pozycja na Evo będzie bardziej wyciągnięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dłuższa rama przekłada się na komfort jazdy? Jest to wada, zaletą czy raczej kwestia indywidualnych upodobań? Czy jestem w stanie sprawdzić w sklepie w ciągu 5 minut która opcja bardziej mi odpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zdecydowanie lepiej wybrać Evo niż R4 , masz napęd 3x10 , amortyzator XCR a nie uginacz XCM , lepsza rama , cieniowana i z taperowaną główką , korba z octalink.

To że marki nie widać na allegro o niczym nie świadczy (jest masa marek których tam nie uświadczysz). Generalnie Unibike jest trochę w tyle w dziedzinie promocji własnej marki - nie reklamuję się,  nie sponsoruje imprez , nawet na aktualizację strony na rok 2016 trzeba było czekać do marca podczas gdy konkurencja miała to już w październiku roku ubiegłego, ale sieć dystrybutorską mają dość mocno rozbudowaną.

Żeby dopełnić temat napiszę co zrobiłem:

​Kupiłem Unibike Evo, przejechałem kilkadziesiąt k i jak najbardziej polecam. Rama nie jest za długa (mam 183 cm wzrostu). Kierownicę musiałem podregulować aby była bardziej zadarta ku górze, moim zdaniem domyślnie jest w dziwnej pozycji. Do siodełka muszę się przyzwyczaić. Oprócz tego wszystko świetnie, rower sprawia wrażenie mega solidnego i dobrze wykończonego na przykład w porównaniu do rowerów z decathlona, które wyglądają jakby miały się zaraz rozlecieć. Szczerze polecam tą markę gdyby ktoś się zastanawiał. Z resztą znajomy kupił kilka dni później w tym samym sklepie też Unibike tylko niższy model (Fusion) i również jest bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...