Skocz do zawartości

[namiot] lekki namiot do turystyki


Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, Prz napisał:

Pozwolę sobie podczepić pod temat. W styczniu czeka mnie bikepackingowy tydzień na Cyprze i myślę nad zakupem lekkiego namiotu. Czy DD Superlight Pyramid Tent da radę na taki wypad i inne raczej krótkie trasy? @robertrobert1 chyba taki masz, czy brak podłogi jest problematyczny jeśli chodzi o szukanie odpowiedniego miejsca do rozbicia się?

Tak. dobrze pamiętasz. Mam taki namiot. To jest namiot typu chinka więc wymaga dobrego podłoża w celu solidnego przyszpilenia. Po wizycie w krajach afrykańskich i krajach gorących i suchych zauważyłem, że tam nie ma typowej ziemi zwanej chumusem. Tam są piaski, pyły, kamienie i lita skała więc namioty oparte  na przyszpileniu będą kiepskie. 

W Europie wystarcza znależć kawałek trawnika i można spać spokojnie.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Prz napisał:

A na Cypr myślisz że dałby radę? Wydaje mi się, że tam już podłoże może zahaczać o wariant afrykański.

Obejrzyj sobie wyspę na google.maps. Podłoże jest suche i skaliste. Warstwa gleby będzie niewielka a jeśli już będzie to będzie bardzo wysuszona. 

 

https://www.google.com/maps/@34.8548655,32.3631579,3a,75y,122.16h,103.35t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipNYckEwJZm72aKKk4m2sIakoKdxIrJqTvBaMZSL!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipNYckEwJZm72aKKk4m2sIakoKdxIrJqTvBaMZSL%3Dw203-h100-k-no-pi0-ya69.04056-ro-0-fo100!7i8704!8i4352

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy oprócz Naturehike CloudUp jest coś godnego polecenia, niezaciężkiego, i w postaci złożonej maks. 40 cm (żeby weszło w barana) w budżecie ok. 500 zł?

Znalazłem jeszcze takie wyroby z Deca: https://www.decathlon.pl/namiot-trekkingowy-900-1-os-id_8492462.html i https://www.decathlon.pl/namiot-trekkingowy-quickhiker-ultralight-2-osobowy-id_8245650.html?rec=recommendations_viewed_7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ten Decathlon 1-osobowy jest strasznie wąski, także z tego względu skłaniam się jednak w stronę konstrukcji od majfrendów, konkretnie:

a) https://www.amazon.de/Naturehike-Ultralight-Rucksack-Radfahren-dunkelblau/dp/B06XXXS8HX/ref=sr_1_7?ie=UTF8&qid=1544384653&sr=8-7&keywords=naturehike%2Btent&th=1 99 EUR z darmową dostawą z Amazonu, lekki, ale jednopowłokowość budzi pewne obawy (nie mam doświadczenia, żeby samemu ocenić, czy faktycznie będzie to problem, recenzje wydają się być ok, na końcach jest mesh odsunięty od tropiku więc głową i nogami raczej się nie łapie wilgoci)

b) https://www.aliexpress.com/store/product/Naturehike-Tent-20D-Silicone-Fabric-Ultralight-2-Person-Double-Layers-Aluminum-Rod-Camping-Tent-4-Season/2878009_32797382886.html?spm=2114.12010612.8148356.28.6a6314829qSthT 142 USD z wysyłką z Hiszpanii, widzę, że w nowej wersji jest też w końcu ciemna zieleń nadająca się do wtapiania w otoczenie ;)

Czy warto iść w lżejszy namiot jednopowłokowy, czy jednak lepiej dwu?

Edytowane przez Prz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki namiot z ali : http://got.by/2ye9vn
Zestaw waży ok 1282g - waga bez dodatkowej podłogi. Dodatkowa Podloga waży 280g. Pokrowce ważą jakieś 60g. Miałam okazję wybierać się nie raz na przejażdżki z jedną nocką w terenie. Spałam już pod nim parę razy. Raz spotkał mnie deszcz dość spory, wiatr tak na oko o sile 50-60km/h. Namiot nie przemókł, w zupełności dał radę. Namiot bardzo szybko nabiera temperatury od środka - pewnie dlatego nie przemaka gdyż jest szczelny. Moim zdaniem jednak godny polecania na wyprawki. Wybrałam wersję lżejszą (zieloną, bo biały szybko się wybrudzi pewnie). Myślę, że w tej cenie w Polsce ciężko coś kupić lepszego :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Tagar 2 ale przespałem w nim raptem 2 noce. Jednowarstwowy jest tylko od gory. Po bokach siatka oddziela cie od skondensowanej wilkgoci.  Raczej nie ma szans aby ona sie skraplała i kapala do śrdka.

W tym roku zdecydowalem sie iść dalej i zamiast niego uzywalem tarpa i bivi wiec tagar jakby co jest do wziecia za dobre PLN w 3city ew wysyłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Z namiotem jest tak, że wszystko zależy gdzie chcesz z nim jechać. Obecnie posiadam dość budżetową 2os Quechę Black&White z Decathlonu. Ma ona swoje wady i zalety. W większości Europejskich krajów sprawuje się świetnie o ile nie liczysz na jakieś wypasione wygody w namiocie.

  • Z zalet oprócz ceny mogę wymienić jego dość niską wagę i rozmiary po złożeniu, więc spokojnie mieści się do wora np. Crosso
  • posiada zaciemnienie, więc można pospać dłużej jeśli nie czujemy się do końca wypoczęci, bo np. po północy dopiero znaleźliśmy miejsce na biwak (zdarzało mi się to dość często swego czasu),
  • wytrzymuje dość intensywną burzę z intensywnym deszczem (sprawdzone, rano wstałem suchy i wypoczęty)
  • jest w tym namiocie jakby killka stopni chłodniej niż w tradycyjnych co sprawia, że nad ranem kiedy inni mają w namiotach piekarnik, w tym da się spać,
  • posiada moskitierę jako sypialnia, więc w razie naprawdę dusznych ciepłych nocy można rozłożyć samą sypialnię,
  • posiada 2 wejścia.

Z wad to

  • kolor tropiku jest biały, więc ciężko namiot zamaskować, czasem może mieć to znaczenie,
  • brak w nim jakichkolwiek kieszonek i półeczek,
  • brak przedsionka, więc bagaże muszą lądować w namiocie

Dobierając namiot do miejsca wyjazdu zawsze musimy iść na jakieś kompromisy, nawet gdy mamy niemalże nieograniczony budżet. Warto jednak myślę, wziąć ten namiot pod uwagę jeśli tylko nie podróżujemy w jakieś ekstremalne miejsca :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę gravedigging ale sam akurat zastanawiam się nad namiotem i wpadły mi w oko pytania o Naturehike CloudUp2. Miałem tą starszą wersję w kolorze jasnoszarym i zdecydowanie mogę polecić. Spałem w nim w deszczu, słońcu, na piachu, skałach i w błocie. Bez żadnego problemu. Czasem rozpinałem dodatkową podłogę jak podłoże wydawało się wyjątkowo nieprzyjazne. Wykonany dosyć dobrze, jedyną wadą jaka się u mnie pojawiła to odpruty początek zamka, który powodował jego wypadanie (do zaszycia samemu). Wady to silna kondensacja gdyż nie ma tam za bardzo okienka wentylacyjnego. W nowej wersji dodali okienko ale jest tak położone, że raczej nic nie pomoże. Pomimo to i tak chyba się na niego znów zdecyduję. Nieco poprawione zostało umiejscowienie bocznych odciągów.
Moim zdaniem stosunek jakości do ceny w szczególności przy tej wadze - rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...