Skocz do zawartości

[Zamiana ramy] Kellys Axis 19" - podmiana innej ramy do osprzętu


Rekomendowane odpowiedzi

Wpadłem na genialny plan... Ale po kolei. Kilka lat temu na fali aktywnej turystyki rowerowej, za pierwsze zarobione pieniądze na kredycik (równowartość dwóch moich ówczesnych wypłat) zakupiłem rower Kellys Axis. Cały problem polega na tym, że dałem sobie wcisnąć ramę 19 cali.  Niestety praca ruszyła z kopyta (siedmiodniowy tydzień pracy) i zaczęło brakować czasu na wojażowanie. Jeździłem mało to i rama 19 cali nie przeszkadzała.

Tym rowerem zrobiłem może z 1000 km. Ostatnio myślałem nawet, żeby sprzedać ten rower i kupić jakieś tańsze mtb. Ale to by było cofanie się na przykład z kasety do wolnobiegu, z 8 przełożeń na na przykład 7, z Alivio na Acerę, itd..

Później wpadłem na pomysł aby zbudować sobie mtb od podstaw. Najpierw rama, widelec i resztę podzespołów - powiedzmy w rok. Ten rok, do przyszłego = mało jeżdżenia.

A dziś padłem na "genialny" pomysł. Przecież można podmienić ramy! :icon_cool: Niestety na alledrogo i tablicy ramy 17" do Axisa już sprzedane, nowej nigdzie nie znalazłem.

I tu pytanie. Czy ma ktoś jakiś pomysł na w miarę tanią ramę do roweru crossowego 28", w rozmiarze 17" do której podłączę wszystkie graty z obecnego roweru? W sumie to by było najtańsze i najprostsze rozwiązanie... Bo już dość mam stania na palcach czy walenia "jajamioramę". Mój wzrost to 170 cm.

 

 

Specyfikacja obecnej maszyny:

amortyzator RST Neon TnL,

przerzutka tył Alivio,

przód top swing C050,

koła Kellys Double Combat SCR System 622x19,

klamkomanetki ST-EF50,

v brake Artek Vigorous,

jakaś tulejka (rowerowy abs?) przy hamulcach Tektro A.M.S.,

piasta przednia - brak oznaczeń,

piasta tył Shimano FH-RM30,

korby Shimano FC-TX70/71,

kaseta CS-HG30-81,

kierownica Kalloy 6061 PG,

mostek Uno Ultralite,

rogi Uno Dimensions,

sztyca Kalloy,

odblaski Cat Eye,

opony Rubena Flipper 700x35C,

siodełko KBIX Crossline,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ramy Eires Eveo nie mają piwotów do zamocowania tylnych v-brakeów więc te ramy niestety odpadają (zmiana piaty i zakup systemu hamulców tarczowych). Pisałem maila do producenta z pytaniem o wersję pod zwykłe hamulce ale widocznie nie jestem dla nich atrakcyjnym partnerem, ponieważ zostałem olany (nikt mi nie odpowiedział).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Myślę że nie ma co kombinować i najłatwiej jak kupisz ramę Saphixa. Powinno wszystko pasować. Oba modele Saphix i Axis były produkowane w tych samych latach.

 

Edit: dopisze jeszcze że ramę Axisa możesz jeszcze sprzedać.

Edytowane przez bartezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ha! Temat powrócił. B) Mam zamiar jeszcze na chwilę wystawić rower na sprzedaż za około 900 zł. Jeśli się nie sprzeda to będę podmieniał ramę. Znalazłem taką kandydatkę w rozmiarze 17" - Biria Pro-RS https://www.cyclosport.pl/rama-biria-pro-rs-28-hydroform-meska-cross-trekking-17-44-cm-kol-czarny-mat-czerwona-linia.z1.p.html

Z rzeczy mogących być niekompatybilne tu chyba wszystko się zgadza - rura sterowa 150 mm i stery 1 1/8 " Czy jest jeszcze coś co może stanowić poważny problem przy przekładce?

 

Co będzie mi potrzebne z narzędzi niestandardowych? Coś do rozkucia łańcucha, ściągacz do korb, klucz do suportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...