Skocz do zawartości

[Widelec] Nie wiem jaki do KANDS STV 700 rama 21. - Pomocy.


lukaskow

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w dzisiejszym wypadku uszkodziłem widelec w rowerze KANDS STV 700 rama 21 i przyznam szczerze nie umiem znaleźć odpowiedniego w internecie... jakbym nie mierzył tego swojego to nie jestem pewien wyników i tego co mam wziąć. Może ktoś wie??

 

Z góry dzięki za pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w dzisiejszym wypadku uszkodziłem widelec w rowerze KANDS STV 700 rama 21 i przyznam szczerze nie umiem znaleźć odpowiedniego w internecie... jakbym nie mierzył tego swojego to nie jestem pewien wyników i tego co mam wziąć. Może ktoś wie??

 

Z góry dzięki za pomoc...

 

Maciek. W internecie jest np. takie informacje

 

1. Widelec do sterów 1-1/8 cala z gwintem V-Brake, stal Hi-TEN, serwisowy (uniwersalny) -do przycięcia rury sterowej na potrzebną długość do koła 28 cali, czarny zewn. 28,6mm, wewn 25,4mm, dł. rury 220mm, dł. gwintu 130mm

 

2. Widelec sztywny Materiał: stal Kolor: czarny Rozmiar koła 28 cali Stery: 1" (25,4 mm) Długość gwintu: 60mm Długość rury sterowej: 218 mm Piwoty pod hamulce V-brake (rozstaw między piwotami 81mm) Rozstaw goleni pod standardową piastę 100 mm

 

I jakbym nie mierzył to różne mi wychodzą wartości... tzn, w żadnym wypadku nie jestem pewien np. od łuku w widelcu czy od "nasady" nad łukiem mierzyć długość rury sterowej, wychodzi mi albo 18.5, albo 20.  Jedyne czego jestem pewien to długość gwintu - 5mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty mierzysz rurę sterową a to nie jest problem bo jeśli będzie za długa to możesz dociąć większym problemem jest zakup widelca o odpowiedniej wysokości więc zmierz od osi do korony(bieżni sterów).

Zmierz też średnicę rury sterowej bo musisz wybrać rurę 25,4(1") albo 28.6(1 1/8). Jeśli będzie za długa to porostu dotniesz.

Zmierz też na jakiej wysokości zaczyna się gwint (od korony amortyzator do gwintu) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie rozumie się samo przez się, jako rozmiar koła 28?

Teoretycznie tak ale niektóre widelce mogą się delikatnie różnić...

 sprawa rozchodzi się tylko o 1 czy 1 i 1/8 cala ?

 Tak. Tylko pamiętaj  że rura musi mieć gwint i musi on zaczynać się na odpowiedniej wysokości. Można nagwintować trochę niżej tylko po co generować kolejne koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego wychodzi, że 

1. Widelec do sterów 1-1/8 cala z gwintem V-Brake, stal Hi-TEN, serwisowy (uniwersalny) -do przycięcia rury sterowej na potrzebną długość do koła 28 cali, czarny zewn. 28,6mm, wewn 25,4mm, dł. rury 220mm, dł. gwintu 130mm

 

Będzie miał 20mm za długą rurę, i gwint 80mm dłuższy niż obecnie. W środek wejdzie trzpień od kierownicy 25,4, a sam widelec do ramy 28,6mm. Mam nadzieję, że reszta jest standardowa (np odległość między ramami widelca na wysokości  hamulców)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...