Skocz do zawartości

[Tarcze] RT86 czy RT 76


kabe30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jeszcze raz z tym samym tematem, niestety, przez swoją nieuwagę źle napisałem temat i wylądowałem w słodkiej szarej strefie, czyli na śmietniku (mam nadzieję, że szef szefów nie dołoży mi kolejnego ostrzeżenia :sweat:).

Stoję przed koniecznością wymiany przedniej tarczy, i to nie z powodu, że przestała hamować, ale dzwoni, jak ministrant w niedzielę na sumie o 12. Jeździłem z tarczą Tektro (hamulce Tektro Gemini, widelec sztywny karbon z ośką 9mm x 170 mm), potem, wymieniłem na Shimano RT56 (było lepiej), ale też dzwoni. Na forum spotkałem się z pozytywnymi opiniami o RT86/ 76, są ponoć sztywne. Stąd prośba do doświadczonych, czy jest sens dopłacania siana do TR86? Siła hamowania jest ok., główny powód wymiany to "akustyka". Chętnie poznam Wasze opinie o sztywności tarcz, pzdr, kb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie warto doplacac poniewaz:

 

- ice tech to ściema

- nie zauwazysz roznicy

- nie zrobisz z tarczy zyletki

- to je alumenium, tego nie pomalujesz

Bierz Rt76, u mnie pomogla na dzwonienie ;) pozdro

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Byle była na aluminiowym pająku

Ok. Dzięki. W taką celuję. Tylko się zastanawiam, czy jest sens inwestować w droższą. Raczej na tym rowerze szybko jeździć się nie da, przy 20 km/godz można nawet obcasem zwolnić :icon_cool:. Tylko ten hałas, brrr....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@domingez, ja rozumiem że Ty przetestowałeś obie tarcze i na tym wyrobiłeś sobie zdanie? ;)

Zgadza sie, przetestowalem wszystkie trzy ;) a ze autor tematu, uwaza, iz lodowa technologia jest godna doplaty to postanowiem w drugim poscie poprzec jego napalenie :) jego piniondz, niech placi.

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez domingez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie, poszedłem "po rozsądku" i zamówiłem rt76. Cena o prawie 5 dyszek niższa, a przy moich "kosmicznych" prędkościach  raczej wkładki lodowej nie potrzebuję. Mam tylko nadzieję, że nie będą dzwonić......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...
  • Mod Team

To zależy panie. Jeżeli chodzi o tak zwany performance to nie za bardzo jest jakaś różnica miedzy nimi. Teoretycznie 86 lepiej odprowadza ciepło, można dłużej jechać na hamulcu ale 86 to kanapka stalowo aluminiowa i jak się zjedzie zewnętrzną warstwę stali a będzie to na trasie to po hamulcu. 76 przy odrobinie szczęścia można do żyletki wytrzeć. Widywałem takie. 76 ma dłuższa żywotność. Oczywiście piszą ze przy 1.5mm należy wymieniać tarcze, ale do 1mm ludzie schodzą i sobie to działa.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...