Skocz do zawartości

[Rower] Trek x caliber 9 vs kross level b7


Menor

Rekomendowane odpowiedzi

Masz do czynienia zapewne pierwszy raz z takim rowerem więc musisz się do niego przyzwyczaić. Po pierwszych jazdach można czasami odczuć lekki dyskomfort, ból. Staraj się na początku dużo jeździć. Jeżeli +- po 2 tygodniach nadal będzie coś nie tak, to trzeba będzie dalej kombinować z ustawieniami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z hamulcami avid db1.

 

-spróbuj przetrzeć je papierem ściernymi sprawdź co będzie

-możesz zamienić klocki tył <->przód, u mnie przód się strasznie wolno docierał 

-zobacz czy podczas wciskania hamulca zacisk nie wygina Ci tarczy w którąś stronę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o hamulce, to byłem dzisiaj w serwisie i powiedzieli mi ze trzeba najprawdopodobniej zetrzeć troche klocki na papierze sciernym, w poniedziałek mi to zrobią, bo teraz mają duzo roboty. Sprawa z dłońmi prawie się rozwiązała, kupiłem sobie nową giętą kierownice + mostek 80mm i nowe rękawiczki, ból juz jest prawie nieodczuwalny, ale czasem występuje, może jeszcze potrzebuję troche czasu do przyzwyczajenia się do nowej pozycji.

Edytowane przez Menor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sprawa z dłońmi prawie się rozwiązała, kupiłem sobie nową giętą kierownice + mostek 80mm i nowe rękawiczki, ból juz jest prawie nieodczuwalny, ale czasem występuje, może jeszcze potrzebuję troche czasu do przyzwyczajenia się do nowej pozycji.


Przyszło mi jeszcze jedno do głowy, jeżeli siodełko nie jest w poziomie, to lekko możesz się ześlizgiwać z siodełka i podpierasz się rękoma. Ustaw z poziomicą siodełko - jeżeli tego nie zrobiłeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawa z bolącymi dłońmi zakonczona to teraz jest kolejny problem. Podczas mocniejszego naciskania na pedały słychac pojedynki trzask, raz z jednej a raz z drugiej strony. Pedały były sprawdzane i wymieniane na inne i problem dalej występował, wraz z rowerem otrzymałem rok serwisu za darmo i 2 razy oddawałem tam rower i gościu 2 razy odkrecał korbę i suport czyścił wszystko i smarował. Po takiej kuracji przez dosłownie chwilę była cisza i potem dalej powracało. Jak nie siedze na siodełku to tez są trzaski wiec to nie jego wina, skreslam także kierownice/mostek. Ma ktoś jakies pomysły co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej problem rozwiązany, wadliwy był suport. Wymienili mi go na jakiegoś accenta a deore poszedł na reklamacje. Orientuje się ktoś czy mogę uzyc spiritusu 95% do odtłuszczenia tarcz hamulcowych? Hamulce strasznie piszczą i mnie to irytuje, rower był kilka razy w serwisie z powodu hamuców były czyszczone i klocki przecierane na papierze ściernym, czasem pomagało na chwilę a czasem było tak samo. Rower ma przejechane jakies 150km i myśle, że sie już dotarły. W sklepie mowili, że pewnie trzeba bedzie wymienic klocki na inne ewentualnie tarcze. Hamulce to tektro orion

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra odświeże trochę temat. Author okazał się dużo bardziej kłopotliwy niż trek... Wiecej siedzi w serwisie niz na nim jeżdzę. Juz kilka razy był w serwisie przez strzelający/stukający/trzeszczący napęd, hamulce ktore zapowietrzają się i wibrują podczas hamowania po mimo wymiany klocków, a teraz coś zaczęło strzelać w przednim kole. Co mogę z tym zrobic? Przysługują mi jakieś prawa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udaj sie do federacji konsumentów i licz dni serwisowe,mozesz nie przyjąć roweru jesli były przekroczone terminy,najpierw pogadaj ze sprzedawca i powiedz ze chcesz odstąpić od umowy,powinni zwrócić rower producentowi lub dystrybutorowi,jesli odmówią to pozostaje federacja konsumentów no i ogromna siła internetu!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...