Skocz do zawartości

[Rower damski] Kands Elite Pro vs Romet Gazela 2?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich tu obecnych! :)

 

Piszę ponieważ mam mały (wielki) problem... Poszukuję swojego pierwszego, samodzielnie wybranego roweru. Chciałabym się już przesiąść z typowo górskiej Delty na coś co nie będzie już wymagało takiego pochylenia nad kierownicą i w sumie po ponad 13 latach na jednym rowerze przyda się jakaś zmiana... Wybór padł na rower trekkingowy, będzie mi służył głównie do jazdy po szosie, wiejskim asfalcie i polnych równych drogach w długości trasy minimum 15 km. Rozmiar ramy jaka jest dla mnie odpowiednia to 17 cali (mam 167 cm wzrostu).

Po wyborze typu roweru przyszedł czas na markę i przymiarkę osobistą. 

 

Po kilkunastu jazdach zastanawiam się nad dwoma rowerami: Kands Elite Pro i Romet Gazela 2. Czy ktoś może coś poradzić, który lepszy, trwalszy? Która marka jest bardziej wiarygodna? Widziałam u sprzedawcy Rometu spore zdziwienie jak poprosiłam o porównanie tych dwóch marek, mówił, że o Kandsie nic nie słyszał. I zgłupiałam totalnie...

 

Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widziałam u sprzedawcy Rometu spore zdziwienie jak poprosiłam o porównanie tych dwóch marek, mówił, że o Kandsie nic nie słyszał.

 

Typowa śpiewka sprzedawców , byle wypchnąć swój towar.

 

Z pomiędzy Kands Elite Pro a Rometem Gazela 2 zdecydowanie wybieraj Kandsa - ma kasetę a nie wolnobieg (bardziej awaryjne rozwiązanie). W podobnych pieniądzach możesz jeszcze dostać Gazelę 4.0 2015 http://allegro.pl/rower-trekking-romet-gazela-4-0-deore-bialy-i6145776911.html ta ma lepszy osprzęt z napędem 3x9 i lepszy amortyzator - najlepsza alternatywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze - ale w czym senatore jest brzydszy ? ? ?

 

"Na optykę" rowery są identyczne - no ale jak ktoś szuka uzasadnienia dla własnego wyboru którego już dokonał, to nie ma o czym gadać :)

 

http://allegro.pl/kands-elite-pro-alivio-19-na-28-3-gratisy-i6137340286.html tu masz go taniej z gratisami ...

Edytowane przez Pablo59
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pablo59 na moje oko, tak na jego pierwszy rzut to i Elite i Senatore wyglądają niemal identycznie ;) Z tym, że osobiście przed zakupem lubię zobaczyć i dotknąć to co kupuje, bo nawet teraz podczas szukania rowerów najpierw na stronach internetowych, a następnie w sklepach coś co podobało mi się na obrazku, zupełnie nie nadaje się dla mnie po bliższym przyjrzeniu się i przejażdżce. 

 

Bardzo zależało mi na opinii użytkowników tego forum, widać jak bardzo się na tych rzeczach znacie i dziękuję za Wasz odzew :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...