Skocz do zawartości

[hamulec/pancerz] Problem z ustawieniem przedniego hamulca


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z ustawieniem przedniego hamulca (klamka + hamulec Avid SD7). Nie wiem, jaka powinna byc prawidlowa dlugosc pancerza. Mimo wielu prob, fajka caly czas opiera sie o hamulec, a przy uginaniu sie amortyzatora lewy klocek zbliza sie do obreczy ocierajac o nia. Moze trzeba nagiac fajke? Z gory dzieki za pomoc w rozwiazaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na odległość to trochę trudno powiedzieć, pancerzyk powinien być na samej górze (tzn. nad pancerzykami od przerzutek i tylniego hamulca) fajka powinna lekko opierać się na hamulcu a przy ugięciu amortyzatora tylko nieznacznie sztywnieć dł. panceża, no właśnie trzeba dopasować samemu ;) , ja mam w okolicach 44 cm, i oczywiście nie naginaj fajki :) ,mówiąc o klockach to chyba chodzi o odpowiednie naciągnięcie linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pancerz powinien być lekko zaokrąglony, lecz ze zdjęcia wynika, że jest chyba za bardzo, ponieważ zbyt naciska na hamulec przy fajce. Możesz go trochę skrócić nie wiem ok. 1cm, chyba, że jest wszystko ok i przy ruchu amortyzatora nic się nie wygina, to nic nie skracaj!!

To koło jest trochę krzywe?? może być ono powodem ocierania szczęk hamulcowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nidzie nie pisalem o fajce opierajacej sie o widelec, tylko o hamulec. To zdjecie wklejone wyzej to nie moj rower, posluzylo mi ono, jako przyklad. Probowalem juz naprawde roznych dlugosci pancerza, ale przy kazdej, przy ugieciu amora, lewy klocek zbliza sie do obreczy ocierajac o nia. Problem zostaje wyeliminowany wtedy, gdy hamulec jest ustawiony bardzo slabo (czyt. linka jest slabo nacignieta), a co do odbica, ustawiajac je rownolegle (z obu stron klocek jest w tej samej odleglosci od obreczy) dosyc znaczaco zaczyna obcierac lewy klocek o obrecz. Ustawiajac tak, zeby prawy byl blizej, a lewy dalej, prawy potrafi przy nieugietym amorze obcierac o obrecz :/ Co do kol, kola sa nowe, raczej proste (c-maxy sl), a amor to sid race.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem z fajką opierającą się o hamulec.

Rozwiązałem to tak:

-Zdjąłem hamulec z pivotów i założyłem go tak, aby sprężyny zaczepiały się o inne odwory przy piwotach.

Siła odbicia jest większa i to już dużo daje.

-Potem uciąłem pancerz tak, że jest prawie pionowo i o problemie zapomniałem.

Hamulce żyleta i żadnego tarcia, no chyba że po zapchaniu błotem, ale to już inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...