Skocz do zawartości

(pękająca dętka] Każda dętka co chwilę mi pęka. Co może być powodem?


Matt_Damnati

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Mam problem, otóż o chwilę przebijałem dentkę. Mówią "co chwilę" mam na myśli  2 km. Zawsze. 

Zawsze dętki kupowałem za ok 15 - 20 zł. Wystarczyło chwile ujechać i flak. Często malutka dziureczka od górnej strony (od opony), na szwie. Czasami zdarzało się, że nie wytrzymywała godziny stojąc,. Czasami  była wielka dziura, jakby nie wytrzymywało ciśnienia, również z oponą za 30 zł (ta wytrzymała dwa dni). Po kilkunastu dętkach zmieniłem koło (nie ze względu na przebicia). Na obręcz nałożona nowa taśma, dętka B'twim. Ujechałem dzisiaj 5 km i flak. Przed chwilą założyłem nową dentkę (również B'twim), nie wytrzymała pół godziny i w dentce wielka dziura, jakby ją rozerwało. Czyli sytuacja się powtarza.

Koło 28, trekingowe. Pompuję na 4 bary (inaczej jest flak), na oponie max . bar.5,1

Oponę sprawdziłem, nic w niej nie jest. Kupować nową oponę czy może dętki są zbyt tanie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzy możliwości.

1 popełniasz gdzieś błąd?

2 jeździsz po zlomowisku?

3 pracujesz w hucie szkła?

 

 

Czy dziura jest zawsze w tym samym miejscu? jest od strony bieżnika? boku opony? od strony obręczy? jakie hamulce? widziałem szcękowe które były tak ustawione że tarły po oponie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...