Skocz do zawartości

[Olej] Dt swiss xmm


gregorkelis

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Olej do czego?

Tłumik? Dolne golenie?

 

Może być ten

https://whizz-wheels.de/shop/en/gabeln/dt-swiss-panolin-factory-fork-oil-1000ml

lub też

http://www.bike-discount.de/en/buy/motorex-supergliss-100k-oil-1000ml-83569

ale jest jedno ale....

w modelach XMM SS i TS tłumiki nie są serwisowalne poza oficjalnymi serwisami, a szczególnie dotyczy to wersji TS,która ma dodatkową komorę powietrzną w tłumiku .

Używałem obydwu- Panolin ma chyba mniejszą lepkość i mniejsza podatność na gęstnienie w niskich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Przegląd podstawowy obejmuje w zasadzie tylko serwis dolnych goleni i komory powietrznej.

Motorex w zupełności wystarczy.

Tu masz dane Motorexa Supergliss 100k

http://www.vemas.it/contenuti/files/PRODOTTI/OLIO/SchedeTecniche/SCHEDA_TECNICA_SUPERGLISS__K.pdf

Możesz spróbować dobrać inny olej o zbliżonych parametrach.

Zbliżone parametry lepkościowe ma Silkolene Pro RSF 15W- o ten olej zapytał użytkownika Activia

http://activia.sgl.pl/cena/oleje-i-smary/oleje/sae-15w_profesjonalny-olej-fuchs-silkolene-do-amortyzatorow-15w/1341

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Warto stosować inne oleje, oryginalny jest koszmarnie drogi. Do xmm używam Castrol Fork Oil, ale teraz nie pamiętam który. Trzeba dopasować parametry i można testować. Wcześniej kupiłem motorex i trochę gorzej to wyglądało, może dlatego że dawałem mniej oleju, niby tyle ile zalecają, ale Castrola nie żałuję .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Do xmm używam Castrol Fork Oil

sorki kolego, ale teraz poleciłeś bardzo słaby olej. Słaby pod względem pienienia się i szybkości "zużywania" się. Castrol może i robi dobre oleum, ale tylko do silników. To co Kot polecił wystarczy i nie trzeba kombinować ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem właśnie po serwisie mojego xmma olejem silikolene pro rsf15, testuje go w Szklarskiej Porębie i powiem tak-jest bardziej czuły lepiej reaguje na małe nierówności ale jednocześnie nic nie stracił z swojego sportowego charakteru jestem bardzo zadowolony. Przestał reagować na zmiany temperatury, musze jeszcze zrobic z damperem który zalany orginalnym olejem dt , w różnych temperaturach całkowicie zmienia charakter.

 

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Sewo, pisalem o tym.

 

 

Może być ten DT Swiss/Panolin Factory Fork Oil 1000ml-4064XXXXXXXX000025 lub też Motorex Supergliss 100K Oil 1000ml | Fork and Shock Oil Shop ale jest jedno ale.... w modelach XMM SS i TS tłumiki nie są serwisowalne poza oficjalnymi serwisami, a szczególnie dotyczy to wersji TS,która ma dodatkową komorę powietrzną w tłumiku . Używałem obydwu- Panolin ma chyba mniejszą lepkość i mniejsza podatność na gęstnienie w niskich temperaturach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Właśnie wertuje internet i nic nie ma na temat ilosci oleju. Mozna sobie jedynie wyliczyc na podstawie amorow o skoku 130-150 gdzie jest podana ilość. Nie wiedzialem nic o procedurze odpowietrzania. Serwisowalem swojego sida i myslalem ze procedura jest taka sama. Odkrecam regulacje. Wyjmuje tlumik ,wylewam olej i wlewam nowy. Oczywiscie napisalem w skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...