Skocz do zawartości

[wheelie]


dwaxon

Rekomendowane odpowiedzi

witam otoz mam problem przy wheelie (chyba tak to sie nazywa , chodzi o jazda na tylnim kole z pedalowaniem).gdy podnosze kolo do gory i zaczynam pedalowac to malo przejezdzam ok 2-5m.kolo wynosze wystarczajaco wysoko bo jak chce to moge nawet do tylu przeleciec i pedaluje wmiare szybko bo po wyladowaniu jade jeszcze daleko zajezdzam.wydaje mi sei ze za slabo sie przechylam do tylu bo mam takiedziwnei uczucie takjakbym pchal kolo do przodu czyli zeby upadlo na ziemie.mam nadzieje ze cos zrozumieliscie z tego co napisalem.w skrocie chodzi oto ze podnosze wysokoo kolo i pedaluje szybko i mocno a malo zajezdzam.co zaradzic? moze ma ktos www z tutorialem i zdjeciami itp ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja to robie na stojaco wiec watpie zeby podniesienie siodla cos mi dalo.co do wyskosci kola to na roznych probowalem i im wyzej tym lepiej ale nasunela mi sie nowa mysl.ogladalem filmik no hand wheelie i kolesie to robia tak naluzach ze az sie zdziwilem.a podczas jazdy trzeba kolo starac sie trzymac w powietru zeby nie upadlo czy poprost u pedalowac czy do gory je ciagnac choc mysle ze to 3 rozwiazanie to nie bo do tylu sie wiknie.ja robie ze podnosze kolo d ogory i pedaluje nie staram sie go utrzymac w powietrzu.tio dobrze ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale ja nie umiem poprostu na siedzaco.ale mysle ze tak jak ktos napisal wystarczy cwiczyc gydz jak robie wszystko z wyczucie i wogole to zajezdzam sporo a jak zabardzo sie nie wybije i nie zaczne szybko pedalowac to sie nie udaje.prosze zajrzyjcie do dzialu zdrowie i przeczytacjie moj temat !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja to moge przejechac 70+ metrów. Ja to robie tak jestem na stojaco,potem podciagam kiere i zaczynam pedalowac jak mne przechyli do tyłu to naciskam lekko hamulec tylny a jak naprzód zaczynam mocniej pedałowac a jak na lewo to kolano w prawo i odwrotnie. I mam siadełko jak najnizej sie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Naprawdę długo praktykowałem wheelie (teraz już "wyrosłem" z tego - wole manuala :D) i wysuwają mi się wnioski:

-im wyżej siodło tym łatwiej kręcić pedałami, ale ciężko balansować i łatwo przelecieć

-im nizej siodło tym polepsza się balans ciałem, ale ciężej jest pedałować.

IMO najlepiej jest opuścic na sam dół i potem troche podwyżyć kilknaście cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Mi się droga skończyła po 120 metrach ;) na ramie mtb 21,5 cala, sztyca wysunięta na kilka cm o ile pamiętam od wakacji :D

Przełożenie to 2 z przodu i od 2 do 4 z tyłu. "Manualowy" balans na tyle żeby cały czas lekko ciągnąć rękami do siebie (później bolą ale wyglądasz jakbyś jeździł dużo na streecie :030: )

A machanie kolanami nie jest trudne po jakimś czasie :)

Ogólnie parę miesiecy nauki i śmigasz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

siema

według mnie najlepiej nauczyś sie wheelie na siedząca z lekko podniesionym siodełkiem i przechylonym do przodu żeby Ci sie nie wbijało w 4 litery, obojętnie na którym biegu jak Ci jest wygodnie ale nie na najmniejszym. Trzebo też nauczyć sie manewrować na boki wychylając kolana w przeciwne strony. No i ćwiczyć ćwiczyć ćwiczyć. Z początku dobrze jest umieć stójke żeby idealnie pionowo wyrywać przednie koło, później manewrowanie kolanami przyjdzie samo.

Acha i jak sie zaczyna to lepiej jest wyrywać koło z jakiejś niewielkiej prędkości a nie z miejsca bo wtedy łątwiej jest utrzymać równowage na boki. Według mnie na stojąco jest trudniej, ale jak kto woli.

Ja już chyba do perfekcji to opanowałem z skręcaniem hamowaniem zmianami biegów, podrywam na każdym biegu na sztywnym widelcu:P potrafie jeździć w kółko na śr ok 7m, jak tylko jest miejsce to moge jechać i jak nie ma wiatru bo to też przeszkadza;] Ucze sie manuala ale na zwykłym mtb bez amora jest ciężko (max do 10m) Czekam do wakacji na nowego bika:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co prawa nie próbowałem duzo razy ale nie moge podnieść przedniego koło wysoko i zrobić wheelie. I nie wiem czy to kwestia mojego sprzętu ( kierownica za cieżka??) czy to kwestia moich umiejśtności??

proszę tylko o trochę wyrozumiałości dla mnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co prawa nie próbowałem duzo razy ale nie moge podnieść przedniego koło wysoko i zrobić wheelie. I nie wiem czy to kwestia mojego sprzętu ( kierownica za cieżka??) czy to kwestia moich umiejśtności??

proszę tylko o trochę wyrozumiałości dla mnie..

To kwestia umiejętności i odpowiedniego przełożenia.Ustaw mniejsze, żeby łatwiej się pedałowało, "zamachnij" się ciałem do tyłu i próbuj.Jak nie będziesz mógł zrobić na najmniejszym przełożeniu, pochodź tydzień na siłownię i ci się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie najmniejsze przełożenie. Ja trenuję na 2-2, 2-3. Optymalnie. Nie muszę się zbytnio męczyć przy pedałowaniu a podnoszenie nie jest trudne. Inna sprawa, że niedużo przejadę, bo nie umiem utrzymać równowagi :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie juz mi sie udało podnieśc koło do wheelie tylko mam ten sam problem co Avat nie umiem jeszcze zachować równowagi ale ćwiczyłem dopiero 2,5 godziny wiec i tak uważam, że odniosłem sukces ;D Problem był w tym że przed tem próbowałem na wysokich przerzutckach i to jeszcze na stojąco ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...