Skocz do zawartości

[pompka rowerowa] Lezyne Tech Drive HV (166mm) czy Topeak Racerocket)


wlosiaty333

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Moja pompka Beto już przeżyła swoje, więc chciałbym coś nowego, lepszego zarazem, ponieważ przy wyprawach w góry pompka nie może mnie zawieść.

Będę pompował tylko dętki MTB (opony 29x2.25), więc chciałbym, żeby to było w miarę sprawne. 

W oko wpadły mi dwa, w sumie to trzy modele:

1) Lezyne Tech Drive HV w wersji 166mm

2) Topeak Racerocket

3) Topeak Racerocket MT 

 

Czy Topeak w wersji MT dużo szybciej pompuje? Są to różnice rzędu 10, 50, czy 100 procent? Warto przeboleć większe wymiary i cenę?

Czy walić Topeaka i kupić Lezyne? Lezyne to w końcu Lezyne :D

 

Dzięki za pomoc! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ta jakość tzn co? Popsuje się po sezonie? Nie sądzę... ile razy pompujesz koło w roku? 15-20?

Ja wychodzę z założenia, że jak nawet padnie po 2-3 sezonach, to ~30zł/rok na pompkę to nie jest jakoś specjalnie dużo. Chciałem kupić aluminiową pompkę speca albo jakiegoś zefala, ale wziąłem sks i jestem zadowolony, a wykonanie jest dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój głos idzie na Topeak'a.

 

Mam Race Rocket w wersji HP. Dobierałem tak, aby umożliwiała osiągnięcie 8bar w oponie szosowej bez używania ogromnej siły. Idzie tym nadmuchać oponę MTB, ale trochę trzeba się namachać. Gdybym jeździł tylko MTB, brałbym wersję zwykłą. Gdybym nie miał w domu stacjonarnej pompki, to wziąłbym MT.

 

Co do jakości - Topeak jest bardzo dobrze wykonany. Miałem też w ręce Lezyne kolegi. Ku mojemu zdziwieniu nie było tak dobrze z jakością, jak można by się spodziewać. Nie wiem niestety, jaki dokładnie model miałem w ręce.

 

Z podobnych pompek miałem też Author Pipe XL. Na początku byłem zachwycony. Potem szybko poległa. Na podstawie moich doświadczeń - stanowczo odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja z kolei brałbym Lezyne. Aktualnie używam takiej: http://nieoceniam.pl/testy/akcesoria/pompka-lezyne-alloy-drive/

Jakość wykonania tych pompek jest naprawdę dobra. W linku powyżej znajdziesz także trochę minusów, ale mam ją od długiego czasu i wciąż działa jak nowa. Miałem dużo pompek Topeak do testów i niestety każda z nich relatywnie szybko przestawała działać. Ostatnia na szlaku w górach, przez co nie miałem jak wrócić do domu. Topeak generalnie jest niezłą firmą i też robi dobrze rzeczy, ale wg mnie żyją po prostu krócej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem ostatnio pompkę Crank Brothers Gem L (długa) i naprawdę polecam. Pompuje naprawdę szybko, ma dwa tryby, niskiego i wysokiego ciśnienia. Bardzo dobra jakość wykonania (aluminium). Przy pompowaniu robi się mile ciepła ;) Trzeba tylko uważać, by było napisane, że jest w komplecie z uchwytem. Niestety nie wszystkie wersje mają i można się naciąć.

post-100605-0-36299800-1460498181_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...