Skocz do zawartości

[rozmiar ramy] szosa jak z ramą trekkinga?


huth

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Szukam szosy do pomykania po mieście, znalazłem kilkunastoletni rower szosowy na porządnym osprzęcie(klamkomanetki i w ogóle), bardzo mało jeżdżony i elegancki. Rzecz w tym, że posiada ramę o rozmiarach podsiodłowa C-T 49cm, pozioma C-C 54cm(slopingu prawie wcale), mostek 7cm, przekrok 74cm i choć nie jest jakoś bardzo rozwleczony(baza kół 100cm), to ewidentnie jakieś te rozmiary nieszosowe :P Może kiedyś robili takie "turystyczne" szosy?

 

Jeżdżę teraz na sztywnym miejsko-trekkingu, który ma niemal dokładnie takie same rozmiary ramy, ale ma ten sloping kilkucentymetrowy i przekrok od jakoś 74/75 do 80 przy sterowej, no i baza 103/4. Główka siłą rzeczy dłuższa/wyższa, mostek 7 albo 8. Kierownicę mam zwykłą prostą i jeździ mi się bardzo dobrze. 

 

Według kalkulatorów powinienem mieć szosę 53-54(podsiodłowa) na 52-54(efektywna górna) przy mostku 10-11. Tylko że to tak bardziej do sportu wygląda, bo nie wyobrażam sobie zwyczajnej jazdy mając tylko luzu np. 3 cm od górnej rury... A teoretycznie 54(55 chyba będzie efektywny, bo kąt jest ostrzejszy) i mostek 7 daje tę samą długość, co 52 i 10 mostka...

 

Niestety nie mogę roweru w najbliższym czasie przymierzyć, bo kawałek mam. Kieruję się porównaniem do obecnego roweru, ale to mogę sobie wyobrażać różne rzeczy... Na pewno niższy mostek już mi zapewni bardziej pochyloną pozycję, ale taka niska rama chyba będzie mieć wpływ na resztę kątów itp. Z drugiej strony nie zamierzam na tym rowerze trenować, ani nic takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...