Skocz do zawartości

[RS1] - problem z regulacją


kamilkampo1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zakupiłem amortyzator Rock Shox RS 1, z uwagi na fakt że podobno jest bardzo czuły i dobrze radzi sobie z wybieraniem nawet małych nierówności. Jednak w praktyce okazało się że jest mega twardy i praktycznie stoi w miejscu. Dopiero duże nierówności skłaniają go do lekkiej pracy. W terenie ręce wołają o pomoc:/ Teraz moje pytanie, czy mam go źle wyregulowanego czy może dostałem wadliwy egzemplarz? Wg tabeli na moją wagę  (70kg) powinno być powietrza 90-105 psi, ja wbiłem 80 i nie ma żadnej poprawy. Druga regulacja "odbicie" ustawiona w połowie. Dzięki wielkie za rady. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Abstrahując od tego, czy jest sprawny, czy wadliwy. Kupiłeś zawodniczy widelec, najwyższy model w ofercie RS i szukasz w nim komfortu?

Jak najbardziej. To świetnie pracujący i bardzo czuły widelec.Jego ugięcie jest inne niż pozostałych kołków RS.

Macałem wersję 100 i 120 mm.

Jeśli zmiana ciśnienia nie wpływa na czułość może widelec ma walniętą sprężynę. Jeśli kupiłeś go z oficjalnej dystrybć koucji to może uderz do sprzedawcy. Samodzielny serwis jest dosyć kosztowny ze względu na dedykowane narzędzie do demontażu goleni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rower jest nowy http://www.cube.eu/produkte/hardtail/reaction/cube-reaction-gtc-slt-2x-carbonnflashred-2016/ , więc w razie czego z serwisem nie będzie problemu. SAG ustawiony był na 10% przy 95 psi, teraz spuściłem na 80 psi i nadal jest 10 %. Blokada działa. Po zmniejszeniu ciśnienia czułość bez zmian. Jaka jest dolna granica psi w takim modelu? Wg tabeli 70. "Tobo" co masz na myśli że "Jego ugięcie jest inne niż pozostałych kołków RS" ? Uginając go ręcznie stawia mi bardzo duży opór, jest bardzo twardy.

Edytowane przez kamilkampo1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowerek niczego sobie  :thumbsup: Co do amorka bardzo fajna rewolucyjna konstrukcja , na pewno odwrócenie goleni powinno skutkować dużo większą czułością i sztywnością.Pojeździł by :teehee: Ja bym się kompletnie o niego nie martwił , spróbuj obniżyć ciśnienie do minimum i dobijaj po trochu pod swoje preferencje nie patrząc na tabelki czy zalecenia a jeśli to nie przyniesie efektów to po prostu oddasz go na gwarancję i już.Kwestia dotarcia też jest istotna tylko że jeśli to wada to lepiej od razu skonsultować ją by potem nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ok, jestem po serwicie RS1 z manetką x-lock double.

 

Widelec jest bardzo czuły, sprężyna, golenie, tłumik, wszystko z bardzo niskimi oporami pracuje.

 

Odnośnie regulacji. Jeżeli w manetce x-lock, będzie za mało oleju, nie będzie odblokowywała do końca, bo to działa jak każdy nowe RS jest normalnie zablokowany, chyba ze odepniemy manetkę. Jest to złote pokrętło gate, działa podobnie jak flood gate w rebie. jak ci widelec muli to pewnie to.

 

Dociśnij manetkę do końca ręką i spróbuj. Miałem to samo dziś, ale nie zdążyłem już tego zrobić.

 

Jak byś odpiął manetkę powinien zacząć pracować jak naprawdę pracować powinien, Problem w tym ze, żeby ją odpiąć musisz mieć klucz rurowy RSa ... taka sytuacja :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Mam prośbę o pomoc z porównaniem z moim RS1. Martwi mnie fakt zakresu pracy. Rower to Scott Spark full typowy XC użytkowany właśnie w tym celu. Ważę 75kg. Nabity zgodnie z tabelą na 120PSI i goleń pracuje aż do 1,5cm przed końcem. Przy nabiciu go do 150PSI pracuje na 2,5cm . Czy to nie za mała różnica, w szczególnie że 150PSI to przesada.  Jest nieczuły na zmianę ciśnienia. 

Czy regulatory umożliwiają ograniczenie prędkości ugięcia np flood gate? Odbicia to oczywiście pokrętełko  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...