Skocz do zawartości

[Napęd] Wymiana napędu


Artur69

Rekomendowane odpowiedzi

To że przypasuje to wiem, tylko pojawiają się głosy, że nie działają te Shimano jak trzeba, więc stąd mój dylemat. A jeśli chodzi o wybor między Deore, SLX, XT, to myślę nad XT tylko dlatego, że różnica w cenie jest żadna, a zawsze to cieszą oko te 2 literki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemów nie ma jeśli przyłożysz się do montażu i regulacji (odpowiednia wysokość i równoległość do blatów , odpowiednio wyregulowane śruby L i H i naciąg linki). Starsze modele Shimano miały większą tolerancję na błędy , 10s wymaga nieco więcej precyzji przy montażu i regulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie jestem w trakcie kompletowania napędu. Kupiłem już kasetę, łańcuch i manetki XT używki. Korbę jednak biorę SLX 36x22. ...I nadal nie daje mi spokoju ta przednia przerzutka Deore FD-M618, bo wolałbym wziąć XT, albo SLX, ale nie ma takiej możliwości. Mam nadzieję, że w połączeniu z manetkami XT będzie śmigać, tak jak powinna :)

 

Puklus, dnia 19 Kwie 2016 - 11:50 PM, napisał: Nie bierz tego. Te nowe sh*tmano sa nie ustawialne. Będzie tarło na dole albo na górze, tak są zrobione, jak deore tak i xt. weź coś starszego.
Deore FD-M618 to jedyna przerzutka kompatybilna z 10rz. kasetą i korbą na 36 zębów. Nie bardzo mam pomysł na co można by zamienić, wyżej sugerowałem SLX M665/M667, ale są do 9rz.

 

Do kompletu suport BB-EX-PRO i tylna przerzutka XT M781 SGS.

Do zestawu chcę dokupić niedrogie czerwone pancerze plus linki i zastanawiam się nad kompletami teflonowych Jagwire Mountain Pro, albo tańszych Universal Pro XL, bo no_name'ów z allegro za 30zł raczej nie warto brać jak czytałem. Chyba, że macie jakąś inną ciekawą propozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wszystkie elementy skompletowane z małym ale :) Jednak padło tylną przerzutkę XT M786 SGS z Shadow Plus.

Te "małe ale" to wielka rozkmina na temat pancerzy i linek. Nie zdawałem sobie sprawy, że to aż tak ważne i że jest tak dużo sprzecznych opinii.

Najbardziej skłaniam się do kupna linki szlifowanej nierdzewnej Jagwire 1,1mm (73SS2300), a do tego pancerz shimano SP41. Do tego z kolei 8 końcówek z noskami Jagwire, bądź Shimano Dura-Ace, dwie końcówki bez nosków przy manetkach, plus końcówki alu (chyba komplet). Myślałem nad dołożeniem termokurcza, żeby zrobić z pełnym uszczelnieniem, ale za pewne dam do serwisu założenie pancerzy i linek plus regulowanie przerzutek, także rezygnuje z tego pomysłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

​Nie chcąc generować dodatkowych wątków postanowiłem podpiąć się tutaj :)

​Generalnie mój dotychczasowy napęd zaczyna już dogorywać, więc przyszedł czas na nowy, 

​ I oczywiście wiele pytań powstało :), poniżej moja propozycja, za wszelkie uwagi co może nie grać w tym zestawie oraz co mogło by działać lepiej będę zobowiązany drogim forumowiczom :)

​KORBA ALIVIO FC-T4010 44x32x22 175mm 3x9 (dotychczas miałem blat 48 i było ciut za twardo) - jeżeli dobrze się orientuje nie ma problemu ze współpracą korby na 9 z łańcuchem i resztą na 10 rz...?

​Przerzutka tył Deore XT  RD-M781 SGS  - nie chcę shadowa,

​Przerzutka przód - ?   przerzutkę potrzebuję na top pull,  ewentualnie Deore FD-T610-10, ale wolałbym coś tańszego na 10 rz i blat 44..

 ​Kaseta Deore - celowałem w kasetę 10rz 10-28 ale widzę ze przerzutka obsługuje od 11 zębów, więc zostanie pewnie 11-28 lub 11-32 ,  zszedłem nieco na korbie więc tutaj wołałbym twardszą charakterystykę

​Łańcuch KMC X10.73

Manetka - obejma i tutaj miałem chyba największą zagwozdkę :)  obecnie zastanawiam się nad czym takim Deore XT SL M-780,   ewentualnie jakieś tańsze propozycje :)?

Za wszelką pomoc i uwagi bardzo dziękuję :) oczywiście, im taniej tym lepiej jeżeli da się tutaj zejść bez zbytnie straty jakości/działania, to propozycje mile widziane:)
​Krzysztof




 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do swego tematu nie zwróciłem uwagi na typ ciągu linki i kupiłem złą przerzutkę z ciągiem dolnym FD-618. Niestety nie ma tego modelu Top swing z ciągiem górnym i znowu poszukuję pasującej przerzutki pod 2x10 36x22. Póki co jeżdżę na starej przerzutce 3x10 FC-M590, ale na skrajnych przełożeniach łańcuch ociera o wózek.

I tu z kolei pytanie, czy przywołane na pierwszej stronie przerzutki M665/M667 kompatybilne z 9cio rzędową kasetą będą poprawnie działać, czy możliwe jest, że łańcuch będzie ocierał?

Czy lepiej celować w przerzutki z dedykowanym maksymalnym blatem 44-38, np. FD-M785, FD-675? Tylko wtedy będę miał prawie taką samą sytuację jak teraz mając przerzutkę pod 44x32x22.

Zaproponuje ktoś coś może, czy przyzwyczajać się do ocierania? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...