Skocz do zawartości

[rower dla dziecka] Co kupić na 24" kołach?


brandowaw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych forumowiczow.


Stoje przed dylematem kupna roweru dla wnuczka na urodziny.


I jako osoba calkowicie zielona w tym temacie chciałem prosić o pomoc w wyborze dwoch kolek.


Wiem tylko ze rower ma byc na kolach 24cale. 


Wnuk ma 7 lat i ok 140cm wzrostu.


Obecnie jezdzi na giant taffy 20".


Byłem na razie w 2 sklepach i ogladalem jakiegos unibike i krossa.


Ale sprzedawcy ladnie opowiadaja a ja nie wiem na co zwracac uwage przy wyborze roweru.


Cena jaka moge wydac na rower to maks 1500 ale wiadomo im mniej tym lepiej bo emerytury w naszym kraju nie sa zbyt wysokie.


Pozdrawiam


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że jak prezent na urodziny to sprzęt musi być nowy :)

Kross w tym przedziale jest naprawdę nieźle wykonany. Szukaliśmy sprzętu dla córki znajomego i wybraliśmy Kross Lea replica. Dla chłopaka oczywiście byłby to Level replica albo Spade replica, ale oba były równie dobrze wykonane.

To samo można powiedzieć o Unibike'u. ale tutaj jest troszeczkę lepsza cena przy ciut gorszym osprzęcie (co dla dziecka nie powinno mieć znaczenia). Duże znaczenie pomiędzy Krossem a Unibikiem mogą mieć względy estetyczne. Na matowym lakierze modelu unibike Raptor, będzie widać każdą rysę (ale nowy wygląda świetnie). Co innego na zrobionym w połysku Krossie.

 

Jakbym miał sam wybierać to z pewnością szukałbym używki, ale jeśli to ma być prezent to zakupiłbym Kross Level Replica.

Proszę pamiętać że nawet pomimo rozpoczynającego się sezonu, warto się targować. Im mniejsza kwota zakupu tym mniejszy rabat, ale 100pln powinno się urwać od ceny katalogowej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że jak prezent na urodziny to sprzęt musi być nowy :)

Kross w tym przedziale jest naprawdę nieźle wykonany. Szukaliśmy sprzętu dla córki znajomego i wybraliśmy Kross Lea replica. Dla chłopaka oczywiście byłby to Level replica albo Spade replica, ale oba były równie dobrze wykonane.

To samo można powiedzieć o Unibike'u. ale tutaj jest troszeczkę lepsza cena przy ciut gorszym osprzęcie (co dla dziecka nie powinno mieć znaczenia). Duże znaczenie pomiędzy Krossem a Unibikiem mogą mieć względy estetyczne. Na matowym lakierze modelu unibike Raptor, będzie widać każdą rysę (ale nowy wygląda świetnie). Co innego na zrobionym w połysku Krossie.

 

Jakbym miał sam wybierać to z pewnością szukałbym używki, ale jeśli to ma być prezent to zakupiłbym Kross Level Replica.

Proszę pamiętać że nawet pomimo rozpoczynającego się sezonu, warto się targować. Im mniejsza kwota zakupu tym mniejszy rabat, ale 100pln powinno się urwać od ceny katalogowej. 

Tak oczywiście na prezent to tylko nowy rower wchodzi w grę.

Studiując troszkę to forum natchnąłem się na watek pękających ram w krosach. Czy to aby na pewno dobry wybór?

A czy rowery firmy kands sa dobrymi rowerami?

Byłem dzis w sklepie z giantami i sprzedawca namawial mnie na  XTC Jr 24 za 1549zl

Prosciej by mi bylo kupic zonie puder niz rower wnukowi.

A czasu coraz mniej do soboty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze z telefonu wiec moga byc bledy :) pekajace ramy krossa oczywiscie sie zdarzaly, ale nigdy w modelach dla dzieci. Giant ma hamulce tarczowe. Dziecko bedzie dotykac, koledzy beda dotykac i za chwile bedzie trzeba odltuszczac tarcze bo nie beda hamowac tak jak powinny. W rowerze dla dziecka to chyba nie jest dobry pomysl. Ale oczywiscie +10 do fajnosci :) i wieksze zainteresowanie ze strony zlodziei. Poza hamulcami nie Giant nie ma zadnej przewagi poza marką.

 

Jesli ma byc znana marka, dobry lekki rower to pozostaje jeszcze http://www.scott.pl/produkt/176/637/rower-voltage-jr-24-disc/

Najlzejszy z podanych. cenowo po srodku. Bardzo dobra marka. Kase z roznicy wydac na oswietlenie i porzadne zapięcie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

140cm to ja już by, wszedł w najmniejsze ramy na kołach 26 cali. Np. 14,5 cala Kross czy Merida. Jeżeli chcesz kupić u dobrego sprzedawcy w Warszawie, odezwij się na priv, mam znajomegu, do którego nie wstyd kogoś wysłać. Tutaj nie będę siał reklamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oczywiście na prezent to tylko nowy rower wchodzi w grę.

Studiując troszkę to forum natchnąłem się na watek pękających ram w krosach. Czy to aby na pewno dobry wybór?

A czy rowery firmy kands sa dobrymi rowerami?

Byłem dzis w sklepie z giantami i sprzedawca namawial mnie na  XTC Jr 24 za 1549zl

Prosciej by mi bylo kupic zonie puder niz rower wnukowi.

A czasu coraz mniej do soboty

 

Mój syn jeździ XTC jr wcześniejszym modelem na 24" kołach. Młody ma koło 144cm wzrostu i jest jeszcze ok, zaczął jeździć na nim rok temu w lato.

W przypadku hamulców, moim zdaniem tarczowe dają +10 do lansu ale w przypadku dziecka te pół kilo dodatkowe na masie roweru to sporo, no i cena oczywiście wyższa.

Popieram pomysł kupowania roweru ze względu na wagę, bo jakość pozostałych elementów jest na podobnym poziomie, dodatkowo dzieci się jeszcze uczą i nam się udało wymienić przerzutkę tylną po zahaczeniu o korzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie mam. Obserwowałem dziś u siebie na osiedlu na jakich rowerach jezdza dziedzi. Była jedna merida, jeden unibike i sporo rowerow z decathlona. Co mi sie rzucilo w oczy to to ze unibike stojacy pod chmura mial pordzewiale wszystkie srubki, np te laczace na kierownicy, skorodowana metalowa rurke przy hamulcach itp. Czy jest to jakas slabsza jakosc tych materialow czy inne modele stojac pod golym niebem beda mialy podobnie? Nie wiem ilu letnie byly te rowery co widziałem wiec nie chce wyciagac na razie wnioskow krzywdzacych jakas marke. Skłanialem sie przy zakupie w strone unibike ze wzgledu na to ze sklep mam u siebie w miasteczku. Ale jesli to jest ich wada to pojade dzis po krossa do wołomina. 

Czy kross jest polska firma robiaca rowery w polsce?

A co sadzicie o rometach?

Edytowane przez brandowaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o rdzewiejące elementy, to znaczy to tylko tyle że te elementy były stalowe. Zarysowania, uszkodzenia śrub przy dokręcaniu i korozja łapie. Normalna sprawa.

 

Jeśli chodzi o Kross'a i inne firmy, to wszyscy ramy do tanich modeli rowerów biorą z Azji. Czy to ich projektu, czy z katalogu producenta ram, pochodzą one głównie z Azji. Inna sprawa jest przy droższych modelach. W najlepszym wypadku rower jest składany w Polsce. Nie trzeba się tym zrażać bo tak robią wszyscy. W Romecie polska to jest tylko nazwa :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kupiłem. Niestety nie jest to żaden z tych rowerów wyżej wymienianych. Wybór padł na cube kid 240 z wyprzedaży rocznika 2015. Kupiłem go za 1300 zł.

Co mnie zdenerwowało a czego nie zauważyłem przy kupowaniu to fakt ze ten rower nie miał podnóżka. Nie rozumiem tego jak można sprzedawać rower bez tak ważnego elementu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

dołączam się do tematu,

 

rower dla wysokiego 8mio latka - ok 145 cm.

 

póki co wybór pada na Kross Level Replica Pro. Dlaczego - estetyka, dobre komponenty (Altus/Alivio), amortyzator, tarcze hydrauliczne na obu kołach. Wydaje się, że za tę cenę to najlepszy wybór, ale być może jest coś lepszego...

 

pozdrawiam

 

Kal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie brzmi jak z twoimi finansami oraz tempem wzrostu dziecka. Zwróć uwagę że te 24 są do 155 cm wzrostu, więc brakuje mu 10 cm. Nie da się powiedzieć w jakim czasie osiągnie końcówkę dla roweru, ale stawiałbym na max 2 sezony, albo nawet 1, więc zastanów się czy nie lepiej kupić czegoś tańszego. No chyba że syn jeździ w miarę regularnie, to wtedy to co napisałem jest nieaktualne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy dziecko ma cierpiec podczas jazdy czy nie. Jak tak to kolo 26 jak najbardziej pasuje do wzrostu 140cm

 

Rozmiar kół nie jest ostatecznym wyznacznikiem dopasowania do wzrostu. Skoro moja żona (naciągane 160cm) śmiga na 29-erze, a 7 letni syn właśnie wyrasta z Authora Cosmic na 20 calowych kółkach i rozglądam się za czymś na kole 24" dla niego, tzn, że dziecko 140 cm może śmigać na kole 26", kwestia dopasowania ramy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko świadczy masochistycznych zapędach, o niczym innym. 29er poniżej 160cm :D lol

 

 

Wysłane za pomocą Tapatalk

 

Nie do końca, kwestia odpowiedniego dopasowania, żona jeździła na różnych rowerach, ale mówi, że obecnego Speca nie zamieni na nic innego. Medale zdobyte na różnych zawodach i QOM na Stravie świadczą o tym, że nie ma co myśleć stereotypami, no chyba że masz na myśli własne doświadczenia pisząc o masochistycznych zapędach?

Edytowane przez kilohaszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przywołuj w temacie o rowerach dla dzieci, doświadczeń dorosłej kobiety startującej w zawodach.

 

To był jeden z dwóch przykładów z mojego najbliższego otoczenia na to, że zależność wzrost/rower trzeba analizować w szerszym kontekście niż rozmiar kół. Powołałem się na doświadczenia moich najbliższych, a nie na stereotypy głoszone przez tzw. znawców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oglądanie prawie codziennie jak dzieciaki przymierzają rowery pozwala mi stwierdzić że 140cm to nie jest jeszcze czas na koła 26". Zwłaszcza że 90% dzieci o takim wzroście nie jeździ w zawodach i poprzedni rower to było właśnie 20cali. Skok o 6 cali to jednak trochę za dużo jak dla niedoświadczonego dziecka. Przekrok to jedno, drugie to długość ramy. W sytuacjach podbramkowych, ciut za duża rama i duże koła to przepis na porządną glebę.

Edytowane przez PeGie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś - oczywiście można dobrać jakiś rower dla dziecka z takim wzrostem na kołach 26", ale z przyjemną jazdą ( a chyba o to chodzi o dzieciaków, a nie o efektywność podczas startu w zawodach) nie będzie to miało za dużo wspólnego. Nawet na stronie wychodzącego w przyszłość Canyon'a, masz że rowery dziecięce 24" są od 120 do 153cm - https://www.canyon.com/en/kids/, brak za to rowerów 26"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałeś - oczywiście można dobrać jakiś rower dla dziecka z takim wzrostem na kołach 26", ale z przyjemną jazdą ( a chyba o to chodzi o dzieciaków, a nie o efektywność podczas startu w zawodach) nie będzie to miało za dużo wspólnego. Nawet na stronie wychodzącego w przyszłość Canyon'a, masz że rowery dziecięce 24" są od 120 do 153cm - https://www.canyon.com/en/kids/, brak za to rowerów 26"

 

Jeśli już przywołujemy przykład Canyona to on chyba. póki co w ogóle nie ma rowerów na kole 26" w ofercie. Ale za to jeśli chodzi o ich rowery rekreacyjne na kole 27.5 to wg ich tabelek nadają się dla osób od 150 cm wzrostu:

https://www.canyon.com/pl/mtb/grand-canyon/2017/grand-canyon-al-3-9.html

 

Więc skoro osoba 150 cm wzrostu może jeździć na 27.5 to coś na 26" znajdzie się dla dzieciaka 140 cm

Ale ok, zakończmy temat, bo nam sie OFF top zrobił.

 

Jeśli siedzisz w branży to poleć mi lepiej coś dla 7 latka / 127 cm wzrostu, który właśnie wyrasta z Authora Cosmic na kole 20" / rama 10" ;). Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie super ciężko, bo nawet 26" rowery islabikes (najmniejsze ramy jakie widziałem) mają minimalny wzrost podawany jako 135cm. Sam pisałeś w innym temacie, że mierzyłeś Kross Level Replica Pro i był za duży, rower na kołach 24", to jak na siłę chcesz szukać dla dziecka 127cm roweru na kołach 26" to powodzenia... Chyba że się nie rozumiemy, i pisząc w tym temacie o kołach 26, dla swojego dziecka szukasz na 24" to proszę bardzo :)

 

http://www.islabikes.co.uk/products/bikes/item/creig-24

 

Commencal ?

 

http://www.commencal-store.co.uk/ramones-24-yellow-2017-c2x19924980

 

Jak więcej gotówki to meta - http://www.commencal-store.co.uk/meta-ht-24-orange-2017-c2x19265931

 

Edytowane przez PeGie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapętliliśmy się. Ja dla swojego 125 cm malucha szukam roweru na kołach 24", a w tym temacie zasugerowałem, że przy 140 cm można myśleć o kole 24 albo 26 :)

Islabikes i Commencal znam, ale wolałbym coś, co można przymierzyć we Wrocławiu. No i chciałbym się zamknąć poniżej 2500 PLN.

Edytowane przez kilohaszu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...