Skocz do zawartości

[rama Specialized] pod jaką długość nogi


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, składam rower fitness i trafiła mi się fajna rama od Speca Sirrus. Ma ona wymiary:

Długość rury górnej środek-środek 56 cm

Długość rury podsiodłowej od osi suportu do końca 48 cm

Długość całkowita główki ramy 16 cm,

pod jaką długość nogi będzie pasować? Trochę się pogubiłem, wyznacznikiem rozmiaru ramy w crossach wciąż jest długość rury pod-siodłowej? I czy nie powinna być ona mierzona do środka poprzecznej rury, a nie do końca? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nie wiem jaki rocznik trafiłeś, ale przykładowo rozmiar M ma przekrok ok. 78 cm : https://www.specialized.com/pl/pl/sirrus-comp-disc/106367

Wymiary są zbliżone do tych podanych przez Ciebie, więc przekrok także powinien być podobny.

Niestety fajną i przejrzystą stronę zmienili w takie ch... coś, więc znalezienie geo starszych modeli jest pewnie możliwe, ale znacznie utrudnione ( niedawno wszystko było czarno na białym ).

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Rulez

Najpierw piszesz o długości nogi, a teraz twierdzisz że nie znasz parametrów ramy :icon_question:  :bye2:

 

Znałem tylko długość podsiodłówki i to wystarczy, co ma długość ramy do długości nogi ? za to długość ramy ma dużo do całkowitego dopasowania roweru.

 

To nie są zbyt długie ramy, osobiście nie zdecydował bym się na jej kupienie "w ciemno", mi osobiście wydaje się za krótka i ma niską główkę ramy jak na crossa dobrze dopasowanego dla osoby o wzroście 160 cm.... tym bardziej, że ma stosunkowo krótkie nogi jak na 160 cm wzrostu, więc ma odpowiednio dłuższy tułów :icon_exclaim:

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Trzeba było zajrzeć do pierwszego linku, a wtedy byś wiedział jakie są wymiary ramy.

Czyżby zmęczenie poświąteczne :icon_question:

 

Z zakupem na odległość zawsze wiąże się jakieś ryzyko, choćby minimalne - tym bardziej jeżeli nie jesteś bike fitterem, albo nie zjadłeś na tym zębów.

Jaką długość górnej rury uważasz za odpowiednią dla osoby mającej 160 cm :icon_question:

 

Edytowane przez KrissDeValnor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minimalne jest wtedy, gdy kupujący się mniej więcej orientuje czego mu potrzeba.

Skąd ta pewność, że ta 16 " rama będzie za krótka :icon_question:

 

Nie ma pewności, że będzie za krótka, jednak stawiam 80% na to, że będzie za krótka i 20% na to, że będzie odpowiednia, choć by z powodu porównania proporcji długości nóg do wzrostu.

Więc ryzyko zakupu nie jest "minimalne", a bardzo duże ...

 

Edytowane przez Rulez
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...