Skocz do zawartości

[licznik] który wybrać?


kielon

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam sie nad wyborem licznika. Pod uwagę biorę te 3 firmy.

Jeżeli zaś chodzi o modele, to w obrębie każdej marki rozważam następujące:

 

VDO - C4 lub ewentualnie C3, mający parę "pierdół" mniej;

http://www.harfa-harryson.com.pl/fnc/goods...id=18&catid=116

 

CatEye - CC-CD200N Astrale 8 (8 funkcji + kadencja), ew. CC-MC100W Micro (bezprzewodowy, podświetlany ekran);

http://www.cateye.com/en/product_listing/51

 

Sigma BC 1606L.

http://www.bikeman.pl/product_info.php/products_id/251

 

Za Sigmą przemawia to, że sam mam licznik tej marki (solidny itd.) oraz to, że ma podświetlany ekran.

 

Za CatEye - podświetlany ekran w Micro (ale obawiam się, że jest bezprzewodowy i może sprawiać problemy), wygląd obu (wiem, wiem, nie o wygląd chodzi, ale cholernie mi się podoba ich design).

 

Za VDO - no właśnie...Mnogość funkcji, z których pewnie będę używał kilku. Niestety brak podświetlanego ekranu, podobnie jak w Astrale'u :D

 

Chcę zaznaczyć, że jeżdżę często w nocy oraz że licznika nie używałbym w zimie (w zimie jeżdżę na innym rowerze, który ma osobny licznik oczywiście :)).

 

Szczerze wziąłbym CatEye Micro, gdyby był z przewodem. Jednak nie jest i mam problem z wyborem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym polecał sigmę porządna firma tak samo jak licznik :) . VDO dla mnie by odpadał (brak podświetlenia), hmmm no jeszcze ten Cat eye nie wiem jak to jest z tymi bezprzewodowymi licznikami słyszałem różne zdania ja mam kabel i nie przeszkadza mi to rozwiązanie a jest jak dla mnie pewne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jestem posiadaczem modelu Sigma BC 1606L i szczerze mówiąc bardzo go sobie chwalę. Jak za tę cenę produkt naprawdę udany, działa bez zarzutu, obsługa bardzo intuicyjna, także podczas jazdy nie trzeba się naklikać aby znaleźć najważniejsze funkcje. Poza tym podświetlenie to wbrew pozorom dosyć istotna rzecz. Szczególnie dla kogoś kto jeździ wieczorami a mi akurat zdarza się do dosyć często. No a niestety bez podświetlenia to licznik wieczorem to tak jakby go nie było :-). Napawdę przydaje sie. Osobiście polecam Sigma Sport.

 

Pozdrawiam,

 

MJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sigmę 1606L mam od kąd pokazała się na polskim rynku. Zrobiłem już 6k km na niej i na razie nic się nie zepsuło.

Plusami są:

-kabel (nie mam zaufania do bezprzewodowych i nie chcę kupować więcej baterii)

-kadencja

-podświetlenie

-możliwość wyłączenia kilku funkcji (wtedy szybciej znaleźć to co potrzeba)

-możliwość kasowania oddzielnie średniej prędkości/kadencji, dystansu dziennego, czasu

Minusy:

-lakier podatny na zarysowania

-kolor (wolę czarny :P )

 

Oczywiście polecam Sigmę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze powiedziawszy to nad Sigmą zastanawiam się najbardziej, ale licznik oprócz niezmiernie przydatnej kadencji (aby mieć możliwość korzystania z funkcji i tak trzeba dokupić to i owo:)), ma funkcje, których pewnie nie używałbym za często.

Poza tym mam już Sigmę i chciałbym kupić coś innego, ot tak dla jakiejś zmiany; co nie oznacza że dotychczas posiadaną Sigmę wyrzucę do kosza :P

 

Putek przeciw CatEye'owi (wg mnie) przemawia brak kabla :D Boję się, jak to będzie działać. Nie wiem, czy jeździsz często w trudnych warunkach, czy raczej w ciepłe, suche dni.

Chcę tu zaznaczyć, że potrzebuję licznika do roweru, którym jeżdżę tylko, gdy jest sucho; błoto odpada, zima też odpada - bo rower nowy :D. Na gorsze warunki mam drugi, z osobnym licznikiem.

 

Jak więc jest z tą transmisją Putek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy wychwalacie podświetlenie, jakoś nie chce mi się wierzyć że każdy jeździ nocą, a wtedy to raczej lepiej jest patrzeć na droge a nie na to z jaką szybkością się poruszamy... Mam VDO i nie żałuje, obsługa jest banalna i jest pozbawiony większych wad, no gdyby była kadencja było by już bosko. A podświetlenie, pewnie ani razu bym go nie użył...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wszyscy wychwalacie podświetlenie, jakoś nie chce mi się wierzyć że każdy jeździ nocą, a wtedy to raczej lepiej jest patrzeć na droge a nie na to z jaką szybkością się poruszamy... Mam VDO i nie żałuje, obsługa jest banalna i jest pozbawiony większych wad, no gdyby była kadencja było by już bosko. A podświetlenie, pewnie ani razu bym go nie użył...

 

To dlatego ,ze kazy chwali to co ma jak juz powiedzialem wczesniej :D Chociaz nie mowie ,ze chwala jakis sh*t ,bo pewnie tak nie jest ,ale jesli jest cos wypisane i ktos sie pyta co wybrac ,a bedzie na liscie jedna rzecz ,ktora dany user sam posiada to w 90% wlasnie ja poleci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mody ma racje, każdy chwali to co ma. Co byś nie kupił będziesz zadowolony. Chodzi tylko o to aby był to licznik firmowy. Sam mam Sigme Bc 800 - ma kilka najpotrzebniejszych funkcji i na moje potrzeby wystarczy. Zastanów się co będzie Ci naprawde potrzebne i taki licznik zakup. Nie ma sensu przesadzać z bajerami jeśli połowy nie będziesz używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dlatego ,ze kazy chwali to co ma jak juz powiedzialem wczesniej :D

 

Czy ja wiem... ja uzywam od kilku lat Polarów z podświetlaniem i praktycznie w ogóle nie używam tej funkcji. Jeździmy czasami w zimie po 18 sporą grupą - już jest ciemno - i wtedy też nie korzystam z podświetlania tylko patrzę przed siebie :) Zresztą podświetlanie nie działa przecież cały czas tylko przez chwilę po naciśnięciu odpowiedniego przycisku - jak dla mnie bajer, niekoniecznie potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem... ja uzywam od kilku lat Polarów z podświetlaniem i praktycznie w ogóle nie używam tej funkcji. Jeździmy czasami w zimie po 18 sporą grupą - już jest ciemno - i wtedy też nie korzystam z podświetlania tylko patrzę przed siebie :D Zresztą podświetlanie nie działa przecież cały czas tylko przez chwilę po naciśnięciu odpowiedniego przycisku - jak dla mnie bajer, niekoniecznie potrzebny.

 

To dlatego napisalem ,ze 90% poleci to co ma ;) I to samo dotyczy sie zadowolenia ze sprzetu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam cat eye micro bezprzewodowy. pracuje bardzo dobrze. mialem poprzednio sigme z rcs'em i wyczynial cuda. nie wiedzialem nawet gdy w pewnym momencie wyszlo na podjezdzie ze jade 236 km na godz. :D

z cat eye polecam raczej liczniki na podstawce z grubym kablem. przewody standartowe jak dla mnie sa zbyt delikatne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moj przewod z Cat Eye Tomo XC urwalem raz przy wywrotce. Kierownica sie okrecila i przewodu nie straczylo. Ale dzieki pomocy lutownicy i rurek termokurczliwych wyglada jak nowy :D Bo urwal sie nie przy wejsciu do podstawki tylko normalnie na srodku kabelka chyba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem 1606L głównie dla podświetlenia, bo funkcje ze starej Sigmy 500 wystarczały mi. Podświetlenia używam tylko do sprawdzenia godziny, nie obchodzi mnie prędkość bo wiedząc na jakim biegu jadę i znając mniej więcej kadencję jestem w stanie ją określić ;)

Podświetlenie mają nawet badziewne zegarki za 2zł w kiosku, więc nie wiem czemu producenci liczników nie stosują tego we wszystkich swoich modelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiam. Kilka lat temu jak kupowałem swojego VDO C15, to pytając o licznik z podświetleniem usłyszałem, że jest to rozwiązanie dość prądożerne. Wtedy mi taka informacja wystarczyła, ale teraz mając nieco większą świadomość nt. prądożerności led'ów taka informacja jest dla mnie zbyt ogólna <_<.

 

Ostatnio nawet myslałem czy nie kupić sobie jakiejś czołówki za 5 zł, żeby sobie móc "podświetlać" licznik, ale nie wiem czy taka czołówka zmieści się na głowie razem z kaskiem, więc się ciągle waham.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam cateye'a tomo xc i jestem zadowolony. Wiele razy mi upadł i niec mu sie nie stało. No i jest całekim czytelny i ma wszystkie funkcje które sa najwazniejsze..no i cena rowniez jest rozsadna. Co do sigmy wypowiedziec sie nie wypowiem bo nie miałem nigdy licznika tej firmy

Pozdrowionka :wink: <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...