Skocz do zawartości

[rama 27,5"] Na co zamienić konającą już ramę Krossa


siemalysy

Rekomendowane odpowiedzi

naprawdę kross robi takie badziewne ramy że po 2 latach jazdy się sypią... czy używałeś jej jakoś wyjątkowo hardkorowo ? (hopki, skoki itp.) ?

 

pytam z czystej ciekawości :icon_wink:

 

Zdarzają się przypadki pęknięć ram Krossa. Sporo tego było w rocznikach 2013, najbardziej w modelu B6 jak dobrze pamietam. Moja rama to R3 z 2014 roku. Jak widać pęka. Wkurzyłem się, ale żyć trzeba dalej. Nie ja pierwszy, nie ostatni. Teraz już się na jakiś czas z Krossa wyleczyłem. Najprawdopodobniej po niedzieli kupię rame Authora Egoista z 2016 roku. Kolor jedynie średnio mi sie pododba. Rozważam też bardzo mocno Peaka, który jest tańszy i ma dłuższą górną rurę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podepnę się pod temat, bo też przez myśl mi przechodzi Peak i Egoist. Mi natomiast nie śpieszy się z wyborem (a niestety wielkiego wyboru na naszym rynku obecnie nie ma). Myślicie, że warto poczekać do jesieni? Ruszy się coś w temacie ram? Pojawi się coś nowego? Ostatnimi czasy nie śledziłem specjalnie rynku stąd moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukałem ramy Giant XTC. Gotów byłem nawet dołożyć trochę kasy do niej. Ale nie udało mi się znaleźć. Kupiłem Authora Egoist z tego roku. Śmigam już na rowerku złożonym na tej ramie. Jak na razie jestem zadowolony. Początkowo chciałem kupić Peaka ale znajomi trochę mi odradzali. Na forum też trafiały się opinie, że warto do Authora dołożyć.

 

Wysłane z mojego SM-G925F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...