Skocz do zawartości

[Siodełko] IXS X-SA31-C RACE, czyli tytan za 55 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Temat założyłem, aby nie robić off-topicu w temacie http://www.forumrowerowe.org/topic/178757-12149g-accent-peak-29/page-3.

 

Sprawa dotyczy siodełka IXS X-SA31-C RACE, czyli podobno leżak magazynowy za 55zł z tytanowymi prętami. Waga realna siodła to 206g (u innych osób 202g). Z pierwszych wrażeń siodełko wygląda solidnie. Dalsze opinie po dłuższych testach. Siodło kupione na allegro: http://allegro.pl/siodelko-siodlo-ixs-x-sa31-c-race-titanium-si62-i5984859564.html

 

 

 

1.jpg3.jpg

Tylko zastanawia mnie data produkcji według oznaczeni umieszczonych pod siodełkiem zostało ono wyprodukowane w 2006 roku.

Jeśli możecie to zobaczcie jaką datę macie na swoich 

2.jpg

 

Edytowane przez Kowal1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pierwszy test za mną. Przetesyowałem ją na korzeniach w Otwocku (Poland Bike dyst Max). Dla mojego tyłka wydaje się być znacznie wygodniejsze niż poprzednie Selle Italia X1. Wiem, że to są zawsze odczucia indywidualne, ale wydaje się mieć lepszą amortyzację niż poprzednik.

 

Jedynie martwi mnie jedno. Przesuneło mi się w mocowaniu sztycy. Mam nadzieje, że to tylko mój błąd i za słabo zacisnąłem, ale poprzednie nawet nie drgneło przez 13 kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mogę sobie dobrać właściwego siodła, próbowałem już różne szerokości, od 130 do 145 mm i żadne mi nie pasuje. Teraz jeżdżę na 140 mm Selle Italia Q-Bik w spodniach z wkładką, siadam na rower i jest mega wygodnie, przejadę 20 km i już zaczyna się ten tępy ból z którym borykam się od roku :( Myślałem czy nie spróbować ponownie węższego, tego o którym mowa w temacie, ale chyba jednak przetestuje jakieś 165 mm :) Obawiam się że nie będzie to dobrze wyglądać w rowerze MTB, taka kanapa :P Ale możliwe że takiej szerokości mam te kości kulszowe i innego wyjścia nie mam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw pomiar. Przede wszystkim dobrać odpowiednią szerokość. Potem miękkość. Ból się pojawia jak kości zbyt długo leżą nie tak jak powinny.

Podobnie jak stanie z uniesioną ręką. Dyskomfort pojawia się po jakimś czasie, mimo iż ręka od początku nie jest w swobodnej pozycji.

Takie moje zdanie.

Druga sprawa: gdzie wypożyczają siodła?

U mnie sobie "miła" pani w sklepie zażyczyła za pomiar 150zł! No, chyba, że kupiłbym u niej siodło (najtańsze 399pln) to wtedy pomiar jest gratis :|

Niestety inne sklepy mam trochę nie po drodze a pracuję w bardzo zbliżonych godzinach co oni  :/

Edytowane przez szczurozor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przejechałem na tym cudzie parę treningów i maraton. Jak tylko szerokość pasuje to brać bo za pół darmo. Wygodne i lekkie.

Jedyna wada to bardzo ciężko czyści się z błota. Szczególnie ten materiał z tyłu.

Edytowane przez HarveyDent
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...