Skocz do zawartości

[Rower] Trek Marlin 7


Rekomendowane odpowiedzi

witam, postanowiłem wymienić starego górala na coś nowego do 2500 zł. Po długiej rozmowie w salonie uwagę skupiam na Trek Marlin 7. Tu specyfikacja http://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-g%C3%B3rskie/rowery-g%C3%B3rskie-sportowe/marlin/marlin-7/p/2021600-2016.

Co o tym sądzicie? A może w tej cenie coś innego. Rower będzie używany w każdy weekend po wiele godzin, a w tygodniu 2x do 3 godzin po nie utwardzonych drogach, leśnych duktach, ogólnie po bezdrożach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabiutki ten Trek. Płacisz za fajny napis na ramie. Zobacz sobie coś takiego:

 

 http://allegro.pl/rower-29-megamo-natural-15-full-deore-hydrau-taper-i6040158656.html - warto dopłacić, masz taperowaną główkę, co prawda amor nadal na sprężynie ale to XCR więc teoretycznie jeden z lepszych sprężyniaków, pełne Deore i korba na HTII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może zacytuję siebie samego z innego wątku:

 

TREK

- Pękła mi rama.
- Gdzie mamy wysłać nową?

KONA
- Pękła mi ...
- Tak wiemy, już wysłaliśmy do sklepu nową na podmiankę.

DECATHLON
- Pękła mi rama.
- Proszę przynieść rower do najbliższego sklepu. Wymienimy jak będziemy umieli.

KTM
- Pękła mi rama, ale rower jest już po gwarancji.
- To nie powinno się wydarzyć. Ramę wymienimy na nową, ale będzie to nowszy model bo ten jest już nieprodukowany. Przepraszamy za kłopot.

SPECIALIZED
- Czy już pękła Panu rama w S-Works, bo możemy wymienić?

GIANT
- Pękła mi rama.
- A ile pan waży, bo jak więcej niż w gwarancji pisze, to mogą być problemy.

TESCO
- Pękła mi rama.
- Pan pójdzie na salę i popatrzy w kartonach z rowerami czy został jeszcze jakiś z całą ramą.

ALLEGRO / OLX
- Ale ta rama jest pęknięta!
- [Abonent czasowo niedostępny]

KROSS
- Pękła mi rama.
- A czy ma Pan jeszcze gwarancję? Ile Pan waży? Nie wymieniał Pan czasem czegoś, typu gripy na przykład. A tak wogóle to pewnie rower był źle użytkowany. Przegląd po miesiącu był w autoryzowanym serwisie? Wymiana może i cztery miesiące potrwać, wie Pan? Ramy MTB w tym rozmiarze się skończyły, ale możemy dać od roweru miejskiego od ręki. Nie w sumie nie możemy, bo też się skończyły. Za drobną dopłatą możemy wymienić na niższy model od ręki, ale za przekładkę części Pan płaci. Nie wiem w sumie, muszę sie skonsultować.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megamo, ok to jadę po samych detalach ramy:

- pochodzenie ramy, stawiam na Aliexpress   :thumbsup: Toż to nawet KinesisTW nie jest

- rower górski o kątach 73/71 uznaję za niekoszerny, bo crossiarski. Na ugięciu amorka kąty będą jeszcze bardziej rozwarte.

- mocowanie tylnego hamulca jakieś takie niepewne

- ogon o długości 455mm to ani wyścigowe ani górskie, tylko takie bardziej relaksowo-wyprawowe coś

- górna rurka przykrótka w każdym z rozmiarów i będzie trzeba stosować 110mm mostek, żeby się na rowerze pomieścić.

Osprzęt poprawny.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...