Skocz do zawartości

[OCHRANIACZE NA BUTY] Przeciwdeszczowe jakie wybrać?


musta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Lubię mieć w czasie deszczu suche stopy. Dotąd jedziłem w ochraniaczach  Decathlon 500 ale się guma rozeszła, jakby sparciała. No generalnie porażka bo miałem je może ze 20 razy na sobie przez dwa sezony. Teraz chciałbym wybrać mądrzej. Jako że dojeżdzam rowerem do pracy ponad 20km to deszcz mnie potrafi zaskoczyć i nieźle zmoczyć.

 

Idealnie chciałbym:

Lekkie (bo wożę je zawsze w sakwie), odblaskowe (noce), fluoresencyjne (dzień), łatwe w zakładaniu,  nieprzemakalne i solidne. Jezdze cztery sezony ale jednak najwięcej wiosna, lato, jesień, (+5 do +25) więc niechcę żeby były za ciepłe. Na zimę zakladam dodatkową skarpetę merino i jest OK nawet do -10. Mam buty BUTY MTB SHIMANO M089 44.

 

Nie rozumiem też dlaczego niektóre ochraniacze są opisane jako szosowe. Czy do normalnych butów MTB SPD nie będą pasowały?

 

Moje typy od tych naj lepszych na górze:

 

SHIMANO FLUO S1000r - koszt okolo 150 zł Decathlon - czy są w pełni nieprzemakalne? czy pasują do MTB SPD?

Shimano Fluo S3000X - koszt okolo 200zł Decathlon - czy nie są za ciepłe na deszcze latem? 

AUTHOR H2O PROOF - 130zł - mało fluoroscencyjne ale jakby moga byc

FORCE RAINY - tylko odblaski bez fluo

 

inne tansze (okolo 80zł) ale też nie fluorescencyjne

 

Kross Rain Cover

ACCENT Rain Cover 

Author Rainproof 

FORCE PU DRY 

ROGELLI HYDROTEC

 

 

 

Jakie są wasze opinie? Może wogole powinienem zwrócić uwagę na coś innego? Co byście polecili?

 

Musta

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...