Skocz do zawartości

[opona] za duża - ociera o przerzutkę


fitoro

Rekomendowane odpowiedzi

witam. jest mały zgrzyt- kupiłem i założyłem nową oponę do mojego treka x caliber 7 - maxxis minion dhf. w widełkach się mieści tylko dosłownie o 2 mm ociera bieżnik o przednią przerzutkę. czy da radę ustawić tak przerzutkę (obniżyć) tak aby nie ocierało?

 daje zdjęcia poglądowe

 

 

post-111227-0-49843300-1458314425_thumb.jpg

post-111227-0-02829900-1458314461_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde to kicha.  Ale dałem ciała. Wypada zmienić oponę na troszkę lżejszą. Dzięki za pomoc 


Czy top swing by się nadał.  Zależy mi na tej oponie bo jak jeździłem na fabrycznych bontragerach z małym bieznikiem to momentalnie się zapychały błotem i dosłownie robił się jeden wałek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Czy top swing by się nadał.

 

Top Swing niczego tu nie zmieni. Zaręczam ci że nie jest ci potrzebna guma typu Maxxis DHF - tą oponę używa się w downhillu i to zazwyczaj z przodu - strzelam w ciemno że taki Trail King 2.2/ Mountain King II 2.2 byłby tu aż nadto , saguaro też trzyma całkiem nieźle jeśli nie jeździsz dzień w dzień po rąbance na sekcji RTV AGD .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno pytanie- te opony które teraz sa za duże to są w rozmiarze 29x2,4. Czy jak wymienię na te same modele ale w rozmiarze 29x2,2 to będzie Ok? Czy tylko zmieni sie szerokość apony a nie wysokość i w związku z tym bieżnik który jest za wysoki/ za duży i ociera o przerzutkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki sam nie sprawdzisz na swoich obręczach to nikt Ci tego na 100% nie potwierdzi.

Po prostu ta rama nie przewiduje zakładania opon o takich gabarytach i tyle. Na szerokośc pewnie tez wchodzi na styk. Poza tym Minion dhf to opona na przód, na tył jest model dhr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybór nie był przypadkowy, problem tylko w tym, że zobaczyłem czy mi się do widełek zmieści na szerokość i co najlepsze mieści się i jest jeszcze po te 1,5 cm luzu z każdej strony. z przodu wchodzi bez problemu w widelec, tylko ten tył nieszczęsny. zapomniałem o tej przestrzeni na wysokość i teraz ociera. chciałem coś szerszego i o agresywnym bieżnikiem bo w błocie bieszczadzkim coś małego/płytkiego zaraz się zapycha i dalsza jazda na takim wałku ulepionym z błota staje się niemożliwa  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Minion nie ma chyba nawet innej wersji niż „tuplaj” i jego przydatność w czymś innym niż DH jest wątpliwa.

Sam zwykle wyśmiewam domorosłych odchudzaczy, ale „kilodwieście” zjazdowej gumy to i ja bym nie woził w rowerku XC ;)

Agresywny bieżnik tak, szerokość tak, ale nie w tej postaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może sprecyzować jeszcze jak sie ma sprawa z rożnymi wielkościami opon? Tzn. Chodzi mi o to że jak bym sobie zostawił tego miniona dhf 29x2,4 na przodzie gdzie nie mam problemu z miejscem w amortyzatorze a na tył wymienił tego continentala moutain king II 2,4 protection na rozmiar 29x2,0 lub inna w tym liczbach to czy nie będzie to dziwne? Z przodu taka duża a tył delikatniejszy. Gdzieś tu na forum kiedyś wyczytałem że niby ważniejsze jest by przód był lepszy z lepszą przyczepnością bo to decyduje o bezpieczeństwie a tył może być delikatniejszy bo go zawsze można dociążyć. Chyba, że może polecicie inna konfiguracje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjne opony w tym Treku mają jeśli dobrze pamiętam rozmiar 2.2. Nie wiem jak nowe wypusty ale stare Mountain Kingi były niskie i wąskie jak na deklarowany rozmiar.

Co do miniona - używam zjazdowych maxxisow i te opony do jazdy innej niż dh są dla twardzieli. :) generują wielkie opory i napedzanie roweru z nimi jest dużym wyzwaniem. Może nie być zaskoczeniem że na płaskich odcinkach prędkości powyżej 20 na godzinę staną się rzadkością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim kupisz takie wynalazki to dobrze zapytać na forum..  Jak chcesz coś agresywniejszego to nie odchodź z bontragerów, XR3 powinny CI wystarczyć i będziesz zadowolony w tym rowerze. Ewentualnie na mega błotną masakrę XR4 na przód. 29x2,3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety człowiek całe życie sie uczy a i tak głupi umiera. jestem takim typem co jak sie na własnej skórze nie przekona to nie uwierzy. Przed zakupem czytałem naprawdę sporo i to forum i inne. Co najgorsze co osoba to opinia. Dokonałem złego wyboru i tyle. Na szczęście zakupy przez internet dają tą możliwość że można zwrócić towar. Zrobię tak jak napisał kolega wojtas7. Na tył kupię bontragera xr3 natomiast przód bontragera xr4 29x2,3.

Czy bontragera xr3 zmieści sie na tył bez problemu ?

Chyba żeby mountain Kinga II 29x2,4 zostawił z przodu dla lepszej przycZepnosci a tego miniona podmienić na coś bardziej łagodnego na tył z drobniejszym bieżnikiem tak aby opory toczenia były mniejsze. Chyba ten continental bedzie lepszym wyborem/mniejszym złem z przodu od miniona ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...