Skocz do zawartości

[2500 - 3500 zł] Nowy HT 27,5 na 174cm/76kg


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Od jakiegoś czasy szukam roweru i nie mogę dobrać odpowiedniego do mojego stylu jazdy i terenu w jakim będzie używany.

Mieszkam między Otwockiem a Mińskiem Mazowieckim. Lasów tu nie brakuje.Lubie szybką jazdę po lesie (aktualnie moim 18 letnim góralem), zdarzają się czasem jakieś hopy ale niewysokie,nie latam 2m nad ziemią bo mi się rower rozleci   :icon_wink: . Nowym mam też zamiar dojeżdżać  do pracy od czasu do czasu - 36 km. Planuje też raz w roku wyjazd kilkudniowy ze znajomymi. 

Na co dzień pracuję z ludźmi którzy jeżdżą enduro na FS (regularnie odwiedzają góry, rychlebskie ścieżki, singltrek Smerk, Kazurka w Wawie ) jak również z takimi którzy dojeżdżają swoimi mtb/crossami do pracy, czasem jadą z rodziną po asfalcie bądź po leśnych ścieżkach pozwiedzać okolicę. Każdy z nich przekonywał mnie do swoich racji, wyboru jakiegoś typu roweru, do tego poczytałem dużo i mam przez to wszystko mętlik w głowie. 

Z pośród wszystkich propozycji wybrałem takie:

 

Commencal El Camino Essential 2015 Rama M

Cube Analog 2016 Rama 17" (na mojej liście był też ten Cube Attention SL ale wolałbym nie przekraczać budżetu)

Unibike Flite 2016 Rama (chyba) 17"

Giant Talon 2 2016 Rama (chyba) 17"

Były też m.in pomysły na NS Bike Eccentric oraz Dartmoor Primal (kosztowałby mnie koło 4000 zł), ale one raczej nie nadają się na dłuższe wypady.

 

Prośba o pomoc, podpowiedź który z tych rowerów, a może jeszcze jakiś innych wybrać (może Kross, Kellys, Merida) Jeżeli chodzi o szczegóły osprzętu to dopiero nadrabiam zaległości i nie do końca znam się na nowościach. Moje rozmiary jak w temacie (wew. długość nogi 82 cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do listy dorzucę:

http://allegro.pl/kross-level-r6-s-2014-rozmiar-kol-27-5-okazja-i6051886011.html

 

Najkorzystniej wypadają El Camino i ten Kross, szkoda że nie znalazłem z korbą 2 blatową, nawet jeden blat z odpowiednią kasetą też mógłby być (SRAM od 2017 nie będzie już produkował przedniej przerzutki dla rowerów górskich i podejrzewam, że jak dobrze i lekko zaprojektują kasetę to inni podążą za tym trendem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak Flite, ale w Evo miałem wrażenie, że rura jest bardzo długa i musiałem mocno się wyciągać do kierownicy (przy mostku 100mm).

 

Na Twoim miejscu spróbowałbym trochę spiąć budżet i kupić np. Krossa R7 (z tego lub 2015 roku):

http://www.kross.pl/pl/2016/mtb-xc-275/level-r7

 

Choć z drugiej strony za prawie 1000zł mniej masz Flite 27,5 na podobnym osprzęcie, gdzie różnicą jest jedynie widelec: Raidon vs. Recon, za którym przemawia sztywna ośka...

 

Spróbuj uderzyć do różnych sklepów (GoSport, InterSport itd.), może będą mieli teraz wyprzedaże rocznika 2015, skoro Kross miał niedługo dostarczać sprzęt '16.

 

+

http://www.expertbike.pl/kellys-thorx-10-2015-p-24.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem jeszcze dzisiaj w sklepie i sprzedawca proponował mi bardzo Treka X-Calibera 7,8 lub 9. Ma modele z 2015. Ciekawe te rowery. One są wszystkie na kole 29" i nie wiem czy nie za duże dla mnie.

Ten Kellys też nie głupi. Kolejny do listy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie na czym jeździłeś wcześniej - mi (przy 178/73) przesiadka na 29" w ogóle nie przeszkadzała, rower nie jest za duży, nie widzę ogromnych strat na zwrotności, a i rower toczy się lepiej (mam ramę 19") - jeżeli możesz, wypróbuj te Treki w sklepie, przejedź się kawałek, zobacz jak się na nich czujesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory jeździłem na 26"' Na pewno taki jest bardziej zwrotny niż 29" . Te 27,5" to taki kompromis między tymi rozmiarami. Mimo wszystko umówiłem się ze sprzedawcą, że w tygodniu podjadę i się przejadę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Was jeszcze podpytać o jedną rzecz, jakbym zdecydował się na tego Commencala, to którą z dostępnych wersji wybrać:

a) osprzęt shimano

B)osprzęt sram

 

Podobno może być mi ciężko wymienić w nim amorek bo nie jest stożkowy i takich jest coraz mniej  (tak mi podpowiedział znajomy).

Jeśli chodzi o koło 29" to już jestem na 100% pewny, że odpadają. 

Zastanawiam się jeszcze tylko nad Krossem i Cubem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...