Skocz do zawartości

[suport] Rower Ukraina - nie wiem jak wyciągnąć


kopytko

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Witam, jestem nowy na forum. Mam problem z wyciągnięciem suportu z roweru "Ukraina". suport jest chyba wbijany, bo nie ma żadnej nakrętki, ale nie jestem pewien.

 

Ogólnie to rower ma bardzo duże luzy w tym miejscu, dlatego chciałem zobaczyć jak to wygląda w środku. Wybiłem już klin od strony zębatki i ściągnąłem pedał wraz z zębatką. Czy muszę ściągać drugi pedał? Bo jak na razie klin ani drgnie.

 

Zależy mi, żeby wyciągnąć suport bez jego uszkodzenia, tak żeby można było go wsadzić z powrotem, jeśli będzie jeszcze w stanie pracować.

 

Dodaję zdjęcia. Nie ma, żadnej nakrętki, tylko z każdej strony są po dwa nacięcia. Od strony gdzie nie ma zębatki dwa dodatkowe nacięcia (jakby w misce?). Szukałem w internecie, ale nigdzie czegoś takiego nie znalazłem.

post-194657-0-15163900-1457829099_thumb.jpg

post-194657-0-53882000-1457829100_thumb.jpg

post-194657-0-82435900-1457829101_thumb.jpg

post-194657-0-85743400-1457829102_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągnąłem pedał wraz z zębatką

 

Jeżeli już to korbę z zębatką i pedałem.

 

http://mslonik.pl/rowery/technika/1030-budowa-starego-suportu-cz-4 podobny typ osi korby.

Na moje oko różni się tym, że miski nie mają sześciokątnej "śruby" a "nacięcia", czyli potrzeba innego klucza lub śrubokrętu i młotka (choć przy tej średnicy może to być trudne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu odkręcenia polecam popsikać jakimś odrdzewiaczem. co najmniej 3-4 x w odstępach co najmniej 20-30to minutowych. Przed każdym psikaniem polecam obstukać ramę w miejscu suportu i sam suport, delikatnie młotkiem w celu wzruszenia rdzy. Co ważne, zakładam że z prawej strony jest lewy gwint. Przydał by się również odpowiedni klucz. Jak nie masz klucza to odkręć wpierw lewą stronę (tu jest prawy gwint) Wyciągnij ośkę i zamiast ośki wsadź  odpowiedniej grubości śrubę z nakrętką w miskę. Jeśli w ramie będzie lewy gwint to dokręcając śrubę odkręcisz miskę.

Troszkę zagmatwane ale do ogarnięcia. Jak by co to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...