Skocz do zawartości

[Serwis amortyzatorów Suntour] Oleje i smary do amortyzatorów Suntour


ACTIVIA

Rekomendowane odpowiedzi

Moim zdaniem tak, poniewaz mam w pracy analogiczne rozwiazanie, z jednej strony idzie cisnienie hydrauliczne, czyli sila o niebo wieksza niz to co pompujesz, z drugiej strony silna sprezyna w oleju musi dawac szybki powrot tloka, tu znow sila znacznie wieksza niz w amorku- to ta strona problematyczna u nas.., i zeby bylo ciekawiej, caly silownik jest w komorze z olejem o bardzo niskiej lepkosci, takim prawie jak woda. No nie wazne do czego ten test..., wazne, ze nie znam takiego problemu jak opisujecie.

Natomiast absolutnie nie neguje wystepowania tego zjawiska w amorkach SR i widze tu takie problemy jak opisalem, cos- gdzies jest skopane. Nie rozbieralem kartidza, moze jak siadze to rozbiore..., nie moge ocenic uszczelnien, etc.

W kazdym razie pod sruby goleni mam podkladki metalowo gumowe z hydrauliki, wiec nie puszczaja oleju, a w goleniach 2x 5ml i wszystko dziala od roku. Syn ma przelatane cos pod 4kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z drugiej lagi moge miec zjechana anode na popychaczu, bo nie ma to wplywu w XCRze na szczelnosc ukladu. Anoda...., to jest wlasciwie polerowane alu bez anody w tym modelu, i jest zrysowane jak diabli.

Piotrek ma uszczelki co rozwiazuja problem..., nie wspominalem cos o tym:whistling:.

Ja nie moge narzekac na jakosc pracy tego amorka, zwlaszcza po serwisie, ale jak robilem wczoraj jeden po drugim XCR syna i XC30 RSa kumplowi do zimowki, to jest pomiedzy nimi przepasc jakosciowa. Jak padnie to nawet nie zamierzam reanimowac, tylko wywalam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Chciałem zrobić mały serwis widelca w rowerze małżonki, bo na jednej goleni wychodzą brudne resztki smaru.

https://www.cube.eu/en/2019/bikes/trekking/tour/nature/cube-nature-sl-blacknwhite-2019-trapeze/

Na moje oko to jest ten model:

https://www.srsuntour.com/products/fork/NCX-D-6269.html

https://www.srsuntour.com/typo3conf/ext/dstore/binary.php?BinaryCodeID=4565&view=pdf&fn=SF17-NCX-D-DS-RL-air-CTS-700-75,63,50-(2).pdf

Plan mam taki:

1. Spuszczam powietrze

2. Odkręcam częściowo dolne śruby (nr 3) i wybijam górną część widelca

3. Odkręcam do końca śruby i wyciągam górną część widelca

4. Czyszczę, wyciągać uszczelki kurzowe czy lepiej nie?

5. Smaruję - i tu pytanie czym i w jakich ilościach? Czy ja dobrze widzę, że tam nie ma gąbek?

6. Składam, skręcam i pompuje :)

Mogę prosić o pomoc w kwestii czym to smarować? Jak czekają mnie jeszcze jakieś niespodzianki albo konieczność użycia nietypowych kluczy to też napiszcie :) Z góry dziękuję.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

1. Tak.

2. odkręcasz śruby i stukasz w nie młotkiem, najlepiej gumowym by wić trzpienie do środka.

3. Odkręcasz śruby całkiem i zdejmujesz golenie dolne.  

4. Możesz zrobić płukankę jak masz warunki i chęci. Nie ruszaj uszczelek kurzowych, jak ich nie będziesz zmieniał. 

5. Smarowanie Smarem poślizgowym. Ja używam w pracy Sram butter, nie jest drogi i jest dobry. Możesz użyć każdego który jest do tego przeznaczony. Ile ? No samu nigdy dość. Solidnie, gruba warstwa na uszczelkę, nadmiar sobie wyjdzie. Wewnątrz goleni dokąd jesteś w stanie tez posmaruj ślizgi i osadź smar na ściankach.

6. Tak.

W tym modelu, nie ma nic nietypowego jak zdejmujesz tylko golenie dolne. Imbusy 5mm. W XCR z reboundem potrzebny jest jeszcze 8mm imbus.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jak w Pyrlandii ale u mnie było do -20C, co prawda w takiej temperaturze i tak nie jeżdżę, chyba, że do sklepu ..., ale skoro ludzie się spuszczają, iż zalecane oleje zamulają poniżej zera, to co dzieję się z tym smarem poniżej -10C, robi się margaryna z lodówki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...