Skocz do zawartości

[Licznik]Jaki licznik rowerowy wybrać. Pomocy!


KurnaWodkia

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!
Mam prośbę do was, ponieważ jestem w tym temacie zupełnie zielona. Chcę kupić tacie na imieniny licznik rowerowy, ale zupełnie nie wiem jaki wybrać. Czy przewodowy czy bez przewodowy? Z jakiej firmy? Jaki model? Czym się kierować przy wyborze? Mój budżet to 100 zł. Da się kupić coś rozsądnego w tej cenie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było wtopy na starcie typu gubienie lub zakłócanie przez inne urządzenie sygnału, to bezpieczniej kupić przewodowy.

Ja mam : http://allegro.pl/licznik-rowerowy-sigma-bc-1200-gliwice-i6196772037.html  i się sprawdza.

 

Ok w takim razie poszukam przewodowego. Wielkie dzięki, przynajmniej jestem jeden krok do przodu

Za stówę masz 16.12 na kablu, pytanie tylko czy tych wszystkich funkcji potrzebujesz. Jeśli nie to kup na kablu 800 czy 1200 a resztę wydaj na inne akcesoria.

 

Hmm dobry pomysł, w sumie myślałam jeszcze nad pulsometrem, więc zastanowię się nad tym. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Gdyby ktoś kiedyś szukał info o wodoszczelności liczników Bontrager Node 1.1 i 2.1 to ...zapomniałem ostatnio wyjąc licznik z kieszeni koszulki i 2.1, prał się 40min w precle .

Po tej przygodzie dalej działa.  ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Tak jak 20 lat temu niektórzy wmawiali mi, że "jamnik" panasonixa gra tak samo jak deck technixa a spodnie Big Stara i te z ryneczku przecież są z takiego samego materiału tak teraz niektórzy nie widzą różnicy między licznikiem renomowanego producenta a jakimś wynalazkiem.

 

Śmiało, kupujcie Krossy, Crivity i wszystko inne. Może pożyją tyle samo a może i nie. Różnica taka, że nawet jeśli wywinę orła i wyrwę kabel, co i jeden i drugi licznik by uśmierciło - to do sigmy za dokładnie 21pln dokupuję nową podstawkę. Powodzenia w szukaniu akcesoriów do mniej popularnych urządzeń.

 

 

A czemu polecamy sigmę? Bo jest pierwszą firmą z wielką renomą i latami na rynku. Mam liczniki 20-letnie w rowerach w domu rodzinnym, nadal działające jak złoto. Żadna Sigma nigdy mnie nie zawiodła a robię tysiące km rocznie. Zdarzy się jakaś opinia, że kabelek się uszkodził, przerwał - ale po mojej styczności z licznikami tego producenta jestem pewien, że winny był montaż i amatorszczyzna właściciela a nie marna jakość produktów. Ludzie niektórzy nawijają słuchawki i przewody od ładowarek jak sznurek od snopowiązałki na bęben - tak samo z przewodem licznika - trzeba umieć go zamocować i można jeździć, jeździć, jeździć.

 

 

A na pytanie - jak nie sigma to co? Odpowiadam: VDO, Ciclo. Wybór jest, ale Sigma to po prostu najlepszy entry level.

Miałem Sigme. Jest dobrym licznikiem lecz felerne jest w nim to że nie ma języka polskiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Miałem Sigme. Jest dobrym licznikiem lecz felerne jest w nim to że nie ma języka polskiego

 

W nowszych modelach już jest. A z drugiej strony czego tam nie rozumieć? Nawet jak się nie zna żadnego jeżyka, to jest instrukcja w j. polskim i można się wszystkiego dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Planuję zakup pierwszego licznika. 

Zastanawiam się nad dwoma modelami Sigmy:

Sigma Bc 16.12 STS CAD

Sigma Bc 16.16 STS CAD

 

Nie znalazłem żadnego info na forum na temat drugiego. Próbuję się dopatrzeć pomiędzy tymi dwoma modelami jakiejś różnicy (oprócz designu oczywiście ). Który byście polecili?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Sigmę, porządne i bezawaryjne, polski język już jest. Jedyne co mi w nich nie pasuje to system mocowania, licznik może łatwo wypaść z mocowania, więc warto jakoś się zabezpieczyć. Mnie wypadł, przejechałem go rowerem i pękł, ale producent wysłał mi nowy.

 

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Bardzo mało informacji o nim w Internetach. Nie ma info czy można wprowadzić 2 rozmiary kół. A jak nie można to nie warto go kupować. I ogólnie chyba płaci się za znaczek KTM na liczniku, lepiej wybrać coś bardziej popularnej firmy.

 

Tak na marginesie to możliwość wpisania dwóch obwodów kół powinna być w każdym liczniku. A w sumie to czemu nie trzech, albo i pięciu? Obecny poziom rozwoju elektroniki chyba pozwala na zapisanie w pamięci kilku 4-cyfrowych liczb ;) Co oni myślą że ludzie jeżdżą na jednym rozmiarze opon :w00t:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wytarły mi się przyciski w wersji bc 1106. Mam już przejechane 12.000. Myślę, że chciałbym znać na bieżąco swój wynik jeśli chodzi o dystans., a sigmy mają ten plus, że dystans można wpisać. Polecacie wersję 16.16? Podoba mi się w nim nie tylko wyświetlacz, ale też to, że wyświetlane cyfry są takie, jak je piszemy(w tej dolnej części)Czy ten licznik ma też baterię w tych "kabelkach"(chodzi mi o nadajnik)? Byłbym zainteresowany kupnem wersji bez kadencji. Czy te przyciski są trwalsze niż w tych "starszych" wersjach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.decathlon.pl/licznik-rowerowy-bc-1212-sts-bezprzewodowy-id_8241059.html

Taniej nie znajdziesz takiego licznika ale jest problem bo ciężko go dostać (dostępny tylko w śląskich Decathlonach)

Ja zrobiłem tak: licznik niedostępny w Decathlon Rzeszów więc na stronie wyszukałem, że jest w Katowicach. Obdzwoniłem i wytłumaczyli, że najpierw trzeba się skontaktować z twoim lokalnym Decathlonem i poprosić by go sprowadzili do twojego lokalnego - najbliższego. Na stronie cena 105zł., ja zapłaciłem 99,99zł. Takiej ceny nie znajdziesz nawet na allegro. Licznik ma wszystko co potrzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki polecicie licznik z możliwością podłączenia kadencji i pulsometru a dodatkowo zapisu trasy? Nie potrzebuję nawigacji aby tylko moc zrzucić dane do stravy i móc je obejrzeć. Może jest coś takiego do 400 zł, czujniki już szukalbym oddzielnie.

 

Wysłane z mojego D6503 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...