Skocz do zawartości

[~2000zł] Rower DH/FR hardtail z dwupółką


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

Od pewnego czasu zacząłem interesować się rowerami i downhillem. Postanowiłem kupić sobie do tego rower i trochę pojeździć jako że mam aktualnie dużo wolnego czasu.

Oczywiście ma to być rower używany, bo dobrego hardtaila który jest nowy raczej w tej cenie nie znajdę :/. Najlepiej żeby miał amor marzochi 888, bo w tej cenie chyba najlepszy, ale jestem otwarty na wszystkie propozycje. To chyba na tyle, z góry dzięki i czekam na wasze oferty :) Mam 1,80m wzrostu i ważę 65kg.

EDIT:chciałem zaznaczyć ze przez DH nie mam na myśli żadnych zawodów ani nic takiego, tylko zjazd trasami i skakanie na hopkach. Totalna amatorka, nic więcej jak na razie.


@up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że nie na zawody to raczej logiczne. Nawet na amatorskie zjeżdzanie po szlakach też bo za założoną kwotę kupi się przeważnie szrota. Zakładam zresztą powiedzmy połowę tej kwoty na reanimację w sezonie tego co będzie trzeba. 

 

Kolega wyżej podał identyczny temat a plusem jest ilość pojawiających się w nim propozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000zł nie kupisz takiego roweru.

Może tego konkretnego nie ale w podlinkowanym przez Ciebie temacie jest kilka propozycji w okolicach dwóch tysięcy i ich bym się trzymał. 

 

@@przeeemeeq poczytaj np. tutaj http://www.1enduro.pl/ile-skoku-zawieszenia-rower-enduro/ dlaczego pchanie 888 do sztywnej ramy nie ma sensu. W sztywniaku jeśli chcesz Marcoka w zupełności wystarczy Ci 55/66. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 2000zł nie kupisz takiego roweru.

 

Wiesz że dh to nie jest zjazd z górki w lesie? Skakanie po hopkach to też nie dh :whistling:

Tutaj masz podobny temat http://www.forumrowerowe.org/topic/197926-2700zl-rower-zjazdowydh

Miałem od gościa propozycje, rower w miare dobrym stanie po tym co widziałem na zdjęciach i po tym co typek pisał. Amor 888 a rama to zmniejszona kona shred. Już chciałem kupować, ale z tego co tutaj czytam nie ma sensu pchać dwupółki w hardtaila. Przez napisanie że DH to zjazd po trasie w lesie miałem na myśli zjazd po trasie która po to jest zrobiona, czyli wąskie zakręty między drzewami, zjazdy po korzeniach, kamieniach i innych nawierzchniach tego typu. A z hopkami to chodziło mi o freeride bardziej, ale myślałem że nie muszę tego pisać.

Możecie podać mi jakieś konkretne modele za którymi się mam rozglądać? (jak już wcześniej pisałem nie musi to być ht z dwupółką, nawet lepiej jakby miał zwykły amor)

I jeszcze jedna opcja - może dozbierać do tych 3 tyś i rozglądnąć się za jakimś fullem np. NS Soda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@MikeSkywalker, Już widziałem kilka takich, fulla za 3000 nie jest jakoś straszne trudno dorwać :D A, i jeszcze mam rower kross hexagon X3 i się zastanawiam - zostawić go sobie na jakieś wycieczki czy coś takiego, bo raczej na rowerze jaki teraz chce na dalsze dystansy nie pojeżdżę czy może go sprzedać i dołożyć do tego roweru do DH? Jak sprzedać to za ile? Kupiłem go koło rok temu, jeździłem przez 2 miesiące codziennie a potem złamałem nogę i w sumie przez następne kilka mieś jeszcze nie będę mógł jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można kupić i za dwa ale będzie to zaniedbany kloc. Wszystko sprowadza się do stanu, jak w takim za 3 będziesz musiał wymienić parę części czy zrobić serwis amora/dampera/ramy/hamulców/kół na tej kwocie się nie skończy. 

 

A co do Krossa to nikt nie wybierze za Ciebie, albo chcesz dodatkowy rower na nieco dłuższe trasy czy co codziennej jazdy albo sprzedasz go za tysiaka i dołożysz do fulla. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...