Skocz do zawartości

[amortyzator] FOX - cult bikes - warunki gwarancji, czas naprawy


wiater

Rekomendowane odpowiedzi

 Wczoraj rozmawiałem z właścicielem który powiedział mi że zamówione części nie dojechały z Niemiec i nie wiadomo co dalej, zasugerował mi żebym napisał do foxa w stanach o tym problemie bo on jest uzależniony od centrum dystrybucyjnego w Niemczech. 

 

Kłamstwo i ściema.Jak byś wydał na golenie 1300 pln to od razu by to zrobili i nie byłoby problemu z częściami.Tak się składa,że wymieniałem golenie w swoim foksie i cała procedura trwała niecałe dwa tygodnie.Z CB trza iść na noże bo inaczej nic nie wskórasz.W moim nowym rowerze miałem problemy z amortyzatorami ale jak mi Canyon odpisał,że mam się użerać z CB to wolałem zapłacić za serwis z własnej kieszeni.

Edytowane przez severian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dość dobre doświadczenia z cult bikes. Oddałem rp23 na pełny przegląd. Odbiór po 2 dniach. Podczas przeglądu okazało się że jakiś element platformy jest uszkodzony. Kilka pytań o dowód zakupu oraz w jakiej ramie i jak używany. Od razu decyzja o naprawie gwarancyjnej. Mogli mi wciskać że sam uszkodziłem, że za długo nie serwisowany czy tego typu wymówki i nie bardzo miałbym jak się bronić. Fakt trzeba było czekać dość długo aż część przyjdzie ponoć ze stanów( nie pamiętam ale na pewno ponad miesiąc), ale damper na ten czas mi oddali.

 

Nie bardzo rozumiem te pretensje. Reklamacje zgłasza się do sprzedawcy i on się później o to martwi.

Wiele marek daje możliwość zgłaszania reklamacji w autoryzowanych punktach, ale rzeczywistość jest taka że jeśli rower nie był kupiony w tym konkretnym to sprzedawca robi tylko tyle ile musi więc zgłasza reklamacje z wyceną naprawy i czeka. Bo w sumie co ma zrobić? Wyciągnąć ze sklepowego roweru/amora części i modlić się żeby potem mu ktoś zapłacił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensje są o czas. Sorki ale w dzisiejszych czasach w dobie przesyłek kurierskich w tym samolotowych czas rzędu miesiąca to jawna kpina. Czy tylko biedny Polak ma problemy w europie z amorami czy damperami by ściągać części w takim czasie?? 

Pretensje są też o dezinformację i brak informacji. Jak coś się przeciąga to idzie info do sklepu a potem do klienta. Wiem na czym stoję. 

Swego czasu ktoś się żalił, że gnije mu tłumik a oni nie mogą naprawić bo nie posiadają jakiegoś klucza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj udało mi się dodzwonić do cultu, właściciel odebrał pomimo tego że mają dzisiaj zamknięte - do końca tygodnia jeśli część nie dojedzie mam dostać nowy amortyzator - mają jedną sztuke na stanie i jest dla mnie zarezerwowana do końca tygodnia. Mówił także że bardzo możliwe że golenie które fox wyśle nie będą pasowały bo prawdopodobnie są z rocznika 2016 a ja mam 2015, w takim wypadku dostanę nowego amora :) pożyjemy zobaczymy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wiater-mam nadzieje, że ich nagrałeś :-) by móc się potem w sądzie domagać swojego - (żart, który mam nadzieje nie będzie proroczy)

 

Jeżeli w Polsce sytuacja z serwisem Fox i RS się nie unormuję to jak mój Fox kiedyś wyzionie ducha to odrazu uderzam do kolegi Activia po odpowiednik. Nie załatwiałem u Niego niczego osobiście, ale po tym jak często udziela się na forum i pomaga ludziom, widać że wyciąga otwartą dłoń do klienta.

 

Gorzej jak będę chciał kupić nowy rower XC, bo w nowych ze średnio-wyższej półki niestety Fox i RS mają prawie monopol.

 

P.S. Może osoby pokrzywdzone przez CB niech się skrzykną i zaczną atakować Fox-a w USA. Może uda Wam się ruszyć ten gnój. Ja nmam na razie dobre wspomnienia z CB. Raz serwisowałem wideł i wszystko zrobione szybko i konkretnie. Kontakt mailowy z zapytaniami o pewien problem też szybki i fachowy. Wyjątek potwierdza regułę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie obstawiał, że to wszystko wina cb, generalnie dla fox usa Polska to taki dziki kraj, gdzie ich produkty pudełkowe się praktycznie nie sprzedają.

No chyba, że się mylę i cb sprzedaje produkty foxa w tysiącach tysięcy sztuk.

 

Chyba tylko wspomniany wcześniej @activia z produktami sr ma zdrowe dla klienta podejście, cała reszta to kiła i mogiła.

Zgadnijcie ile czekałem na naprawę sztycy x-fusion, od razu podpowiem, że miesiąc to byłoby bardzo krótko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pretensje są o czas. Sorki ale w dzisiejszych czasach w dobie przesyłek kurierskich w tym samolotowych czas rzędu miesiąca to jawna kpina. Czy tylko biedny Polak ma problemy w europie z amorami czy damperami by ściągać części w takim czasie?? 

Pretensje są też o dezinformację i brak informacji. Jak coś się przeciąga to idzie info do sklepu a potem do klienta. Wiem na czym stoję. 

Swego czasu ktoś się żalił, że gnije mu tłumik a oni nie mogą naprawić bo nie posiadają jakiegoś klucza. 

 

Wątpię żeby cult bikes czekał miesiąc nie przekazując reklamacji dalej. Podejrzewam że z punktu widzenia producenta przesyłka samolotowa ze stanów przewyższa wartość pojedynczych części więc czekają aż się nazbiera.

Nie ma co się oszukiwać polski dystrybutor sprzedaje tyle amortyzatorów co średniej wielkości/mały sklep w niemczech i pewnie tak jest traktowany przez producenta. Jeśli ktoś u nas ma foxa to kupił już gotowy rower z tym amorem prosto z chin/tajwanu albo na allegro.

Rachunek jest prosty jeśli byłoby to opłacalne to dystrybutor rozpatrywałby reklamacje i naprawiał amory od reki i zawsze miał zapas części.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym tak nie obstawiał, że to wszystko wina cb, generalnie dla fox usa Polska to taki dziki kraj, gdzie ich produkty pudełkowe się praktycznie nie sprzedają.

No chyba, że się mylę i cb sprzedaje produkty foxa w tysiącach tysięcy sztuk.

 

Chyba tylko wspomniany wcześniej @activia z produktami sr ma zdrowe dla klienta podejście, cała reszta to kiła i mogiła.

Zgadnijcie ile czekałem na naprawę sztycy x-fusion, od razu podpowiem, że miesiąc to byłoby bardzo krótko.

W Norwegii sprzedaz widelcow amortyzowanych w detalu jest praktycznie żadna, poza najtańszym kupowanymi jaki zamienniki zamordowanych uginaczy w miejskich mtb. Mimo tego jeszcze nigdy widelec nie wracał z serwisu dystrybutora Foxa później niż po 5 dniach od wysłania do niego. Wg mnie to CB jest dennym dystrybutorem.

Wątpię żeby cult bikes czekał miesiąc nie przekazując reklamacji dalej. Podejrzewam że z punktu widzenia producenta przesyłka samolotowa ze stanów przewyższa wartość pojedynczych części więc czekają aż się nazbiera.

Nie ma co się oszukiwać polski dystrybutor sprzedaje tyle amortyzatorów co średniej wielkości/mały sklep w niemczech i pewnie tak jest traktowany przez producenta. Jeśli ktoś u nas ma foxa to kupił już gotowy rower z tym amorem prosto z chin/tajwanu albo na allegro.

Rachunek jest prosty jeśli byłoby to opłacalne to dystrybutor rozpatrywałby reklamacje i naprawiał amory od reki i zawsze miał zapas części.

 

Tu gdzie mieszkam jest 10 razy mniej mieszkańców, skala sprzedaży rowerów krotnie mniejsza niż w Polsce. Jeśli opłacalność wynikalaby że skali sprzedaży to tu walka o sprawy gwarancyjne powinna być piekłem. A żadna firma nie stwarza jakichkolwiek problemów klientom. Nawet przypadki wątpliwe rozpatruje się na korzyść klienta a dystrybutorzy zostawiają badanie reklamacji sklepom.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowe mam nagraną (wszystkie rozmowy nagrywam - polecam), mam też potwierdzenie na mailu o które nie prosiłem a wysłali. Powiem Wam szczerze że po dzisiejszej rozmowie z wlaścicielem jestem skłonny uwierzyć w to co mówi odnośnie uzależnienia cultu od dystrybucji cześci zamiennych z Niemiec. No ale nie chwalmy dnia przed zachodem słońca.

Edytowane przez wiater
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem u CB zamówić uszczelki do amora,dampera oleje smary i coś jeszcze kwota ok 400 zł. Napisali ,że w ciągu 2 dni będą mieli. Czekałem tydzień dalej nic. W czwartek zamówiłem w Niemieckim sklepie we wtorek miałem paczkę. A zna ktoś ten serwis? Dobry jest? https://www.facebook.com/BFGsuspension/

Edytowane przez magura2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w Polsce sytuacja z serwisem Fox i RS się nie unormuję to jak mój Fox kiedyś wyzionie ducha to odrazu uderzam do kolegi Activia po odpowiednik.

Zależy jaki dokładnie model widelca czy dampera, z bajerami czy bez. W samej Warszawie masz kilka serwisów robiących Lisy, a niektórzy nawet szczycą się autoryzacją. Ze swoim Liskiem jeszcze ani razu nie zawitałem do „Kultowych” a wszystko mam zrobione jak chcę.

 

Gorzej jak będę chciał kupić nowy rower XC, bo w nowych ze średnio-wyższej półki niestety Fox i RS mają prawie monopol

Sam wspominasz o Suntourze, co dolega takiemu Epixonowi, Epiconowi czy Auronowi w porównaniu do np. Reby poza gorszym marketingiem i nie tak znaną marką? XC to nie jest jakieś nie wiadomo co, tu już chyba od kilku lat nie ma żadnych rewolucyjnych konstrukcji, nie licząc wynalazków typu rs-1, o którym też krążą niepochlebne opinie. Co innego widły typu np. Pike.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Pike/Lyrik czy Fox 36 to wydatek od 3k do nawet 5k zł, mamy w ten cenie 2 widły od SR... na upartego nawet 3, jak porówna się Durolux do 36 Kashima. ;)

 

Nawet jak po 3 latach ten SR Auron/Durolux złapie luzy, to go sprzedam za 500zł i kupie kolejnego, dalej jestem sporo do przodu.

 

 

A co do czasów oczekiwania na naprawę, pytanie czy to Cult leci w kulki, czy Fox ma taka politykę a nie inną, że ani CB nie zobowiązał do posiadania części, ani nie daje mu ich w komis, bo CBpowinien takie naprawy robić prawie że od reki, a nie dość dobrze znaną i rozreklamowana markę "szmacić"

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobo, tylko tam u Ciebie, jak ktoś rozwali koronę/sterówkę/lagi, to taki ktoś pójdzie do serwisu i zapłaci za ich wymianę.

Po tej stronie Bałtyku 99.99% będzie kombinować z szukaniem na ibajach używanych lag lub amora z uwalonym dołem

Czyli w krajach gdzie się normalnie zarabia, można brać takie fanty na stan, w kraju raju, jeśli serwis musiałby wyłożyć na te lagi kasę, nie ma to ekonomicznego uzasadnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jej bo ani my nie jesteśmy takie "bidoki" ani Cult nie jest bidafiremką. Tym bardziej biorąc pod uwagę ile sobie krzyczą za robotę. Sprowadzamy takim rozumowaniem sprawę do absurdu i usprawiedliwiamy coś co się zwyczajnie nie broni. Jest jeszcze gorzej bo co bardziej zawiedzeni i obrotni nagle omijając obie wymienione firmy nagle zaczynają być zadowoleni bo ktoś gdzieś wykonał i taniej i szybciej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale popatrz na to z 2-giej strony, to może działać np na zasadzie że CB zgłasza do Fox'a potrzebę wymiany tego i tego w ramach GW i dopiero wtedy Fox im wysyła część zamienną, bądź cały nowy wideł, sami raczej nie mogą decydować co komu wymieniać, oni przecież robią te naprawy na "zlecenie" Fox'a i im Fox za to płaci.

 

A to czy są bida firma czy nie, jak maja golenie kupione "dla siebie", a nie na wymiany GW, dlaczego mają te swoja dawać, a nie czekać jak im Fox przyśle?

To Fox powinien ich wg mnie zabezpieczyć w odpowiednią ilość części zamiennych.

 

Nawet w ASO przy poważniejszych naprawach, nie może ASO/salon decydować o wymianie czegoś sam, robią normalnie protokół z oględzin, zdjęcia itp i wysyłają dalej z "prośbą" o zgodę na robienie tego. Musi im za to oddać kasę potem producent, a nie że oni sobie zrobią samowolkę i wymienią pół silnika, a dla takiego np VW było taniej dać nowy silnik/skrzynie biegów, a stary na złom.

Edytowane przez phoe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że reklama - nie mam z żadnym z tych sklepów nic wspólnego poza korzystaniem czasem z ich usług:

- http://bicykleta.pl/cennik-fox-racing/ Określają się jako autoryzowany serwis, co jest do sprawdzenia. Czy pełny zakres bajerów wszelakich nie wiem, na pewno to co wymienione na stronie. Kontaktowałem się z nimi jedynie telefonicznie w sprawie serwisu do gwarancji, ale ja mam dość prosty model OB. Robią też Rokszoksa.

- http://www.beatbike.pl/nodes/nodes/view/type:serwis/slug:amortyzatory Bez autoryzacji, ale także Lis i RS. Prowadzi to fajny gość, bardzo pomocny i zna się na rzeczy.

- Airbike SSC przy Dereniowej w Warszawie. U nich kupowałem i przez nich robiłem serwis do gwarancji. Serwis zrobiony, oleje wymienione, gwarancja podbita, czas operacyjny 3 dni w środku sezonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale popatrz na to z 2-giej strony, to może działać np na zasadzie że CB zgłasza do Fox'a potrzebę wymiany tego i tego w ramach GW i dopiero wtedy Fox im wysyła część zamienną, bądź cały nowy wideł, sami raczej nie mogą decydować co komu wymieniać, oni przecież robią te naprawy na "zlecenie" Fox'a i im Fox za to płaci.

 

A to czy są bida firma czy nie, jak maja golenie kupione "dla siebie", a nie na wymiany GW, dlaczego mają te swoja dawać, a nie czekać jak im Fox przyśle?

To Fox powinien ich wg mnie zabezpieczyć w odpowiednią ilość części zamiennych.

 

Nawet w ASO przy poważniejszych naprawach, nie może ASO/salon decydować o wymianie czegoś sam, robią normalnie protokół z oględzin, zdjęcia itp i wysyłają dalej z "prośbą" o zgodę na robienie tego. Musi im za to oddać kasę potem producent, a nie że oni sobie zrobią samowolkę i wymienią pół silnika, a dla takiego np VW było taniej dać nowy silnik/skrzynie biegów, a stary na złom.

Dlaczego mają / mogą dać swoje? Bo tak działają sensowne firmy dbajace o klienta i swoją renomę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja zaczęła się robić bardziej ogólna, pojawiły się głosy jak to źle bo w ogóle nie ma gdzie Lisa oddać, więc wrzuciłem to z czym miałem do czynienia ;) Można sprawdzić te namiary w przypadku podstawowych czynności serwisowych zamiast użerać się z CB. Oczywiście wymiana goleni może być poza ich zasięgiem, a z drugiej strony skoro ktoś mieni się być autoryzowanym serwisem i jeśli ma na to papiery to powinien mieć podobne możliwości co CB w sprowadzeniu części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...