Skocz do zawartości

[Magura MT2] Kompatybilność Magury z Shimano


lukeuszlfc

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć posiadam hamulce magury MT2, kupiłem rower, zaniosłem go do serwisu, bo kiepsko hamowały hamulce. Powiedzieli, że był zapowietrzony napęd (klamki były dosyć luźne). Faktycznie, był. Teraz hamują elegancko. Po kilku jazdach zaobserwowałem, że mi coś ociera na klamce hamulcowej w rękawiczki. Były to poszczerbione śruby do odpowietrzania... Zostały uszkodzone w serwisie. Są one plastikowe, chyba były na Torcx'a - tak wnioskuje po zdjęciach - zaznaczyłem śrubę o którą chodzi. Mam dostać od znajomego - za darmo uszkodzoną klamkę Magury MT2, gdzie są dwie takie śruby, abym sobie wymienił. O ile uda mi się te co obecnie są wykręcić, bo są tak mocno postrzępione i poprzekręcane rowki na Torcxa. 

 

Mam kilka pytań w związku z tym:

1) Czy śruba Shimanowska do odpowietrzania - metalowa na imbus, będzie pasowała do Magury? 

2) Czy mógłbym wymienić sruby w klamkach, na te co dostanę od znajomego, sprzedać klamki Magury za symboliczną kwotę. Nabyć klamki Shimano SLX, XT i bedą one współpracowały z zaciskami hydraulicznymi Magury? Pytam, bo wiem, że hamulce obu producentów są na olej mineralny. Czy musiałbym kupić całość Shimano?

 

 

Pytam o to, ponieważ nawet jak wymienię na te śruby od znajomego, to po kolejnej wizycie w serwisie (oczywiscie innym) mogę mieć podobny przypadek.  Na bikestacji są zestawy naprawcze do magury, niestety, dwie śrubki to koszt prawie jednej klamki SLX.

 

I trzecie pytanie troszkę inne:

3) Czy tą śrubę do odpowietrzania w Magurze MT2 mogę wymienić w ogóle na jakąś inną? Taką, którą trudno będzie uszkodzić.

 

Z góry dziękuję :) 

post-163145-0-45869700-1456305560_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

1) Czy śruba Shimanowska do odpowietrzania - metalowa na imbus, będzie pasowała do Magury

Nie

 

 

Nabyć klamki Shimano SLX, XT i bedą one współpracowały z zaciskami hydraulicznymi Magury? Pytam, bo wiem, że hamulce obu producentów są na olej mineralny. Czy musiałbym kupić całość Shimano?

Teoretycznie tak, ale trzeba sprawdzić średnice przewodu w jednych i drugich.

 

 

Czy tą śrubę do odpowietrzania w Magurze MT2 mogę wymienić w ogóle na jakąś inną? Taką, którą trudno będzie uszkodzić.

Nie.

Z drugiej strony jeśli przestrzegasz zalecanego momentu dokręcania tej śrubki , to nie powinieneś mieć tego problemu. Pomijam już,że mechanik powinien się tym martwic ,nie Ty.  W końcu on uszkodził te śrubki.

 

 

Na bikestacji są zestawy naprawcze do magury, niestety, dwie śrubki to koszt prawie jednej klamki SLX.

Tu jest taniej

http://www.alltricks.com/mtb/brakes/brake-spare-parts/magura-2-x-screws-ebt-complete-with-o-rings-134-128324.html

http://www.tartybikes.co.uk/hydro_rim_brake_spares/magura_ebt_bleed_screw/c5p12522.html

a tu od ręki

http://www.bikecenter.pl/p16659,magura-t25-ebt-sruby-do-zbiorniczka-wyrownawczego-mt-hs-rt.html

cena daleka od ceny klamki SLX.

 

 

Można też spróbować ze śrubkami z modelu MT5, które podobno są poprawione pod tym względem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Te śrubki są z tworzywa sztucznego i jeśli dokręcisz je mocniej niż zaleca producent to takie są efekty.

Sam właśnie tym sposobem zniszczyłem je u siebie, ale mechanik powinien się na tym znać i zrobić to według zaleceń producenta kluczem dynamometrycznym.

Osobiście poszedłbym z reklamacją i żądał wymiany śrub na nowe. Na wymianę klamek i miks shimano-magura osobiście bym się nie zdecydował.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzić te śruby jest łatwo - przy odkrecaniu. Oszczędność ociera się o paranoje, magurowska miłość do plastiku w klamkach. Ja nie pomyślałbym nawet ze śruby mogą być plastikowe, producenta renomowany a materiał i jakość wykonania żałosna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • Mod Team

Magura MT2 to ścierwo jest ... Działa spoko, siła bardo dobra .... klamka to jakiś angielski żart ... sama dźwignia, cierpi na anoreksje i byle przewrócenie roweru, skutkuje z jej dość drastycznym skróceniem, całość jest plastikowa, nawet gwint przy zaciskaniu przewodu, łatwo tam klamkę rozerwać. śruba odpowietrznika z plastiku o dziwnym gwincie ...

 

Nie wspominając o zalewaniu ... powodzenia z zalaniem hamulca tylnego który, ma prowadzenie przewodu w ramie, wg instrukcji magury ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po części się zgadzam, materiały takie jak plastik nie powinny się znaleźć w hamulcach. Moje działy dobrze dopóki nie zacząłem przy nich grzebać. Na szczęście magura przysłała mi cały nowy komplet za free, wiec na pewien czas mam spokój. Następne zakupy to jednak zdecydowanie shimano. 

Edytowane przez lisster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się nie zgodzić, jednak koncepcja większej ilości metalowych części hamulców leży poza planem ekonomicznym tego producenta. :)

A oni wiedzą co robią, znają wytrzymałość i użyteczność takich materiałów, stosują je, więc z pewnością niezmiennie im się to opłaci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...