Skocz do zawartości

[Olsztyn] Serwis rowerowy


dawid121213

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zakładam nowy temat bo poprzednie o tej tematyce zamknięte, a wypowiedzi stare dużo mogło się zmienić. Musze oddać rower do serwisu, będzie to serwis obszerny bo rower kupiony używany za " flaszke" a do roboty dużo. Na pewno będzie: - wymiana rączek,chwytów kierownicy, wymiana klocków +linek hamulcowych(na pewno jednej) i regulacja hamulców, regulacja przerzutek, centrowanie koła z możliwą wymianą jednej opony, smarowanie wszystkiego, możliwe że wymiana tylniej przerzutki bo niższe biegi nie wchodzą(stawiam na regulacje) i jest trochę wykrzywiona (pop właściciel przy wrzucaniu 1 w szprychy mu sie wbiło i "ręcznie" prostował) dochodzi jeszcze kupno pedałów i błotników oraz jakiegoś oświetlenia. Gdzie zrobią mi to najlepiej, i nie oszukujmy się, chodzi też o cene, czas aż tak nie gra roli, nie zależy mi na jutro, tylko tak żeby było dobrze. Czy lepiej ewentualne części kupić samemu np na allegro czy kupić tam gdzie serwis i liczyć na jakiś rabacik? I jaką cenę mogą mi krzyknąć do zapłaty? Ewentualnie zamiast Olsztyna może być Ostróda jeżeli tam jest jakiś super serwis, bo mieszkam tak pomiędzy tymi miastami.  Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to chyba jednak lepiej samemu wszystko zrobić,jeśli masz jakiekolwiek pojęcie, do tego będzie jakaś satysfakcja, że samemu się to zrobiło. Rower to prosta konstrukcja, więc nawet jeśli nie robiłeś nigdy tych rzeczy to i tak powinieneś dać sobie radę. Zawsze można się na forum odezwać. Jedynie z centrowaniem koła, trzeba wiedzieć co i jak ;-)

Co do sklepów, serwisów to na lubelskiej jest serwis, ale nie mam pojęcia co tam się wyprawia. Jest też kolarzyk, taki dużo mniejszy serwis, sklep.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

serwis na Lubelskiej - odradzam.
W sieci masz dużo filmików co i jak naprawić. Jesli zaś jesteś zdecydowany zrobić to przez serwis to wskocz na Dworcową. Serwisantem tam jest Bartek - bodaj najlepszy spec od zaplatania kół w mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja na Dajtkach kupowałem swojego Cube-a trzy lata temu za 2500 tys po targach przy cenie rynkowej wtedy ponad 4 tys. Nic w nim nie robiłem od tamtej pory , choć raz byłem na wyregulowaniu przerzutki bo sam grzebałem najpierw ale nic nie zapłaciłem. 

W zeszłym roku kupowałem tam rower dla córki za 650 złotych przy cenie rynkowej ponad tysiąc. Jeden sezon za nią a rower cacy.

W sumie mamy dwie różne opinie bo ja każdemu tamto miejsce polecam do zakupu :) Choć przy rowerze jaki kupiłeś to może nie było warto bo to miejsce ma to do siebie ,że im droższy rower kupujesz tym więcej na nim urywasz. Dla przykładu w zeszłym sezonie jak byłem kupić wyżej wspomniany rower dla córki były dwie szosy w granicach 6-7 tys. przy cenie rynkowej około 10 tys. Na jednej zrobiłem rundkę nawet bo to normalna praktyka tego sprzedawcy ,że można po osiedlu pojeździć.

Gość ma naprawdę fajne rowery jak sam wiesz zresztą szkoda ,że Tobie nie udało się dokonać u niego fajnego zakupu.

Do zobaczenia może gdzieś na szlaku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś gdy nie miałem potrzebnych narzędzi i książek o serwisowaniu i zbytnio smykałki do tego to oddawałem zawsze nasze rowery do serwisu chłopaków z Arpisu, teraz są jako Marbike na dworcowej. Zawsze przy ogólnym przeglądzie nasmarowany łańcuch i wszystko dobrze ustawione, gdy na wyprawę wzdłuż wybrzeża potrzebowałem na szybkości wymienić nacięte szprychy po spadającym łańcuchu to zrobiono mi to z tego co pamiętam na drugi dzień wymieniono kilka szprych, wszystko się trzyma dalej dobrze, przez tyle razy co oddawałem rower nie miałem zastrzeżeń co do serwisu, ceny części jak ceny wiadomo często w internecie taniej ogólnie sklep i serwis bym polecił.

.

Lubelską i ich walenie w ch... Pierw ustala w kasie cenę za serwis mniejsza a jak idziemy do serwisu z rowerem to mówi gościowi na ucho weźmiesz od niego tyle a tyle (powiedział zaraz większą cenę niż przez chwilą ustaliliśmy ). Nie robie być robiony w ch... I to była moja ostatnia wizyta w tym serwisie, jedynie w ostateczności jeśli w całym Olsztynie nie ma części której potrzebuje by naprawić samemu to wtedy tylko części kupie.

.

Serwis na Sikorskiego w CR tylko oddawałem po zakupie na przegląd po zdaje się miesiącu nic nie zrobiono i łańcucha nawet nie nasmarowano a wydane 20 czy 30 zł, wtedy jeszcze akurat inny mechanik pracował u nich. Co do obecnej sytuacji i info od kolegi który mi o czymś powiedział nie będę pisał oficjalnie ale nie polecam.

.

Nie mogłem sobie dać rady z dobrą regulacja starego roweru wujka który miał pewnie lekko z 15 lat oddałem rower do Finishera do Bartka i Kasi, na pierwszy rzut oka nie byli zachwyceni ale przyjęli. Bartek się narobił ile tylko mógł ale mógł ustawić dobrze przerzutek bo chyba suport miał za dużą długość lub sprężyna w tylnej przerzutce była rozciągnięta i że już sporo kasy wydaliśmy w ten rower ustawił że skrajne zębatki na wolnobiegu nie będą działać z ceny podstawowej jaka miałem zapłacić 50 zł za to że nie ustawiono do końca jak chciałem zapłaciłem chyba tylko 20 zł . Według mnie bardzo uczciwe podejście do klienta nic nie narzucają na siłę i nie wciskają kitu jak w niektórych sklepach, oboje startują w zawodach rowerowych. Znajomi też są zadowoleni. Miejsce jak najbardziej godne polecenia.

.

Kiedyś jeszcze raz czy 2x oddawałem rower jak sklep Deręgowski był na Kołobrzeskiej, trochę ściemniał mam wrażenie mi serwisant i sporo też zapłaciłem. Potem się przenieśli w okolice Makro a teraz chyba do Galerii to i mam daleko. Ale obsługa w sklepie ogólnie z pasją i dobrze oceniam.

.

No to taka moja styczność przez ostatnie lata, teraz powstało sporo tych sklepów, a jak i tak sam robie większość rzeczy to już nie zaglądam, chyba że coś z kołami się stanie wymiana szprychy czy centrowanie, resztę robie sam wymiany czy przegląd piast, też oleje i uszczelki wymieniałem sam w amorze w moim RS .

.

Co do autora tematu najlepiej wrzuć zdjęcia roweru i części jaki masz tam osprzęt bo może się okazać, że wartość części przekroczy wartość roweru i mocno się zbliży do ceny nowego roweru.

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Polecam Kolarzyka obecnie przeniesiony na ul Wilczyńskiego.Miałem wymieniane opony  i dętki w rowerze ze wspomaganiem elektrycznym. Cena ustalona przed usługą za 2 opony ,2 dętki plus wymiana nie uległa zmianie po wykonaniu zlecenia.Drugi serwis ,sklep rowerowy przez przypadek poznałem w drodze z urwanym pedałem na skrzyżowaniu ul Armii Krajowej z Aleją Warszawską naprzeciwko jednostki wojskowej przy stacji benzynowej.Jest to mały sklepik z małą reklamą przy ścieżce rowerowej.Gdyby nie ona można sklepik ,serwis minąć nie zauważony.Pan jak się później okazało właściciel ,sprzedawca, serwisant w jednej osobie był bardzo uczynny.Oderwał się od serwisowanego roweru i próbował naprawić mój.Fakt gwint był w 3/4 zerwany i pewnie po dokręceniu,do domu bym nie dojechał.Rower zostawiłem ,do wymiany korba i suport.Odbiór na następny dzień ,cena ustalona.Rower odebrałem cena nie uległa zmianie.W rowerze został ponad to wyczyszczony łańcuch  oraz kaseta ,nasmarowane ,przerzutki wyregulowane ,koła napompowane.Po 2 dniach zdecydowałem się oddać do naprawy 2 rower żony .Urwany łańcuch,praktycznie już zużyty,uszkodzona manetka zmiany biegów .Nową manetkę kupiłem na portalu aukcyjnym.Telefonicznie ustaliłem z właścicielem cenę za usługę że będzie do wymiany łańcuch oraz manetka .Cena za usługę była trochę wyższa niż koszt manetki o około 20% .Łańcuch miałem kupić na miejscu.Okazało się że kaseta i przednia zębatka są na tyle   zużyte ze nowy może nie działać prawidłowo.Mogłem wymienić kasetę ,zębatkę oraz łańcuch na nowe ale zdecydowałem się na tańsze rozwiązanie ,wymianę na używany łańcuch (nic mnie nie kosztował ).Przy naprawie roweru  byłem osobiści.Wymieniony został uszkodzony hak,manetka tylnej przerzutki wraz z pancerzami ,założony i skuty łańcuch ,wyregulowana tylna przerzutka,wymieniona także linka zmiany biegów przedniej przerzutki oraz pancerze,wyregulowana została także przednia przerzutka,łańcuch przesmarowany,kaseta tylna wyczyszczona .Jazda próbna .Cena za usługę pozostała bez zmian mimo że zakres prac był większy.Na nieznany serwis rowerów pewnie bym się nie zdecydował gdyby w sklepie nie stał rower na ramie węglowej Specjalized do odchudzenia.Pomyślałem że jeśli są klienci którzy oddają do serwisu rowery warte tyle co samochód  to i serwisant  musi się znać na swojej pracy .Osobiście jestem zadowolony z obsługi oraz podejścia do klienta.Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

 

 

O wiele życzliwiej potraktowano mnie w Realu (znają mnie tam, bo serwisuję u nich narty, choć kupić u nich nart raczej nie polecam ze względu na wysokie ceny, lepiej obejrzeć popytać w salonie a potem kupić na allegro

 

miałem dawno wstawić ten link ale zawsze wypadało "coś" Znam środowisko sklepów rowerowych w Olsztynie i znam większość sprzedawców. Opinia sprzedawców co do klientów którzy zajmują sprzedawcy czas(nierzadko i godzinę) tylko po to by przymierzyć but, spisać model i zrobić zakupy na portalu aukcyjnym jest jedna i delikatnie mówiąc jest negatywna. Bardzo delikatnie mówiąc. Pracując w branży rok czy więcej, szybko wyłapuje się marudę co to i tak zrobi zakupy w sieci. Sęk w tym, że do każdego trzeba podejść profesjonalnie bo zlekceważenie takiego klienta to smród w sieci. A na forach można napisać wszystko i każdemu włożyć zupełnie inne słowa do ust...

Panie Tomaszu - lektura dla Pana

http://elkapitano.pl/2016/09/21/nie-badz-tym-frajerem-ze-sklepu-rowerowego/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,  zostawiłem w marbike na dworcowej rower po tym jak strzeliła linka od tylnej przerzutki . Prosiłem żeby profilaktycznie wymienili też w przedniej przerzutce na wszelki wypadek i wszystko wyregulowali i sprawdzili ślizg bo jest peknięty i wymienili ewentualnie. Pan odpowiedział że na jutro powienien być zrobiony ( było to w czwartek przed zamknięciem). We wtorek otrzymałem tel że rower gotowy.  Przy odbiorze zauważyłem że linki przedniej przerzutki nie ruszyli, otrzymałem odpowiedź że jest ok więc nie trzeba wymieniać. ( tylna też była ok puki się nie zerwała :I)

Jak spytałem czemu tak dziwnie  manetka tylnej teraz chodzi odpowiedzieli że przerzutka ma luzy (fakt miała i to konkretne) i że lepiej się tego wyregulować nie da. Śpieszyłem się więc, zapłaciłem wzięłem rower i odjechałem. Wieczorem po jeździe jak zabierałem się do czyszczenia roweru  zobaczyłem to co na zdjęciu.

http://files.tinypic.pl/i/00828/h5qd3vaqt6tb.jpg

Po odprowadzanie na reklamację, przebąkneli coś o praktykancie, rower wzięli i na następny dzień był gotowy. Skasowali 14zł, za wymianę ślizgu na którą nalegałem .  Ja rozumiem że inaczej traktuje się klientów "stałych" inaczej z ulicy. Ale jak przyprowadzam rower gdzieś pierwszy raz i otrzymuje coś takiego, to jak mam zostać stałym klientem ?

Znajomi, "stali klienci "którzy u nich serwisują  rowery jeszcze od czasu arpisu mają o ich serwisie bardzo dobrą opinię.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam. Widzę, że Lubelska ma dosyć niepochlebną opinię na forum, natomiast ja nie odczułem walenia w ch.. jak to było wyżej napisane :) Od jakiegoś czasu na serwisie jest chyba trochę inna załoga, może kiedyś było inaczej. Zostawiłem im rower do przeglądu przed wiosną, na moje oko wszystko chodziło okej, głównie chodziło mi o serwis amortyzatora RS Reba. Serwisant przy okazji zauważył, że mam krzywy hak ramy, czego ja nie zauważyłem. Na moje stwierdzenie, że wszystko działa dobrze, zabrał się za sprawdzanie i pokazał szczególiki, które ja przeoczyłem, typu ocieranie łańcucha o prowadnicę przerzutki, czy czasami problem ze zrzucaniem biegu tylnej przerzutki. Na moje pytania odpowiadał rzeczowo i z pewnością, nie uciekał oczami gdzieś w dal. Ceny raczej mają konkurencyjne porównując z cennikiem np. CR. Nie mam porównania do innych serwisów, serwisuję się tylko u nich, dla mnie są okej, profesjonalnie ogarniają temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...