Skocz do zawartości

[serwis] Recon Gold SoloAIR tłumik kompresji TK


remlik

Rekomendowane odpowiedzi

Help !

Nie działa mi blokada z manetki. Pierwotną przyczyną była  (być może) uszkodzona sprężyna w tłumiku, ale wyrobił się również trzpień z tworzywa, do którego mocuje się nakrętkę z linką od manetki. Ścięte kąty i nakrętka się na nim kręci. Myślałem nawet przykleić, ale raczej nie będzie to trwałe.

Trzpień w moim tłumiku da się wyciągnąć, ale stawiam łiskacza, jeśli ktoś mi taki znajdzie u dystrybutora (jeśli znajdzie u siebie w piwnicy, to zresztą też stawiam)

Stwierdziłem, ze trudno, kupie cały tłumik. I tu niespodzianka (niemiła)

Amor był już w dwóch serwisach, żadnemu nie udało się zamówić odpowiedniego tłumika w harfie

Szukam po różnych stronach (nie tylko krajowych) i doopa.

W akcie desperacji wyciągnąłem nawet z drugiego bike'a tłumik od reby, nie pasuje (minimalnie za duża średnica). Serwis próbował również bodaj z Tory dopasować, to samo.

Będę wdzięczny za pomoc jakąkolwiek -  począwszy od zdobycia używanego tłumika/trzpienia, po namiary, gdzie mogę nabyć nowy (pomimo, ze ceny zabijają)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napisał przecież że od Reby nie podejdzie. Recon Gold używa tych samych tłumików co Sektor Gold. Potrzebujesz części 11.4018.009.046 do 049 w zależności od tego czy MC czy TK i czy manetka czy bez. MC bez manetki to ponad 100$ na ebay albo gdziekolwiek reszty nigdzie chyba nie ma. Albo używanego Sektora/Recona do przeszczepu.
https://sram-cdn-pull-zone-gsdesign.netdna-ssl.com/cdn/farfuture/BXnhnLKM91bZuzDl2HrvjRQ-tz-TDpoCZuc9O9NfSs4/mtime:1453745683/sites/default/files/techdocs/2016_rockshox_spc_revb_0.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Katalog "spare parts" oczywiście przestudiowałem przed założeniem tematu i próbowałem też szukać w ten sposób.

Problem w tym, ze do Reby  nie ma problemu, do Recona Silver też, a do Gold-a najsensowniejsze co znalazłem, to

00.4318.002.001 - 2013 Recon Gold Sektor RL - Motion Control

na http://www.hibike.de/rock-shox-remote-upgrade-kit-p45e150df4f46844beee7091828bf29f4

wychodzi ~75 euro z wysyłką

wcale nie  chce MC, ale TK brak, albo nawet drozszy gdzieniegdzie

Problem w tym, ze rower (Giant XTC) jest wprawdzie z 2013 roku, ale przecież Recon-a mogli wpakować model  z  2012 (całkiem prawdopodobne)

Można to jakoś zweryfikować np. po numerze seryjnym ?

Edytowane przez remlik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni tego nawet nie mają nie mają na stanie. Co do roku to podobno numerek po literce T oznacza który to numerek tej dekady. Ale wg Bike24 http://www.bike24.com/p2132088.html ten zestaw pasuje do wszystkich po 2010 co było by zgodne katalogiem SRAMa, tam nie rozróżniają tłumików między 2011-16.
11.4018.009.046 są na Ebay.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, 11.4018.009.046 widziałem na ebay, ale to jest wersja do blokady na goleni, bez manetki (odpada)

ten link z bike24 tez oglądałem - ale tam trzeba wybrać wersję:

Availability: please select.

i wybór wersji prowadzi do :

Recon Gold, Sektor R / Motion Control:

  • Lockout: PushLoc, right MMX
  • Damping: Motion Control
  • Compatibility: Recon Gold / Sektor R from modelyear 2010
  • Manufacturer ID: 00.4318.002.001

i ta wersja niedostępna

 

Racja, ze na hibike czas dostawy >20 dni ...wiec wracam do punktu wyjścia :-(

Numer seryjny mojego Recona SN: 04T30055187

czyli co, 2013, czy 2003r ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2013. A linku z Bike24 nie dałem ci abyś tam kupił bo wiem że nie mają, tylko dla tego że napisali że rocznik nie ma znaczenia. 00.4318.002.001 pasuje wg nich do każdego Recona po 2010 roku, nie tylko po 2013. Ale skoro to 2013 to i tak bez różnicy ;) A skoro nigdzie ich nie ma to jeszcze bardziej ;/

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
  • Mod Team

Nawet nie trzeba nic wywalać, wystarczy wyjąć tłumik, rozebrać, wyjąć sprężynę i tyle. Następnie można zmienić pokrętło, na bardziej poręczne, lub założyć zipa, żeby było za co chwycić. Ewentualnie jak nie chcesz się bawić, chyba gdzieś bym miał tłumik MC bez sprężyny, moglibyśmy sie zamienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...