Skocz do zawartości

[rower, rama] Kross Level R4 jaką ramę dobrać?


daniel0884

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczów!

Przymierzem się do zakupu roweru Kross Level R4 jednak w promocyjnej cenie zostały już tylko z ramami o rozmiarze 21 cali. Wg tabelki i obliczeń zamieszczonych na stronie krossa wychodzi mi, że dobry byłby dla mnie rower z ramą 18 cali. Natomiast sprzedawca twierdzi, że M (19 cali) będzie dla mnie zaciasna i poleca mi L (21 cali). Moje wymiary to nieco ponad 180 cm wzrostu i długość nogi do krocza ok. 80 cm. Rowerem zamierzam jeździć głownie po nieutwardzonych drogach, ścieżkach i po lesie ale nie wykluczam też cięższych warunków.

Jaki rozmiar będzie dla mnie lepszy na dłuższą metę? 

Dzięki z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Haha, kolejny "znawca", pewnie, że 21" będzie za duży i sprzedawca doskonale o tym wie, powinieneś mu to powiedzieć prosto w twarz. Specjalnie wciska Ci to co ma na magazynie, on sprzeda, a Ty się będziesz męczyć. Wszędzie tylko to robactwo, byle zarobić, byle wykorzystać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za odpowiedz. Też mi to nie pasowało i nie dałęm się przekonać, ale chciałem zaczerpnąć jeszcze opinii doświadczonych kolegów.

 

Ciężko będzie w takiej cenie znaleźć M bo już przeszukiwałem internet. Zostały większe ramy. Za M będe musiał dopłacić nieco. A jaką alternatywe pod rozwagę byście dali za ok. 2000 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@KrissDeValnor, Teza jest tak, że Romet nie jest marketowcem, rozumiem że się z tym nie zgadzasz? Romet jest łącznie 270 zł tańszy, ma dziewięciorzędową kasetę, co robi różnicę w stosunku do ósemki i prawdopodobnie minimalnie lepszy amortyzator. Shockblaze to słynna tzw. "taperowana" główka, która jak już wielokrotnie na tym forum ustaliliśmy daje amatorowi tyle co nic. Masa, zerżnięta ze strony producenta, a każdy waży jak mu się chce, jeden z pedałami, drugi bez, inny w rozmiarze 17", jeszcze inny w 19", więc tym bym się raczej nie sugerował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Twierdzisz, że Shockblaze jest marketowcem, no proszę Cię ... : http://shockblaze.com/en/

Można mieć tapera, albo go nie mieć - tylko co będzie w sytuacji jak właściciel nagle ( powiedzmy za kilka lat ) będzie chciał ulepszyć sprzęt i wymienić amorek na nowy typ :icon_question:

Z braku tapera będzie miał bardziej ograniczone możliwości.

Z masą wiadomo jak jest - najczęściej u większości producentów okazuje się, że jest nieco wyższa niż deklarowana, jednak wynika to z faktu że zazwyczaj podawana masa dotyczy najmniejszego rozmiaru bez pedałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz, że Shockblaze jest marketowcem, no proszę Cię ... : Shockblaze.com

 Człowieku, już drugi raz wciskasz mi coś, czego nie powiedziałem, to jest forum na poziomie i niech takie zostanie. Gdzie ja niby napisałem, że to marketowiec? No gdzie? Pokaz mi. Pedały z Shockblaze'a ważą 438g, prawie dokładnie tyle, co różnica między rowerami, w dodatku na stronie Rometa wszystkie Ramblery mają zdjęcia z pedałami, a  u Shockblaz'e żaden model ich nie posiada, może to przypadek, może nie. Wymiana amortyzatora... autor może sprzedać xcr jako nowy za około 300 zł + 270 zł różnicy na rowerach i ma już 570 zł. Dołoży 130-300 i ma przyzwoity, powietrzny wideł. Chyba bardziej opłacalne, niż zajeżdżanie tego a potem wydawanie 700-900 zł na nowy sztuciec. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Nikt nic nikomu nie wciska - żeby była jasność.

Poczułeś że ktoś Ci coś wciska :icon_question:  Nie jest dobrze :bye2:

Nie dziw się, bo skoro piszesz że Romet nie jest marketowcem, to można odnieść wrażenie, że któryś z pozostałych jest.

Oczywiście traktuję to z przymrużeniem oka, ale gwoli ścisłości poszedł link do Shockblaze ( to na wypadek gdyby ktoś się naprawdę zasugerował ).

Nie przesadzasz z tymi gramami :icon_question:

Czy to jakaś pedałowa teoria spiskowa :icon_question:

Oj, bo zaraz wyciągnę wagę kuchenną :icon_lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kto powiedział że kupiłem go za tyle co był na stronie? :P

Shockblaze nie miał 3 x 9, a romet ogólnie mi sie nie podobał. Czy kupowałbyś samochód, który jest dobry ale Ci się nie podoba? Nie sądzę ;)

 

A po za główką i tym osprzętem z rometa istotniejsze było to, że najlepiej się czułem właśnie na Kellys'ie.

Dzięki za propozycję, brałęm je cały czas pod rozwagę, ale wybrałem co innego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...