Skocz do zawartości

Strona korzysta z plików cookie. Zobacz jak.   Rozumiem i akceptuję pliki cookies
Zdjęcie

[RST First] Różnice w wersji Platinium oraz w rocznikach

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Pazuzu

Pazuzu

Świeżak

• Użytkownik
  • 15 postów
  • Imię:Wojtek

Napisano 11 luty 2016 - 19:16

Planuję wymienić amortyzator w Autor Kinetic 2010. Obecnie mam V-Brake'i i nie planuję zmieniać na tarczówki. Obecnie wybór amortyzatorów powietrznych na 26' z pivotami  jest zerowy. Zostaje tylko RST First.

Mam kilka pytań:

1. Czy są znaczące różnice w pracy/niezawodności między zwykłą wersją a platinium? Jedynie co ja widzę to masa.

2. Jest kilka ofert sprzedaży modeli z 2013-2014 roku. Są zazwyczaj tańsze około 200 zł. Czy między nowymi rocznikami są znaczące różnice warte dopłacenia? Czy amortyzator który tyle "leżał" na sklepowej półce nieużywany, nie wiadomo w jakich warunkach, nie wymaga na start jakiegoś serwisu?

3. Przymierzam się do wersji z manetką blokady skoku, widzę kilka wersji. Czy manetkę można potem dokupić? Jak szeroka jest ta manetka, ile miejsca zajmuje na kierownicy? Mógłby mi ktoś w skrócie napisać jak działa ta blokada sztywności, można to zmieniać w trakcie jazdy jeśli nie ma się manetki? Regulacja jest płynna czy 0/1?

Tak w skrócie co osobiście byście wybrali:

First z manetką

First Platinium bez manetki? 

• 0

Reklama

Reklama

#2 piciu256

piciu256

Master

• Użytkownik
  • 1789 postów
  • Imię:Piotr
Garaż Rower

Napisano 11 luty 2016 - 20:04

ostatnie pytanie- ja bym wziął bez manetki, bo zawsze trochę większe możliwości ustawiania, a jak się chce załączyć blokadę pod górkę to sięgnąć do korony to nie problem ;)

• 0

u24336y2016v3.gif  R.I.P. mój Xiaomi Mi3  :wallbash: Tapnięte z Mi5s jak napisałem coś dziwnego- wina autokorekty, musisz się domyślić co miałem na myśli  :whistling:  Kappa <-----Jedyna prawilna emotka,   jak nie znasz mocy Kappy to twój problem  :bye2:

#3 mariuszm

mariuszm

Świeżak

• Nowy użytkownik
  • 6 postów
  • Imię:Mariusz

Napisano 12 luty 2016 - 14:16

Sam stoję przed takim samym dylematem :) 

Bardziej budżetowy od RST First jest RST Aerial - też powietrzny z pivotami, ale bez regulacji tłumienia odbicia, no i cięższy od Firsta.

Koszt samej manetki jest wyższy niż różnica między wersjami z manetką i bez, więc IMO warto wziąć od razu z manetką, jeżeli czujesz jej potrzebę.

Osobiście brałbym Firsta Platinium bez manetki jeśli byłby w tej samej cenie. 

• 1

#4 Pazuzu

Pazuzu

Świeżak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 12 luty 2016 - 16:11

Właśnie jestem zdecydowany na wersje Platinum teraz pozozstaje tylko pytanie co do roczników. Warto dopłacać do wersji 2015 jakieś 150-200 zł względem rocznika 2014?

• 0

#5 piciu256

piciu256

Master

• Użytkownik
  • 1789 postów
  • Imię:Piotr
Garaż Rower

Napisano 12 luty 2016 - 16:22

w internecie nie ma żadnych informacji o zmianach w modelach 2014/2015 więc pewnie ich nie ma ;) 

• 0

u24336y2016v3.gif  R.I.P. mój Xiaomi Mi3  :wallbash: Tapnięte z Mi5s jak napisałem coś dziwnego- wina autokorekty, musisz się domyślić co miałem na myśli  :whistling:  Kappa <-----Jedyna prawilna emotka,   jak nie znasz mocy Kappy to twój problem  :bye2:

#6 zekker

zekker

Stary wyjadacz

• Użytkownik
  • 4362 postów

Napisano 13 luty 2016 - 09:35

3. Tak da się dokupić, u dystrybutora za 250 i 350, więc chyba taniej wyjdzie kupić już z manetką.

Tańsza wersja (TRL) wygląda jakby miała tylko dwie pozycje, czyli pełna blokada lub pełne zwolnienie. Do tego baryłka regulacyjna.

Droższa (SRL) to taka jak mam. 5 lub 6 pozycji domknięcia blokady i przycisk zwalniania. Tak samo możliwość wstępnej regulacji.

Odnośnie regulacji podczas jazdy, to jest możliwa (przejrzałem na szybko instrukcje i nie znalazłem jakichś ostrzeżeń).

Moja ma w najszerszym miejscu 2cm. Sama obejma jest węższa ale musisz mieć miejsce na dźwignię.

• 0

Reklama

Reklama

#7 Pazuzu

Pazuzu

Świeżak

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 19 luty 2016 - 08:18

Dzięki wszystkim za porady. Zdecydowałem się na wersję Platinum bez manetki z tego rocznika. Trafiłem bardzo ciekawą ofertę cenową.

• 1