Skocz do zawartości

[piasta?] tylne koło odchylone w prawo...


Rekomendowane odpowiedzi

W moim rowerku tylna piasta ma już trochę przebiegu, ale ciągle "daje radę". Niestety ostatnio zaobserwowałem następujące zjawisko - podczas podjazdów, gwałtownego przyspieszania, lub próby wyoknania stójki na tylnym kole, opona ociera prawą krawędzią o ramę... Czasem ocieranie ustępuje po chwili spokojnej jazdy bez mocnego "deptania", czasem - nie. Mam koło mocowane na "motylek", próbowałem już dokręcać go z różną siłą (słabiej i mocniej), ale ciągle jest to samo. Zauważyłem, że gdy poluzuje motylek, to ośka ma w piaście dość znaczny luz... Nie wiem, czy tak być powinno ;-) Poza tym podczas jazdy na niższych przełożeniach, np 2x4 i niżej, słyszę dość dziwne stukanie z tyłu. Ale np. na 3x7 tego nie ma...

 

Co z tą moją piastą począć? :rolleyes: Ocierające o ramę koło jest dość denerwujące :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie- ja nie wiem ocb- na piastach nie mam luzu, szybkozamykacz dociskam mocno, a mimo to moge sobie kołem dosc znacznie ręgą odchylac[patrze sobie miedzy v-ki i raz do jednego klocka dociskam obrec raz do drugiego]... czyzbym mial tak wiotkie koła? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie- ja nie wiem ocb- na piastach nie mam luzu, szybkozamykacz dociskam mocno, a mimo to moge sobie kołem dosc znacznie ręgą odchylac[patrze sobie miedzy v-ki i raz do jednego klocka dociskam obrec raz do drugiego]... czyzbym mial tak wiotkie koła? :/

 

Każde chyba koła takie są. Nawet Supra V, z mocno naciągniętymi szprychami przy odgięciu ręką troszkę się wygnie. IMO to jest normalne. Tak samo przy ostrym hamowaniu tarczówką (zwłaszcza przednią) obręcz nieznacznie przesuwa się w lewą stronę. Zaobserwowaliście?? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolacze sie- ja nie wiem ocb- na piastach nie mam luzu, szybkozamykacz dociskam mocno, a mimo to moge sobie kołem dosc znacznie ręgą odchylac[patrze sobie miedzy v-ki i raz do jednego klocka dociskam obrec raz do drugiego]... czyzbym mial tak wiotkie koła? :/

 

Zalezy jaki to jest luz- jakiego rodzaju. Hmm, jakby to opisac - jesli jest to wyrazny luz w pewnych granicach, tzn. kolo chodzi od oporu (stuk) do oporu (tuk) w druga strone i czujesz wyraznie, ze tu i tu zaczyna sie i konczy sie luz - to u mnie zwykle byl to problem z piasta lub luzem na jej lozyskach.

"Miekki" luz, bez zadnych wyczuwalnych punktow koncowych - poluzowane szprychy lub szybkozamykacz. kiedys znieksztalcila mi sie ta sprezynka od szybkozamykacza i jakos tak blokowala, ze zaciskalem na sile a on nie sciskal - wtedy mialem taki miekki luz. To tak z wlasnego doswiadczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm spoko, na piascie na pewno nie ma luzu bo sprawdzalem. Szybkozamykac na maxa zaciskany, a szprychy wygladaja na dobrze naciagniete.... no nic ... to jest miekki luz, koło nie goni tylko na obreczy widac ze sie jakby "odgina"... na moje oko to wina szprych/zaplotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SAL mam dokładnie to samo co ty , u mnie jest jeszcze tak że koło po dłuższym ocieraniu o rame (ostry podjazd np) łapie jeszcze luzy , jak ci w serwisie z tym zrobią to powiedz gdzie była przyczyna może innym którzy mają ten sam problem to pomorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blue - ale gdy patrze od góry na rower to nawet kaseta jest krzywo względem ośi koła... Do tego dochodzi hałas i chrobotanie... Nie mam wystarczających umiejętności żeby to naprawić, ale pewnie zajrzę, bo już bardziej zepsuć się nie da.

 

Baraka - ok, jak wrócę od mądrzejszych ode mnie to zdam raport ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...