Skocz do zawartości

[Tuning] RH-1 na warsztacie :)


skrzynia

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem nieco odświeżyć mocno używane rogi Tune :rolleyes:

 

 

tuneprzedjj9.jpg

 

 

 

Plan był taki, aby w żadnym wypadku nie ograniczać ich użyteczności i wytrzymałości, czyli obeszło się bez dodatkowego cieniowania ścianek, wiercenia itp.

Na początek pozbyłem się częściowo wytartej anody za pomocą papierów ściernych o gradacji 240 oraz 400. Następnie je dociąłem na 100mm, a krawędzie wyrównałem pilnikiem i zaokrągliłem. Na koniec wypolerowałem je pastą polerską aż do uzyskania odpowiedniego wyglądu :D Seryjne śrubki zostały wymienione na aluminiowe TA-Specialites.

Dzięki tym zabiegom uzyskałem wagę niższą niż seryjne Post Modern (Smica, Boplight itp), przy czym RH-1 nawet po docięciu są dłuższe, i mają większą średnicę dzięki czemu są IMO wygodniejsze ;)

 

 

tuneta55gin9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Całkiem ładnie to wyszło chociaż obcinać takie różki to profanacja ;) Z doświadczenia wiem, że rogi trzeba dokręcać dosyć mocno żeby się nie obracały i dlatego trochę obawiałbym się alu śrub. Jeździłeś już na nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale na razie zaledwie jakieś ~200km czyli tyle co nic ;) Alu śrubki dobrej klasy (czyli nie no-name) wytrzymają sporo, nawet więcej niż myślałem, mam je też w korbach ( TA-Specialites), przerzutkach, a nawet w Magurach (Pro-Bolty - wyjątkowo mocne, przejeździłem z nimi 4500km) Oczywiście są miejsca, gdzie ze względów bezpieczeństwa nie należy ich montować (mostek, sztyca, obejma podsiodłowa, tarcze hamulcowe itp). Zawodowy team Cannondale'a używa takich wprawdzie do mocowania tarcz hamulcowych, ale razem z tytanowymi - 3 aluminiowe, 3 tytanowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Część II

 

Sama polerka nie do końca się sprawdziła - rogi zrobiły się matowe. Wypolerowałem je ponownie i nałożyłem 3 warstwy lakieru bezbarwnego. Teraz jest super :P Śruby aluminiowe są w tym miejscu wystarczające więc założyłem takie na stałe. Niestety musiałem zmienić korki, a właściwie to korek - jeden zgubiłem podczas gleby :) Obecne są z korka, są mocno wciśnięte więc nie powinno być z nimi problemów :P

 

tuneextralitegv7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...