Skocz do zawartości

[Serwis amortyzatorów Suntour] Pojemność oleju w amortyzatorach Suntour


ACTIVIA

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Podczas rozkrecania ulalem sporo i nie zdazylem sprawdzic ile bylo ;),doczytalem gdzies ze gorna czesc zalana jest do pelna a o dolnej nie mam pojecia,nigdzie tez nie moge znalezc info ile ma byc ogolnie

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Rozkrecil sie posrodku i wszystko by bylo cacy gdyby nie moja poznawcza natura,probowyalem zagladnac do gornej komory i wtedy ulalo sie na podloge ;)

Tak sobie porownuje komory w wiekszych i mniejszych suntorach i obstawiam jakies 60-65 ml,nie znajde specyfikacji firmowej to bede eksperymentowal

 

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co ja pamietam to było coś ok 65ml lecz nie gwarantuje

Poniżej masz filmik wymiany oleju. Choć to jest filmik z duroluxa natomiast duzo ci pomoże w Aionie czy Auronie

W moim aionie jest blokada skoku i gorny tlumik wyglada troche inaczej ale jest podobnie.

Zalalem 65 ml i na "sucho"pracuje bardzo plynnie i blokada dziala,nie widze wyciekow(za pierwszym razem zalalem prawie full i podczas pracy tlumik wyciskal olej spod uszczelki),mysle ze 60ml tez bylo by ok,zobaczymy jak to bedzie wygladalo po kilku kilometrach w lesie ;)

 

Wysłane z mojego SM-N920C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 8 miesięcy temu...

Poszperałem na forum i wychodzi mi coś takiego.

Prośba o weryfikację :)

 

Dla amortyzatora Epixon TR RL-RC 29" 2015 gdzie, ile i jaki olej:

  1. komora powietrzna - castrol gear oil 80w - 10ml
  2. cartridge - castrol fork oil 2,5w - 75ml
  3. laga po stronie cartridge - castrol fork oil 5w - 10ml
  4. laga po stronie sprężyny - castrol fork oil 5w - 20ml
  5. gąbki - castrol fork oil 15w - nasączyć 
  6. uszczelki przeciwkurzowe - smar stały ŁT 43

 

W sumie lista zakupów z motoryzacji byłaby taka:

castrol fork oil 2,5w 0,5L
castrol fork oil 5w 0,5L
castrol fork oil 15w 0,5L
castrol gear oil 80w 1L
smar ŁT 43
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poszperałem na forum i wychodzi mi coś takiego.

Prośba o weryfikację :)

 

Dla amortyzatora Epixon TR RL-RC 29" 2015 gdzie, ile i jaki olej:

  1. komora powietrzna - castrol gear oil 80w - 10ml
  2. cartridge - castrol fork oil 2,5w - 75ml
  3. laga po stronie cartridge - castrol fork oil 5w - 10ml
  4. laga po stronie sprężyny - castrol fork oil 5w - 20ml
  5. gąbki - castrol fork oil 15w - nasączyć 
  6. uszczelki przeciwkurzowe - smar JAKI?

 

W sumie lista zakupów z motoryzacji byłaby taka:

castrol fork oil 2,5w 0,5L
castrol fork oil 5w 0,5L
castrol fork oil 15w 0,5L
castrol gear oil 80w 1L
smar JAKI?

 

 

Fajnie by było jakby ktoś potwierdził parametry, ilość oraz jaki smar ma być (ważna jest cena/ilość) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakikolwiek smar przeznaczony do amortyzatorów - są ich dziesiątki, wystarczy wpisać w google np. elube hybrid fork grease, slickoleum, slick honey, arisil, rock shox pm military 600, RSP ultra slick.

Najlepsze moim zdaniem są pierwsze cztery, ale na upartego można użyć jakiegokolwiek smaru który nie reaguje z gumą, nawet wazeliny technicznej. Należy dokładnie przeczytać opis smaru, jego zastosowanie i działanie, bo nawet smary przeznaczone do smarowania uszczelek mogą nie nadawać się do amortyzatora np. molykote 55 powoduje puchnięcie uszczelek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Szukam szukam po tych internetach(suntour niezbyt chętnie dzieli się tymi informacjami (przyjemniej nie zauważyłem)) i nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy dolne golenie duroloxa (r2c2 pcs) zalewa się olejem? Jak tak to ile i jaka lepkość? Chciałbym dać uginaczowi ,,nowe życie,, jednak brakuje mi tych informacji, pozdrower

Jednak tak teraz patrzę i duroloxy nie mają kąpieli olejowej. Nasuwa się więc kolejne pytanie, jaki olej do gąbeczek i cartridge'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tego modelu nie zalecam zalewac dolne lagi olejem. Od strony komory powietrznej to nie ma żadnego uszczelnienia, a od strony kartridża to uszczelnienie jest lecz musiał byś zaś uszczelkę w tłumiku wymienić. Ponadto zalany olej w dolnych lagach dopiero pomaga wtedy kiedy ktoś użytkuje amorek do konkretnej jazdy, bo jeśli będziesz amor wykorzystywał tylko na wycieczki albo asfalt to ci nic ten olej  nie pomoze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...