Skocz do zawartości

[Trasa] Trasa Mtb Pomorze- Słupsk


EasyRider25

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Dzień dobry,

Interesuje mnie alternatywa dla trasy Kluki - Łeba, bo o stan nie pytam:)

Wybieramy się z dzieckiem w przyczepce do SPN (z Krakowa pociągiem do Łeby, bądź Ustki).W zasadzie to chcieliśmy z Ustki przez park i dalej wybrzeżem. Kontynuować trasę z zeszłego roku, zakończoną w słupsku, bo córka się już znudziła:).

Myślałem o takich alternatywach:

- Ustka - Czołpino rowerem i dalej Główczyce - Łeba - autobus , może być ciężko się zabrać z całym sprzętem. (ewentualnie Główczyce - Łęba rowerem)

- do Łeby i później bez rowerów do parku, tylko do Czołpina jednak jest daleko  z dzieckiem pieszo... a chyba warto

- odpada prom Kluki - Łeba, bo ten jest tylko w środy

 

Z góry dzięki za jakieś pomysły...

Czy są jakieś busy może z Czołpina do Łeby? W necie ciężko coś znaleźć rozsądnego.

pozdrawiam serdecznie, od roku śledzę ten wątek z nadzieją na jakieś zmiany na drodze Kluki - Łeba. Z drugiej strony, boję się o ingerencje w ten teren. Może lepiej zalać i prom postawić;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie pojechał tak:

 

Ustka - Rowy (R-10) 

 

W Rowy- parkiem ( bo teraz jest tam niezła droga) i jechałbym do Smołdzina.

 

A ze Smołdzina - już w stronę Łeby, ale można by się kierować lokalnymi drogami w stronę jeziora, tak by dostać się tam na wysokości wioski Lisia Góra, Izbica, Gać, Żarnowska, Łeba.

 

Za wszelką cenę starałbym się wyeliminować ten zaznaczony odcinek.

 

2yljszl.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za info.

 

Będziemy celować w prom, na środę jednak. Jeśli tylko rejs się odbędzie, co jest zależne od pogody i wystarczającej ilości chętnych, to nie będzie problemu z zabraniem nas z Kluk do Rąbki.

 

A na trasie to pewnie po tych nawałnicach są niezłe podtopienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak dalej ale trasa Ustka - Rowy nie ucierpiała przez te nawałnice, tutaj ona jakoś nie doszła.

Wczoraj ją przejechałem i jest OK - owszem jest trochę kałuż ale idzie to ominąć.

 

Za to jazda w samej Ustce to tragedia.

Właśnie siedzę przed kompem, owinięty 7 m. bandażu elastycznego i wysmarowany "ketanol-em" po glebie jaką wczoraj zaliczyłem, ścieżka rowerowa na ul. Wczasowej, i nagły wjazd na nią z ośrodka wczasowego 3 czterokołowców.

 

Okazało się że klocki hamulcowe mam jeszcze dobre :)  mimo że mają już ponad 5000 km.

Za to wiem ile kosztuje metr bandażu :(

 

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...

Coś temat umarł.

Jeździ ktoś tutaj jeszcze.

Ja coraz mniej, ale od czasu do czasu raz tym raz tamtym uda mi się gdzieś wyskoczyć.

Raz tym raz tamtym :)

34i1cua.jpg

W sobotę z Kolegami pojechaliśmy autem w okolice Czarna Dąbrówka 

Tutaj:

jugwv9.jpg

Wracaliśmy mniej więcej tak.

25i6x51.jpg

W Ustce pod domem licznik pokazał to.

nvejk8.jpg

 

Trasa fajna, nie za bardzo wymagająca, jednak z wczorajszym wiatrem nie było mi do śmiechu.

Po raz kolejny okazuje się że "peselu" nie ma co oszukiwać, taki dystans przy takim wietrze to już nie dla mnie.

Ale trasę polecam.

 

Jka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po przerwie :-)

Dwa tygodnie temu przejechałem się na Rowokół.

Drogi niestety były mocno rozjechane i podmokłe ale za to pogoda dopisała.

4CvGwDm.jpg

hjJZoPF.jpg

u7QiDT9.jpg

VdTIDH2.jpg

ukF6ouF.jpg

 

Dla zwolenników szosy, polecam drogę z Wierszyna do Gałąźni Wielkiej. Fajne pagórki i super asfalt a ruch nieduży.

EANWdI7.jpg

Ja niestety jechałem na "góralu".

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 24.04.2018 o 21:37, Jurcyk napisał:

Świetne zjazdy , szkoda ,że nie mam szosy!

Jurek fajne te zjazdy co Kolega pokazał.

Piszesz "szkoda" ze nie masz szosy, ja mam i wiesz co ! nie mam za bardzo nią gdzie jeździć.

Drogi wkoło "PUSTKI" czytaj Ustki wołają o pomstę do nieba, na wschód w kierunku Wytowno to jest pierwsze 8 osiem km, dziura na dziurze i tak jest od lat. To samo w kierunku na Darłowo, do Słupska strach jeździć bo taki ruch i tacy kierowcy że szkoda klawiatury, od czasami wyskoczę na Słupsk ale wioskami, i też strach by ktoś pijany ze stodoły nie wyjechał :( .

A tak zausznicy tfu "ratusznicy" obiecywali co to nie zrobią jakie to ścieżki nie porobią, teraz znowu zaczną swoje śpiewki bo to chyba wybory niedługo.

Jedyne co im wyszło to nafaszerowali laski wkoło Ustki ścieżkami szutrowymi i na "patelni" taką kładkę postawili.

Mnie ciekawi jak długo ona będzie w takim stanie, bo już ławki i kosze ktoś powywalał.

Kładka.

1el8uv.jpg

jka.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to nie tylko problem Ustki. Całe nasze Pomorze (a pewnie ogólnie nasz kraj) to koszmarna jakość większości nieremontowanych od x-dziesięciu lat dróg publicznych, zwłaszcza samorządowych. Tereny na szosówkę - i nie tylko - są bardzo atrakcyjne,  ale co z tego, skoro po kilku - , kilkunastu kilometrach jazdy po zdemolowanej asfaltówce można zatelepać się na śmierć - jak słusznie zauważyłeś - także na rowerze MTB... Oczywiście, pojawiają się sukcesywnie nowe nawierzchnie, ale to kropla w morzu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 24.04.2018 o 19:23, jznan napisał:

Dwa tygodnie temu przejechałem się na Rowokół.

A ja wczoraj zrobiłem sobie taką ciekawą trasę.

Z Ustki do Gardna Wielka tradycyjnie, Objazda (środek byłego PGR-u) Osieki Słupskie, Retowo, Gardna W. a stamtąd do Smołdzina tak jak pokazałem na tej mapce. Po drodze mijając Rowokół +/- to ta czarna kropka. Wyjazd w Smołdzinie   przy cmentarz. 

A ze Smołdzina zaliczyłem 2 x jeziorka Dołgie / Rowy / Ustka 

Gardna W. - Smołdzino.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jurek

Faktycznie szkoda,  ale ja tak niespodziewanie tam wyskoczyłem, ot wczoraj mi się jakoś dobrze jechało.

A ty zasuwaj wkoło jeziora, w parku fajna droga zrobiona i to aż pod same te jeziorka co to o nich wspominałem.

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...