Skocz do zawartości

[Trasa] Trasa Mtb Pomorze- Słupsk


EasyRider25

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba najgorzej jest miedzy Poddąbiem a tym mostkiem.

W niedziele byłem w Czołpinie, droga z Rowy wzdłuż jeziora OK, już cała wysypana piaskiem, tylko miejscami malutkie fragmenty jeszcze nie ubite.

Do jeziorek Dołgie wszystko OK, od nich do Czołpina jechałem tymi płytami wzdłuż łąk, nie pamiętam jak to się nazywa, ale tez OK

 

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-180950-0-75847800-1493829536_thumb.jpgPo deszczach najgorszy odcinek to ten od Smołdzińskiego Lasu do drogi asfaltowej prowadzącej na parkingi w Czołpinie i na terenie jednostki wojskowej tam teren podmokły bagienny jest a pozostała część jeszcze teraz jak już wysypana piaskiem jest dosyć dobra chociaż nie wiem jak ta nowa "nawierzchnia " będzie się zachowywać po przejściu kilku ulewnych deszczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj Kolegów i mnie aż tam wywiało, dokładnie tam jak ten kościół zaznaczony.

 

308y59i.jpg

 

Powrót do Ustki po "E" tej czerwonej drogi spory odcinek czarnym szlakiem, licznik pokazał 124 km, średnia, czas przejazdu, kadencja itp.duperele nie odgrywały roli :) pod koniec u mnie liczyło się by przetrwać.

2vjcx20.jpg

 

Naszym głównym celem było zobaczenie elektrowni  szczytowo-pompowej w Żydowo.

 

j1584j.jpg

 

25g9es8.jpg

 

Natomiast atrakcją turystyczną było to co poniżej :)

Ten kamienny mostek.

15660du.jpg

 

I niezliczona ilość malowniczo położonych jeziorek/jezior, niekiedy już mi się nie chciało nawet aparatu wyciągać.

 

264lz75.jpg

 

2lj263c.jpg

 

Niektóre grupy to się i w dzisiejszych czasach umieją ustawić, tam się chyba o dziesięcioleci nic w zarządzaniu nie zmieniło i dalej panuje  samowolka.

W sercu lasu takie palenisko do pieczenia kiełbasy sobie zbudowali :(

 

a5hu6s.jpg

1z38460.jpg

Chyba "karaoke" będą sobie tam uskuteczniać bo scenę robią i elektrykę podciągnęli, i to wszystko w lesie.

2hplggm.jpg

 

Ale by nie było że my tylko, rower, jezioro, rower itd.

To dowód na to że i trochę wiedzy z takiego wyjazdy liznęliśmy :)

2hnnc5t.jpg

 

Sumując, trasa fajna, okolice ciekawe, ale dla mnie co to mu 6 szósty krzyżyk na garb wskoczy, za trudna, sporo odcinków, piaszczystych miękki piasek, rozjeżdżony samochodami, podjazdy i zjazdy z pułapkami (korzenie uskoki)  no i dystans (jednak dla mnie spory) na to nałożyła się jeszcze wczorajsza pogoda jak u nas była.

 

Tak że nie wiem czy dzisiaj będę miał siły by wyskoczyć do Rowy na swoja ulubiona babkę ziemniaczaną czy pysznego gofra.

 

jka 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spory dystans jak na początek sezonu ale sądząc po fotkach to chyba warto było, temperatura powietrza chyba jeszcze trochę za niska jest  i w połączeniu z wiatrem nie sprzyja podczas jazdy gdzieś na otwartych odcinkach ale " co nas nie zabije to nas wzmocni "  :laugh: Pogratulować kondycji  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem czy u mnie to początek sezonu, na tą chwilę wygląda to tak.

25znm7r.jpg

 

Ja bym powiedział ze to bardziej wina 'peselu" :)

 

U nas wczoraj było gorąco momentami w pełnym słońcu ponad 30 stopni cale szczęście że był wiatr, i to on zabierał sporo sił.

 

Tak warto było się tam wybrać, z kilku powodów, widoki, okolica, i co ważne nauczka ! by mierzyć siły na to co pokazuje nam data urodzenia :(

A u mnie wychodzi że 80 km. jednorazowo to jest to na co mogę sobie teraz pozwolić.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie kwiecień, maj to początek sezonu  :laugh: co prawda do października - listopada zależy od aury robię ok 4,5 tys km ale zimę sobie odpuszczam, szkoda mi moich stawów i lędźwi  :laugh: zimą preferuję inną aktywność fizyczną też stosowną do swojego wieku i kondycji 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Takie coś mi podesłano !

 

I rajd się odbył, nie powiem sporo osób przybyło, fajnie było, w Rowy czekało już na nas ognisko, przydało się bo taka "zimnica" się zrobiła że szok.

 

Podziwiam tych co rowerami trekingowymi przejechali,cały klif z Ustka - Rowy.

 

Kolejny rajd za miesiąc tym razem podobno start ze Słupska w stronę Krzyni.

 

jka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ja odwiedziłem Park pierwszy raz w tym roku nawierzchnia do zjazdu na Smołdzino wysypana czymś wygląda całkiem dobrze lecz już się robią miejsca sypkiego piachu gdzie trzeba uważać lecz to nie jest problemem jeżeli człowiek się porusza w tak pięknych okolicznościach przyrody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Miejsce gdzie znajduje się ten pokazywany już nie raz mostek, na pewno wielu z Was kojarzy :)

168d6w1.jpg

 

Nie jeden zapewnię wie że kiedyś był tam punkt radarowy.

Ale ciekawe kto wie że na górce gdzie był ten punkt radarowy jest taka betonowa tablica ?

scxamg.jpg

A na niej ułożone z małych kamyczków orzeł.

2z54xu1.jpg

 

Mapa Polski.

33o5vf6.jpg

 

Trzeci fragment nie widoczny na fotkach, moim zdaniem przedstawia ekran radaru.

 

Sorki za jakoś zdjęć robionych "suszarką" al nic innego pod ręka nie miałem :)

Trzeba się tam wybrać z lepszym aparatem, ale to może zostawię wam :)

 

 

jka

Ponoć w tym miejscu lub w jego pobliżu znajdował się budynek nieistniejącego już WOP-u tyle się dowiedziałem od mieszkańca Poddąbia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Takie coś mi podesłano !

 

 

 

Jak ten czas szybko biegnie bo odbył się już 2 drugi 'rajd" z pokazanego prze zemnie plakatu, łącznie ma być 5 pięć i  (nagroda) :)

Tym razem jechaliśmy do Krzyni, atrakcja turystyczna to elektrownia wodna a krajobrazowa jezioro Krzynia.

 

Start z Lasek Południowy i ten pomnik (Słupsk)

2uegxlv.jpg

 

Trasa fajna, malownicza, bezpieczna, momentami jechaliśmy nasypem po kolejce wąskotorowej, gdzie można było zauważyć resztki budowli - jakby pozostałości po peronach.

 

Elektrownia

r23zwh.jpg

 

Rzeczka

2e0v8ft.jpg

 

No i jezioro.

30tm9sx.jpg

 

Pogoda o  07:00 rano nie zachęcał do wyjazdu z Ustki ale pojechałem.

 

Trasa mimo że w zamiarze krótka, bo dla osób ze Słupska to było 43 km dla mnie znowu okazała się wyzwaniem bo licznik pokazał mi 93 km. (dojazd Ustka - Słupsk) 

Sama trasa w większości łatwa, ale by nie było tak prosto   :) organizator zadbał o 4 ciekawe elementy.

 

1) Dosyć ciekawy okazał się dłuższy podjazd po takiej  piaszczystej drodze, gdzie wjechaliśmy jakby na najwyższe wzniesienie w okolicy, no i widok jaki nas otaczał zrekompensował trud tego podjazdu.

 

2) Wpierw zjazd. a później podjazd, już praktycznie przed samą elektrownią po takich wąskich płytach betonowych. Sam odcinek krótki, trudno mi ocenić ile to ma metrów, ale klocki hamulcowe przekonały się jakie jest ich zadanie :) natomiast wjazd po tych płytach, co tutaj dużo pisać, tam trzeba by mi zmierzyć puls, i to on byłby wyznacznikiem :) a tak musicie mi uwierzyć na słowo pisane że stromo było i "młynek w robocie"  

 

3) Kolejna trudność to zjazd kamienistym (kostka i nie tylko) wąwozem, na dodatek ślisko tam było.

 

Jednak wszystko i wszystkim udało się zjechać, podjechać, tak że rajd zaliczony, wszyscy zadowoleni, a mnie znowu "4 litery" bolą :) i aby do następnego :

jka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Znudziła mnie już ta ciągła jazda na "E" od Ustki.

Wreszcie wybrałem się na "W"  i od razu niespodzianka.

Kolega pokazał mi w okolicy Starkowa taką restaurację i nie tylko ' Zagroda Śledziowa 

Pełny opis co i jak do znalezienia w "goglarce" po wpisaniu tej nazwy.

 

Dlaczego o tym wspominam, bo według mapy biegnie tamtędy szlak rowerowy, a jak ktoś lubi śledzia to warto wstapić.

 

Dzisiaj tylko kilka fotek zrobionych tak na szybko.

167l74z.jpg

 

jkvq4j.jpg

 

2w50w1g.jpg

 

Ja tam dzisiaj nie odpuszczę i po 12:00 (bo tak otwierają) będę się tam kręcił by skosztować śledzia w śmietanie z ziemniakami z tego parownika :)

 

2uy4w29.jpg

 

W między czasie może zaliczę tatara ze śledzia !!! ???

 

Zwiedzając muzeum śledzia które się tam znajduje.

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...