Skocz do zawartości

[Trasa] Trasa Mtb Pomorze- Słupsk


EasyRider25

Rekomendowane odpowiedzi

Kilf po ostatnich sztormach i wycince leśnej miedzy Orzechowem a Poddąbiem kiepsko wygląda, na tą chwilę sporo gałęzi w jednym miejscu starej trasy nie ma bo i brzegu nie ma, trzeba czekać aż się ścieżka zrobi.

 

Od Dębiny do Rowy jest OK (wczoraj jechałem)  co prawda są jakieś gałęzie ale i ludzi coraz więcej na trasie czy spacerujących to poodrzucają na boki, sam trochę poodrzucałem.

 

W Rowy - już działa nadmorska promenada, od piątku to i nawet już zjeść coś niecoś można :) 

 

Kiedyś ot tak w 1973 r. jadałem tam przepyszna kiszka - ziemniaczana teraz nazywa się to:

Babka ziemniaczana - pyszna (a co mi tam cholesterol mam dobry :) )

 

2psq0d4.jpg

 

Po wjeździe do parku czeka nas (poza sezonową opłatą) niespodzianka, tym razem pozytywna, cała trasa jest już wysypana piaskiem, w miarę utwardzona, jedzie się OK sięga to do tej krzyżówki na Jeziora Dołgie i Gardna Wielka.

 

Na trasie do Gardna Wielkiej  za tą przepompownią i ta wiatą

5l6gih.jpg

 

W stronę wioski, powstała fajna metalowa platforma widokowa na jezioro (fotki będą za tydzień).

Ot to tyle tak na szybko plotek :) z terenu 

 

jka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za informację, ja  prawie cały czerwiec spędzam w Poddąbiu i kręcę kilometry po okolicy ale widzę, że zmiany zachodzą :) to "wypiaskowanie" drogi w parku to jakoś tak mi nie za bardzo pasuje szczególnie po deszczu w zeszłym roku od samych opon rowerowych się koleiny robiły nie mówiąc już o jeździe zaraz po deszczu, chyba naturalne podłoże było trochę lepsze woda szybciej wsiąkała i było sucho. Pożywienie na szlaku to chyba najlepsze w Rowy budka z goframi za mostem jadąc od strony parku pan w czapce kucharskiej na głowie i drugie miejsce to jeżeli chodzi o słodycze to Truskawka przy drugim zejściu na plażę w "centrum" smażalnia to chyba najlepsza na przystani i ewentualnie u Juliusza innych lokali nie testowałem ale może w tym roku wzbogacę swoje doświadczenia :)


w jakim lokalu można tą babkę ziemniaczaną spróbować ? :) bo żona apetytu nabrała :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co dziękować, ot siedzę sobie przy kompie to i piszę :)

Tak zmiany zachodzą, moim zdaniem na gorsze, wszędzie budowy i to jak na wioski duże, dla mnie te miejscowości już dawno zatraciły swój nadmorski klimat. Wycinki drzew dolały oliwy do ognia.

Z tego co się dowiedziałem to "utwardzenie" drogi w parku wzdłuż jeziora to jakiś plan dróg pożarowych biegnących przez rezerwat.

 

Budkę z goframi już tutaj reklamowałem :)

17ddo7.jpg

 

Kurcze co do tej "Babki ziemniaczanej" to jest to kawałek od tych gofrów, idąc w stronę centrum wioski tą sama ulicą z tym że po drugiej stronie, taka restauracyjka ze stolikami na zewnątrz pomalowane to jest na biało i  na skrzyżowaniu z drogą do portu.

 

Przy najbliższej okazji zrobię fotkę, o poza 'Babką" polecam też jadło (ryby) w ROWRYB mają tam dobrego 'matiasa:

 

 

O to jest to, teraz trochę inaczej wygląda ale to to miejsce.

2ebvf2u.jpg

 

jka

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co dziękować, ot siedzę sobie przy kompie to i piszę :)

Tak zmiany zachodzą, moim zdaniem na gorsze, wszędzie budowy i to jak na wioski duże, dla mnie te miejscowości już dawno zatraciły swój nadmorski klimat. Wycinki drzew dolały oliwy do ognia.

Z tego co się dowiedziałem to "utwardzenie" drogi w parku wzdłuż jeziora to jakiś plan dróg pożarowych biegnących przez rezerwat.

 

Budkę z goframi już tutaj reklamowałem :)

17ddo7.jpg

 

Kurcze co do tej "Babki ziemniaczanej" to jest to kawałek od tych gofrów, idąc w stronę centrum wioski tą sama ulicą z tym że po drugiej stronie, taka restauracyjka ze stolikami na zewnątrz pomalowane to jest na biało i  na skrzyżowaniu z drogą do portu.

 

Przy najbliższej okazji zrobię fotkę, o poza 'Babką" polecam też jadło (ryby) w ROWRYB mają tam dobrego 'matiasa:

 

 

O to jest to, teraz trochę inaczej wygląda ale to to miejsce.

2ebvf2u.jpg

 

jka

Super to już wiem o co chodzi :) byłem tam co prawda jadłem dorsza ale brałem też śledzie w różnych smakach na wagę, pani obsługująca tam tak sprytnie ważyła i pakowała zakupione śledzie, że po przyjeździe do miejsca zakwaterowania okazało się, że będę jadł najdroższe śledzie jakie kiedykolwiek ktoś w Polsce zrobił :) Ale na babkę ziemniaczaną w tym roku się na pewno skuszę :) 

z innej beczki może trochę ale jak się rowerek sprawuje ? Bo widzę, że nówka amortyzatory już po serwisie ?  bo ja mam podobne i właśnie je odebrałem z serwisu i nie była to przyjemna chwila :)

Witam.

W sobotę przejechałem się czerwonym szlakiem z Orzechowa do Rowów.

Trochę szlaku morze zabrało :-)

Krótki filmik z odcinka Orzechowo-Dębina.

 

 

Pozdrawiam!

jznan

Trasa super faktycznie trochę ziemi morze zabrało ale może nowa ścieżka się wytworzy przez sezon letni :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 Krótki filmik z odcinka Orzechowo-Dębina.
 

Filmik jak zwykle bardzo fajny i oddaje to co istotne na tym odcinku klifu.

 

 

 

Trochę szlaku morze zabrało :-)  
 

Oj teraz widzę że niewiele straciłem i nie pojechałem tego odcinka, bo ja ze swoimi umiejętnościami to bym większość trasy rower prowadził a nie jechał na nim.

Swoją drogą to sporo tego brzegu jest zabrane.

 

 

 

z innej beczki może trochę ale jak się rowerek sprawuje ? Bo widzę, że nówka amortyzatory już po serwisie ?  bo ja mam podobne i właśnie je odebrałem z serwisu i nie była to przyjemna chwila

Rower jest zajefajny po nim zostanie mi do kupienia już tylko jakiś 'elektryk" i inwalidzki.

Na ta chwile poza swoimi kaprysami nic nie musiałem w nim robić.

W serwisie byłem profilaktycznie i po przeglądzie nic nie było do roboty tak że żadnych kosztów nie poniosłem.

 

jka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

 

Nie mam w tej chwili więcej fotek, o bym wkleił z całego tego odcinka,

 

Wczoraj dostałem od kolegi kilka fotek z tej wycieczki Łeba - Ustka.

 

I od razu wklejam te z tego kiepskiego odcinka drogi.

 

Zaczęło się zaraz za tym "śmiesznym" mostkiem.

t8xlvm.jpg

 

I miejscami było tak.

axcyue.jpg

 

11919c8.jpg

 

Na pewno za ten stan rzeczy odpowiadają  tamy budowane przez bobry na kanałach.

b7120l.jpg

 

30vhijn.jpg

 

Zresztą sama Łeba przywitała nas pogodą jak na fotce, mglisto, mokro i żywej duszy na ulicach.

ab2m8l.jpg

 

Tutaj chwila wspomnień bo gdzieś tak w 1979 r. swoją przygodę z rybołówstwem zaczynałem na czymś takim tylko z innym napisem burtowym.

ixfpti.jpg

 

Humor poprawił nam kubek kawy w najbliższym CPN.

aewht4.jpg

 

Prawie do 12:00 ciągle było tak.

2rrsbnp.jpg

 

A później już tak.

2iqmufa.jpg

I tak

2e6fy9z.jpg

fm5ch2.jpg

 

Jeszcze jedno, na takim wyjeździe nie ma nic lepszego (bo takie coś mam :) ) jak taka kuchenka.

av55hi.jpg

 

Kubek czegoś gorącego nigdy nie zaszkodzi.

111o1ld.jpg

 

jka 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jka, fajny reportaż z trasy :-)

Przydałaby się jeszcze jakaś mapka z oznaczeniem tego kiepskiego odcinka.

Rozumiem, że po północnej stronie jeziora Łebsko nie ma żadnego szlaku do Łeby?

 

Ja dzisiaj tradycyjnie wybrałem się do Parku Krajobrazowego Dolina Słupi.

996Krgz.jpg

 

 

Na drodze z Żelkówka do Łysomiczek (fragment Pierścienia Gryfitów) pojawiła się kolejna "autostrada".

kOpyPRT.jpg

 

A taka fajna leśna droga tam była. Fakt, że miejscami zapiaszczona.

I komu to przeszkadzało? :-)

 

Za to zaraz za Leśnym Dworem pojawiła się elegancka ścieżka rowerowa do Dębnicy Kaszubskiej.

rmYcptb.jpg

 

Zrobiona podobnie jak trasy rowerowe Kaszubskiej Marszruty.

Szkoda tylko, że taka krótka.

No i właściwie nie można po niej jeździć, bo brakuje tabliczki po znakiem zakazu ruchu, że nie dotyczy on rowerów :-)

 

Pozdrawiam!

jznan

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po północnej stronie j. Łebsko jest szlak pieszy, czerwony (chyba), brzegiem morza. Swego czasu przejechałem ten odcinek od strony Łeby do Czołpina (i dalej do mojego miasteczka, ale to inna bajka). Najpierw przepchałem rower przez Wydmę Łącką (ok. 600 m), potem przejechałem brzegiem ok. 10 km, dalej przepchałem rower szlakiem przez Wydmę Czołpińską (ok. 1,5 km). Pogoda była bezwietrzna, morze spokojne jak jezioro. Jechało się całkiem przyjemnie, piach przy linii wodnej był całkiem twardy, dało się utrzymać prędkość 10...15km/godz. Nie mam pojęcia, czy da się jechać przy wzburzonym morzu - na to musiałby odpowiedzieć "tubylec" :-). Największym wyzwaniem okazało się przepchanie bicykla przez wspomniane wydmy :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przydałaby się jeszcze jakaś mapka z oznaczeniem tego kiepskiego odcinka.

 

Inaczej tego nie umiem pokazać.

To ten odcinek "traku" zaznaczony na czerwono.

2rx7bfb.jpg

 

Mniej więcej tak to wyszło na mapie z "goglarki' 

2v0mrl1.jpg

 

 

 

 

Ja dzisiaj tradycyjnie wybrałem się do Parku Krajobrazowego Dolina Słupi.
 

 

Ja dzisiaj cały dzień w domu, w Ustce "pi...i " jak w kieleckim, nie wiem czy bym dał radę jechać, teraz dopiero wiatr zaczyna troche siadać.

 

Fajne masz te trasy, mnie 2 tygodnie temu minęło takie coś, ale postaram się to nadrobić :)

(fotki Kolegi)

s3mxip.jpg

 

2anthd.jpg

 

2mfhvg1.jpg

 

212vi1s.jpg

 

wvs4qs.jpg

 

wch9g6.jpg

 

 

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Przy najbliższej okazji zrobię fotkę, o poza 'Babką" polecam też jadło (ryby) w ROWRYB mają tam dobrego 'matiasa:  
 

 

Dopiero dzisiaj mogłem zrobić obiecane fotki miejsca z dobrą "babką Ziemniaczaną" dzisiaj jadłem tam dorsza ala po grecku - zrobiony na słodko w smaku bardzo dobry.

 

To jest to miejsce.

 

4loqyf.jpg

 

Przy najbliższej okazji zrobię fotki i zobacze na jakiej ulicy jest ten "ROWRYB"

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm z tymi pytaniami trzeba by chyba do dyrekcji Słowińskiego Parku Narodowego mieli by zajęcie, bo skąd ja zwykły śmiertelnik mam o tym wiedzieć. :icon_lol:

 

Ale z moich obserwacji i notatek wynika że zbudowano to gdzieś tak pomiędzy październikiem 2016 r. a lutym 2017 r.

 

Znajduje się to tak z +/- 500 m. na "S" od tej wiaty i tej przepompowni, na tej drodze z płyt co biegnie z Gardna Wielka wzdłuż jeziora.

 

2dqnays.jpg

 

Mniej więcej tak by to było.

2vs4sap.jpg

 

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dokładne namiary i informację w ubiegłym roku w czerwcu jeszcze tego nie było, tylko ta wiata obok przepmpowni leżała na kupie przewrócona pradopodobnie przez wiatr ? Bo na wandali w tych rejonach prawdę mówiąc nie stawiałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma za co dziękować :) wczoraj jak wracałem z Czołpina przypomniało mi się że miałem zrobić fotki tego nowego obiektu :) to tam podjechałem.

Bo jego nie ma na najnowszych mapkach jakie są wydane na ten rok, pomyślałem może ktoś zajrzy do tematu to warto to pokazać.

 

Gdzieś w temacie pokazywałem fotki tej wiaty jak była "padnięta" ale inaczej nie mogło być bo filary były przymocowane na dwa wkręty, a wiatr zrobił resztę. Ciekawe kogo obciążyli naprawą :)

 

 

Fotka z 9 kwietnia 2016 r

 

wuldo5.jpg

 

jka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce gdzie znajduje się ten pokazywany już nie raz mostek, na pewno wielu z Was kojarzy :)

168d6w1.jpg

 

Nie jeden zapewnię wie że kiedyś był tam punkt radarowy.

Ale ciekawe kto wie że na górce gdzie był ten punkt radarowy jest taka betonowa tablica ?

scxamg.jpg

A na niej ułożone z małych kamyczków orzeł.

2z54xu1.jpg

 

Mapa Polski.

33o5vf6.jpg

 

Trzeci fragment nie widoczny na fotkach, moim zdaniem przedstawia ekran radaru.

 

Sorki za jakoś zdjęć robionych "suszarką" al nic innego pod ręka nie miałem :)

Trzeba się tam wybrać z lepszym aparatem, ale to może zostawię wam :)

 

 

jka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czort wie czy to było powiązane muszę dopytać, punkty radarowe powstawały hm. no bo podobno była taka potrzeba, w latach 70-tych większe takie punkty były w Ustce, Czołpinie a mniejsze ??? czort wie gdzie, o tym w prawie Poddąbiu wiedziałem.

 

Pokazany fragment  to chyba była jednostka rakietowa, może jutro na 100 % się dowiem co tam było.

 

 

 

 

od trzech lat spędzam w Poddąbiu cały czerwiec lecz do tych tablic nie dotarłem 

No to teraz masz okazję to zobaczyć.

Podpowiem że jest to po zachodniej stronie mostka, jak są te betonowe płyty wjeżdżamy na nie pod górkę, i dosłownie z 10 m. już na zjeździe po prawej stronie :)

Pomyśle i pod koniec maja zrobię tam jakiś znak, jak coś to mi przypomnij :)

 

A o tym że miedzy ta jednostką i Bałtykiem jest przejazd z Poddąbia do Dębiny to wiesz.

Przejazd to może za dużo powiedziane bo w poniedziałek to ja tam więcej rower prowadziłem niż jechałem :)

 

jka

 

Ps. by nie było ze ja taki "mondry" to ja o tych płytach też nie wiedziałem :) a tyle razy tam przejeżdżałem, dopiero w ten poniedziałek Kolega mi to pokazał, no to i Wam to pokazuję.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mowa o czerwonym szlaku.

Fragment tej trasy fajnie widać na filmiku Kolegi jznan

 

jka

 

Witam.

W sobotę przejechałem się czerwonym szlakiem z Orzechowa do Rowów.

Trochę szlaku morze zabrało :-)

Krótki filmik z odcinka Orzechowo-Dębina.

 

 

Pozdrawiam!

jznan

 

 


 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znam przeszedłem i przejechałem cały na odcinku od Ustki do Czołpina, teraz po wiosennych sztormach i wichurach pewnie niektóre odcinki będą pokryte połamanymi drzewami i ich konarami, przejazd rowerem będzie znacznie utrudniony ale o tym się już za 3 tygodnie sam przekonam  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...