Skocz do zawartości

[amortyzator] Stukanie podczas uginania.


SovaLTD

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dzisiaj wymieniałem olej w moim amortyzatorze Fox 32 Float CTD Fit. Po złożeniu wszystkiego do kupy zauważyłem, że przy uginaniu amora mniej więcej w połowie skoku słychać delikatne stuknięcie. Nie wiem czy wcześniej to występowało, bo szczerze to dawno go w miejscu nie uginałem. Nie brzmi to jakoś groźnie, nie wiem jak to opsać, a film chyba nie wiele da, bo może być tego nie słychać.

Nie miałem żadnych problemów podczas tego mini serwisu, wszystko poszło gładko.

 

Warto się przejmować? Nie jeździłem jeszcze, bo nie dawno skończyłem, więc jutro zrobię jazdę próbną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Napisałeś że ten typ tak ma - co nie jest prawdą . Pozdr

Bardziej chodziło mi o to żeby ktoś mi wyjaśnił dlaczego coś stuka, co to może być i czy to coś strasznego ewenrualnie jak wyeliminowac usterkę.

 

Napisanie że nie powinno stukac nic mi nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stukać może zapowietrzony tłumik, wadliwy tłumik, sprężyna negatywna i/lub jej mocowanie, trzpień komory powietrznej. Czy zmiana ustawień amorka ( rebound, CTD) ma wpływ na stukanie?

 

Zmiana ustawień nic nie zmienia, dalej to samo Ja może jednak nagram krótki filmik, bo ciężko mi nazwać ten dźwięk, może po prostu nie potrzebnie panikuję :)

 

 

 

Na tym filmie słychać to bardziej tragicznie niż jest w rzeczywistości, w rzeczywistości słychać jakby taką sprężynkę.

Edytowane przez SovaLTD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być 80W.

Dzieki, jeszcze zapomniałem o zamienniku do honey slick, czym zastąpić ten smar? Czytalem coś o jakimś motorexie bike grease 2000 nadaje się?

Albo taki

http://rowerowy.com/sklep/narzedzia-serwis/serwis-amortyzatorow/oleje-smary/prod/slikoleum

 

Widziałeś film? Co sądzisz o tym dźwięku? Robić pełny serwis?

Edytowane przez SovaLTD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tego konkretnego Motorexa raczej bym do amorka nie polecał. Zamiast niego można zakupic taki Smar do amortyzatorów Slickoleum - rowerowy.com To stukanie brzmi jakby coś w komorze powietrznej było nie tak. Przynajmniej od tego bym zaczął.

 

OK kupię te wszystkie oleje, smary i w weekend się za to wezmę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem po serwisie, wymiana oleju w dolnych lagach, nasączenie gąbek, rozebranie komory powietrznej, czyszczenie, smarowanie itd. Nie ruszałem komory z tłumikiem, bo jak nim ruszałem góra dół to nie wydawał żadnych dźwięków. Sama sprężyna i wszystkie inne plastiki i części też w porządku.

Serwis przyniósł połowiczny sukces, ponieważ stukanie bardzo ucichło i już tylko delikatnie to słychać, trzeba naprawdę się wsłuchać. Pierwszy raz rozbebeszałem komorę powietrzną i jestem zadowolony, walczyłem z tym pół dnia, ale w końcu się udało :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...