Skocz do zawartości

[12000] Full XC/AM.


Ilia

Rekomendowane odpowiedzi

Cane Creek nie jest tak potężnym producentem jak FOX czy RS. Powiedział bym, że to manufaktura produkująca doskonale tłumiki. Cześć modeli uchodzi w pracy za dużo lepsze od wyżej wymienionych firm. Spotykane w niezliczonej ilości ram tylko spora część zwyczajnie to składaki lub wymienione zostały na produkt tej firmy. Nie jeżdziłem ale znam dwie osoby co są zachwycone. Jeden w fullu Santy drugi składak Banshee. Nie mam tylko pojęcia jak wygląda serwisowanie tej marki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stary produkt Cane Creeka i pod względem czułości i zdolności pochłaniania nierówności zagina kazdy z damperow DNM, Rockshox czy Fox, ktory miałem. Wszystkie CC mają większy zakres regulacji niż praktycznie wszystkie dampery na rynku z wyjątkiem niektórych modeli zjazdowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tłumików to ja bym odradzał koledze tego CCDB. Jest to dość specyficzny produkt, który ciężko pod siebie ustawić nawet doświadczonym rajderom. Ponieważ mam rower Spectral na kołach 29 to polecam zwyczajnego Fox'a CTD lub Monarcha z dużą puszką.

Z doświadczenia mam wrażenie że 99 procent posiadaczy rowerów z amortyzacja przerasta kręcenie czymś więcej niż wajcha blokady. :-) boją się nawet pompki do amortyzatorów i to ja mam uznać co jest dla nich odpowiednie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Wiater zaproponował Slide 130 9.0 - Radon Bikes, który jest za 2500 Euro, czyli jakieś 10500 zł, czyli za mniej niż Spec Camber Comp.  Co do zawieszenia to nie mam wątpliwości jak je ustawić. Mam NRX'a, w którym zrobiłem już komorę negatywną, zmniejszyłem pozytywną i zrobiłem smarowanie tulei jak w Pike z foto na necie.  To, że dochody są marne to wiem, sam pracowałem jako serwisant w rowerowym, ale z rowerami za max 3000 zł, a jak trafił do nas rower z Rebą i XT z tyłu to był hit roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...